Myślenice

Baza Wisły Kraków w Dobczycach? Prezes klubu mówi o „ciekawej ofercie”

Baza Wisły Kraków w Dobczycach? Prezes klubu mówi o „ciekawej ofercie”
Fot. gazetakrakowska.pl

 „Obecnie mamy kilka ofert w tym zakresie: Myślenice, Zabierzów - bardzo pozytywne zaskoczenie z mojej strony - oraz ostatnio otrzymaliśmy ciekawą ofertę od Dobczyc”

– na temat rozmów dotyczących bazy treningowej Wisły Kraków mówi Jarosław Królewski, prezes i właściciel Wisły Kraków.

 

W wywiadzie udzielonym Gazecie Krakowskiej, prezes i właściciel Wisły Kraków, mówi m.in. o tym, że ostatni domowy mecz w rundzie jesiennej rezerwa Wisły rozegra poza Myślenicami, co „jest spowodowane stanem murawy na stadionie w Myślenicach”.

Z kolei pytany o prowadzone rozmowy w sprawie bazy treningowej oraz ich poziom zaawansowania z Myślenicami i Zabierzowem, Jarosław Królewski, stwierdza, że:

„Obecnie mamy kilka ofert w tym zakresie: Myślenice, Zabierzów - bardzo pozytywne zaskoczenie z mojej strony - oraz ostatnio otrzymaliśmy ciekawą ofertę od Dobczyc. Oczywiście nie zamykamy się na inne możliwości.

Budowa bazy ma mieć charakter progresywny, więc uwzględniamy w niej Socios, jak i pozyskanie odpowiednich kredytów i grantów na inwestycje. Pracujemy teraz nad naszym stanowiskiem w tej sprawie, które przedstawimy wkrótce. Jak zawsze we wszystkich ofertach diabeł tkwi w szczegółach” - mówi.

"Ciekawe. Rozmawiać trzeba zawsze. Czas pokaże..." - pod linkiem do wywiadu w mediach społecznościowych sprawę komentuje burmistrz Dobczyc Tomasz Suś.

Czy Wisła zostanie w Myślenicach?

Obecnie wiślacka baza treningowa znajduje się w Myślenicach przy ulicy Zdrojowej na Zarabiu, w sąsiedztwie hali sportowej. To właśnie w niej w 2013 roku zawarto umowę pomiędzy właścicielem krakowskiego klubu a Spółką Sport Myślenice. Mówi o najmie terenu na Zarabiu na okres 20 lat, a jako kluczowe zabezpieczenie interesów Spółki wskazuje gwarantowany okres 10 lat najmu. Termin ten mija w 2024 roku.

Jak donoszą krakowskie media; w połowie przyszłego roku Wisła Kraków może opuścić bazę treningową w Myślenicach. Dziennikowi Polskiemu większościowy właściciel klubu Jarosław Królewski powiedział, że „doszło do oddalenia stanowisk, a warunki, jakie otrzymaliśmy od Myślenic, nie satysfakcjonują nas. Może być i tak, że będziemy musieli poszukać miejsca na naszą bazę treningową gdzie indziej”

"Oferta złożona Wiśle Kraków przez spółkę Sport Myślenice, była bezpośrednio związana z planami rozbudowy bazy. Tym samym wycofanie się z tych zobowiązań, które łączyliśmy z całą transakcją, powoduje, że oferta Sport Myślenice staje się nieaktualna. Jednak podstawowym problemem pozostają wciąż kwestie finansowe, w których nie doszliśmy do porozumienia"w październiku na nasze pytania odpowiadał Michał Funek, prezes zarządu Spółki Sport Myślenice.

 

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 7 lis 2023

  Tak się kończy pchanie publicznych pieniędzy w komercyjny sport i budowanie układów z oligarchami za pieniadze podatnika. Piłkarski poker.

  33 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2023

  Pinokio był obiecywał cuda wianki …. Pinokia nie ma i nie będzie to bagietka się drapie po du… jak wisłe zatrzymać bo inaczej baza za kilka mln będzie stała pusta bądź wynajęta za grosze gdzie na prąd nie starczy i zaś my mieszkańcy za to zapłacimy … no cóż taka polityka jaśnie panującego pana burmistrza…. Wyremontujemy kamienice obonskich … kościołowi deptak … kilka starych kapliczek i utrzymamy bazę wiecznie kopiącymi się ze sobą zawodnikom dalinu 😂😂😂

  35 11 Odpowiedz
 • 7 lis 2023

  A nasz włodarz (czasami) siedzi w urzędzie i zastanawia się co by tu jeszcze spieprzyć...

  39 17 Odpowiedz
 • 7 lis 2023

  Jak to klasyk napisał "co by tu jeszcze panowie " sp.... lić?? "

  31 7 Odpowiedz
 • 7 lis 2023

  Gwoli prawdy Wisła w Myślenicach to "zasługa" Ostrowskiego

  24 4 Odpowiedz

Zobacz więcej