Fitness

Lady Fitness w czołówce Mistrzostw Świata i Polski

Lady Fitness w czołówce Mistrzostw Świata i Polski

Ostatnie tygodnie to ogrom pracy dla trenerów i zawodników klubu sportowego Lady Fitness Myślenice. Najpierw Mistrzostwa Polski dzieci, potem Świata juniorek

 

Podczas Mistrzostw Polski Dzieci w fitness najwyższą lokatę i brązowy medal wywalczyła nasza zdolna myśleniczanka- siedmiolatka Nadia Kania. Zawody odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim końcem października. Nadia zaprezentowała układ show łączący taniec sportowy i artystyczny z gimnastyką oraz akrobatyką. W przygotowaniu pomagali trenerzy Lady Fitness: Anna Simsak Godula, Yuliia Komenotrus oraz Grzegorz Błasiak.

Na początku do kraju wróciły spełnione juniorki z 3 finałowymi medalami, które po przydzieleniu do kadry kraju, wystąpiły w prestiżowych zawodach Mistrzostwach Świata w Fitness i kulturystyce 2023 odbywających się w hiszpańskim Santa Susanna. Zawodnicy przylatywali na nie m.in z Chin, Korei, Afryki czy Fidżi!

Juniorki po miesiącach ciężkich przygotowań i 3-5 godzin treningów dziennie, wróciły bardzo wdzięczne i usatysfakcjonowane. 16- letnia Milena Młynarczyk na co dzień uczęszczająca do 1 LO im. T. Kościuszki w Myślenicach, uplasowała się walcząc z koleżankami do 20 roku życia na 4 miejscu. To pierwszy tak udany jej debiut na Mistrzostwach Świata fitness. Prezentowała układ tańca artystycznego i gimnastyki oraz jak na zawody fitness przystało wysportowaną sylwetkę według kryteriów sędziowskich.

Jak mówi; przygotowaniom towarzyszy ogrom poświęconego czasu i dyscypliny, treningi 5-6 razy w tygodniu i wyjścia do szkoły wcześnie rano, a powroty i nauka dopiero po godz. 21. Czasem nauka w klubie.

Wynikiem pochwalić się może także klubowa koleżanka - 18-letnia Martyna Kaleta, uczennica Szkoły im. Tytusa Chałubińskiego. Martyna ma już na swoim koncie wysokie lokaty w tańcu i gimnastyce, oraz zawodach fitness w Polsce i na Pucharze Świata. Tym razem jej forma była jeszcze lepsza i poprawiła swój dotychczasowy rezultat stając się V-ce Mistrzynią Świata (kat. Bikini fitness do lat 20) oraz wchodząc do finałów kat. Fit- Model z dużo starszymi i bardzo doświadczonymi zawodniczkami.

- Tutaj także przygotowanie nie było łatwe. Staraliśmy się, aby program przygotowujący dziewczęta był przede wszystkim skuteczny, jednak nie jest on na pewno łatwy – mówi trenerka Główna Anna Simsak Godula.

Potwierdza to Martyna, która przekonuje; że to sport, który wymaga dawania z siebie stu procent i na pewno nie każdy się do niego nadaje. – Przede wszystkim ze względu na wymagania. Oprócz odpowiednich predyspozycji fizycznych , trzeba mieć odpowiednie uwarunkowania psychiczne i silną wolę. Ważne jest też zrozumienie i wsparcie rodziców o najbliższych, jednak codziennie małe decyzje i praca składają się na wielkie sukcesy – podsumowuje Anna Simsak-Godula.

Po podsumowaniu wyników juniorek, Polska uplasowała się na drugim miejscu Mistrzostw Świata w kwalifikacjach drużynowych.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej