Krzyszkowice

Krzyszkowice. Przez 9 godzin 75 strażaków gasiło halę produkcyjno magazynową

Krzyszkowice. Przez 9 godzin 75 strażaków gasiło halę produkcyjno magazynową
Fot. OSP  Myślenice Dolne Przedmieście KSRG

W ponad dziewięciogodzinnej akcji udział brało łącznie 75 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Myślenicach oraz 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Myślenice, którzy wykorzystali łącznie 16 pojazdów pożarniczych

 

Weekend w Krzyszkowicach rozpoczął się od pożaru zabudowań produkcyjno-magazynowych znajdujących się blisko sklepu spożywczego. Ogień zauważono w piątek 24 listopada, około godz. 22. Kiedy strażacy zjawili się na miejscu, pożar całkowicie obejmował jedną z hal, a ogień rozprzestrzenił się na poddasze sąsiedniego budynku. Ponadto zagrożony był trzeci budynek znajdujący się w pobliżu. Strażacy prowadzili jednocześnie działania gaśnicze, bezpośrednio na palące się budynki, oraz obronne, w celu zminimalizowania możliwości przedostania się ognia na kolejną halę.

Ze względu na rozmiar zdarzenia, do akcji zadysponowano grupę operacyjną Komendy Powiatowej PSP w Myślenicach, a także dodatkowe jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej wykorzystano podnośnik hydrauliczny SH-25, podając prądy wody z wysokości, co umożliwiło skuteczniejsze prowadzenie działań gaśniczych. Mając jednak na uwadze długotrwałe działania, strażacy zorganizowali stanowiska czerpania wody na pobliskim stawie oraz rzece, a także ewakuowali z zagrożonych budynków sprzęty mogące ulec zniszczeniu, oraz stwarzać zagrożenie pożarowe, jak butle z gazami technicznymi.

Dodatkowe trudności w dogaszeniu zarzewi ognia powodowały zawalone konstrukcje dachów oraz wyposażenie hal, w związku z czym, na miejsce zadysponowano koparko-ładowarkę, w celu przemieszczania zawalonych konstrukcji budowlanych.

Charakter zdarzenia, pora nocna i warunki atmosferyczne nie sprzyjały pracy strażaków, dlatego na miejsce wezwano druhów z jednostki OSP Górne-Przedmieście, którzy wykonali zabezpieczenie logistyczne w postaci ciepłego posiłku oraz napojów - informuje asp. Bartłomiej Bednarz - Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach.

W ponad dziewięciogodzinnej akcji udział brało łącznie 75 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Myślenicach oraz 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu Gminy Myślenice, wykorzystując do tego łącznie 16 pojazdów pożarniczych.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej