Myślenice

Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc

Myślenice. Wyburzyli dwa budynki po dawnym Urzędzie Pracy. Powiększą parking o 50 miejsc
Fot. Piotr Jagniewski

Dawne budynki, w których mieścił się Powiatowy Urząd Pracy, zostały rozebrane. Do końca 2023 roku w ich miejscu ma powstać dodatkowe 50 miejsc parkingowych

 

Po dawnych budynkach Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Drogowców nie ma już śladu. Zostały rozebrane, a w ich miejscu powstają dodatkowe miejsca parkingowe. Jak się bowiem okazało, po otwarciu nowej siedziby starostwa powiatowego, zaplanowany parking był za mały.

Jego rozbudowę starosta zapowiadał w czerwcu, podczas 59. sesji rady powiatu. Obecnie prace trwają, a według zapewnień Józefa Tomala (FZM) podczas Q&A, formatu w którym odpowiada na pytania mieszkańców; prace budowlane w tym miejscu potrwają do końca 2023 roku, a po ich zakończeniu na placu ma powstać dodatkowych 50 miejsc parkingowych.

Józef Tomal (FZM), starosta myślenicki: Właśnie wyburzyliśmy dwa stare, brzydko wyglądające budynki Urzędu Pracy. Pracowników przenieśliśmy do trzypiętrowego budynku po prawej, który też zresztą w ostatnim czasie wyremontowaliśmy.

Rozpoczęliśmy w tym miejscu prace powiększające duży już parking o kolejne 50 miejsce. Zakończą się do końca roku. Chciałbym, aby każdy klient korzystający z usług Starostwa Powiatowego na ul. Drogowców mógł swobodnie zaparkować i nie musiał długo szukać wolnego miejsca. Całość inwestycji to ponad 600 tys. zł.

Nowa siedziba starostwa funkcjonuje przy ulicy Drogowców 2A od 27 maja 2022 r.. Budynek ma 3 kondygnacje i jest całkowicie podpiwniczony, a jego powierzchnia wynosi 1814 m. kw. Kosztował 12,9 mln zł, z których powiat wyłożył 8,85 mln zł, a 4,14 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Znajdują się w nim wydziały: komunikacji; architektury, mienia i ochrony środowiska, geodezji, organizacyjny i spraw obywatelskich, geodeta powiatowy, geolog powiatowy, dziennik podawczy, powiatowy rzecznik konsumentów, archiwum starostwa i terenowy punkt paszportowy.

Z kolei przed budynkiem powstał parking, który posiada 82 wydzielone miejsca parkingowe, z których 59 przeznaczonych jest dla interesantów (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych), a 23 miejsca dla pracowników.

Jak się okazuje, to nie wystarcza, a w czerwcu starosta podkreślał, że według obliczeń urzędników; brakuje jeszcze ok. 30 miejsc parkingowych. 

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • Mariusz Marioosz 22 lis 2023

  Dla osób załatwiających sprawy w Starostwie chyba będzie bezpłatny?

  29 3 Odpowiedz
 • 22 lis 2023

  To chyba pod gminą. Bo pod starostwem nigdy nie był płatny. Tak samo, jak parkowanie przy drogach powiatowych w mieście jest darmowe a przy gminnych płatne.

  25 3 Odpowiedz
 • Tomek Dąbrowa 23 lis 2023

  Jak to jest że burmistrz buduje 27 miejsc parkingowych za 1 milion, a starosta buduje 50 miejsc za 600 tyś.? Burmistrz to zawsze jakiś taki drogi w utrzymaniu się wydaje...

  24 5 Odpowiedz
 • 23 lis 2023

  Ceny z UMIG biją wszelkie rekordy.
  30mln remont kamienicy w rynku.

  Zestawmy to z budową autostrady:

  „Zgodnie z informacjami podanymi na rządowej stronie internetowej średni koszt 1 km autostrady wynosił 27,6 mln zł. „

  Kuźwa, ta kamienica ma pozłacany dach, czy ktoś wyprowadza kasę?

  18 1 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 22 lis 2023

  po ile beda kasowac za parkowanie?

  14 13 Odpowiedz

Zobacz więcej