Piłka nożna

Okręgowy Puchar Polski dla Dalinu Myślenice. Pokonali Jordana Zakliczyn

W finale Okręgowego Pucharu Polski zmierzył się Dalin Myślenice i Jordan Sum Zakliczyn. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Po prowadzeniu 2:0 dla Jordana, ostatecznie wygrali zawodnicy z Myślenic, ustalając wynik na 3:2 przed przerwą

Grający w VI lidze Jordan Zakliczyn stanął naprzeciwko IV ligowej drużyny z Myślenic. Biało-zieloni do finału awansowali po wygranej 1:0 z Orłem Myślenice. Piłkarze z Zakliczyna po raz kolejny w ostatnich latach wystąpili w finale Pucharu Polski z Podokręgi Piłki Nożnej Myślenice.

Bez kompleksów rozpoczęli spotkanie od bramki strzelonej w pierwszej akcji meczu. Po kwadransie gry było już 2:0 za sprawą Kwatera, który wygrał pojedynek powietrzny z Rachwałem i głową zwieńczył centrę Płoszaja.

Po tej bramce Dalin szybko odpowiedział, zdobywając bramkę po rzucie rożnym, a po 26 minutach i rzucie karnym było 2:2. Z kolei w 42 min. myśleniczanie zdobyli trzeciego gola, ustalając wynik na 3:2.

Zwycięstwem Dalin Myślenice zyskał dodatkowo prawo gry w 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim wiosną 2024 roku.