Poręba

Poręba. Druhowie mają nowy samochód. Dali mu na imię „Tadzik”

Poręba. Druhowie mają nowy samochód. Dali mu na imię „Tadzik”

Do OSP w Porębie trafił lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. „To nowoczesny pojazd, który przynosi ze sobą nowe możliwości i siłę w działaniach ratowniczych”

 

W Porębie oficjalnie zaprezentowano lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do miejscowej jednostki OSP. Nowy Volkswagen Crafter z napędem na cztery koła nazwany został przez druhów „Tadzik”. To sprzęt z napędem na wszystkie koła, wyposażany został w zdalnie sterowaną elektryczną wciągarkę, agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy, złącze samorozłączne do ładowania akumulatorów podczas postoju w miejscu garażowania.

Samochód kosztował 479 560 zł, a pieniądze na niego pochodziły z budżetu gminy Myślenice (199 560 zł), Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (100 000 zł), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (100 000 zł) i Fundacji Orlen (80 000 zł).

Komentarze (1)

  • burzumsquat666@wp.pl 12 lis 2023

    Nie ma się z czego cieszyć. PiS sfinansował ten samochód płacąc pozornie z kilku źródeł. Cel jest jeden - wydać jak najwięcej i zadłużyć państwo przed oddaniem władzy... Zapłacimy za to wszyscy w podatkach.

    4 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do natury,...