Zdrowie

Jak skonsultować się z chirurgiem bez kolejki?

Jak skonsultować się z chirurgiem bez kolejki?

Kolejki do wizyty u chirurga możesz uniknąć, wybierając konsultację online. Wideokonferencję odbędziesz z domu lub z innego dowolnego miejsca. Wystarczy wysłać zgłoszenie w e-przychodni i wybrać dogodny dla siebie termin. Lekarz w trakcie rozmowy zanalizuje Twój problem i dopasuje leczenie.

Dlaczego online?

Choć pierwszym skojarzeniem dotyczącym chirurga jest blok operacyjny, to lekarz tej specjalności prowadzi także konsultacje i może proponować w toku leczenia postępowanie zachowawcze. Aby uniknąć kolejek, dojazdów czy konieczności przedstawienia skierowania na wizytę, warto zdecydować się na spotkanie w e-przychodni. To komfortowe i bezpieczne rozwiązanie.

Zdalny charakter wizyty umożliwia bezstresowe i wygodne pokonywanie barier geograficznych i komunikacyjnych w drodze do osiągnięcia poprawy zdrowia. Podczas wideokonferencji możesz przedstawić lekarzowi swoje dolegliwości, opisać obawy dotyczące choroby czy planowanego zabiegu, a także omówić przebieg okresu rekonwalescencji po operacji. Chirurg online nie tylko świadczy usługi z zakresu porady o charakterze medycznym, ale również daje wsparcie psychiczne w trudnym czasie szykowania się do zabiegu lub po jego zakończeniu.

Jak umówić wizytę?

Rejestracja do chirurga jest niezbędna, ale to proces, który trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wysłać zgłoszenie w e-przychodni. Zapisy przebiegają w kilku krokach. Klikając w zakładkę umówienia wizyty, wybierasz dogodny dla siebie termin, obejmujący dzień tygodnia i godzinę. E-przychodnia jest czynna całą dobę, dlatego rejestracji możesz dokonać o dowolnym czasie. Podczas rejestracji możesz też podać krótki opis zgłaszanego problemu, aby wstępnie zapoznać lekarza ze swoim stanem zdrowia. Po potwierdzeniu e-konsultacji pozostaje oczekiwać na kontakt ze strony lekarza. W międzyczasie dobrze jest przygotować się do rozmowy.

Przygotuj się do rozmowy z chirurgiem

Jeśli nie jesteś abonentem e-przychodni, niezbędny może okazać się numer PESEL, nie tylko do potwierdzenia tożsamości, ale też do wystawienia recepty czy zwolnienia, jeśli zajdzie taka potrzeba. Cenne mogą okazać się wyniki dotychczasowych badań przeprowadzonych przed operacją lub już po niej, zwłaszcza jeśli to Twoja pierwsza wizyta u chirurga online. Jeśli jesteś pod stałą opieką specjalisty, informacje dotyczące stanu zdrowia i przebiegu leczenia znajdują się w cyfrowej bazie danych e-przychodni. To znacznie ułatwia lekarzowi zapoznanie się z Twoim stanem zdrowia i jego monitoring.

Trzymaj w pobliżu kartę leczenia szpitalnego z opisem przebiegu operacji oraz inne dokumenty dotyczące historii choroby. Sporządź ponadto listę leków zażywanych na stałe lub doraźnie bądź przyszykuj opakowania, które pokażesz lekarzowi podczas wideokonferencji. Oprócz tego zadbaj o to, aby bateria w urządzeniu, z którego będziesz odbywać rozmowę, była naładowana, a zasięg Internetu lub sieci GSM dobry.

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...