Wybory Parlamentarne 2023

Mateusz Morawiecki bez wotum zaufania. Nowym premierem Donald Tusk. Poseł Władysław Kurowski pyta o przyszłość kolei i inwestycji na Zakopiance

Mateusz Morawiecki bez wotum zaufania. Nowym premierem Donald Tusk. Poseł Władysław Kurowski pyta o przyszłość kolei i inwestycji na Zakopiance

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, Mateusz Morawiecki (PiS) nie otrzymał wotum zaufania, a nowym premierem został wybrany Donald Tusk (KO).

Po expose byłego już premiera, poseł „ziemi myślenickiej” Władysław Kurowski pytał go o przyszłość kolei i inwestycji na Zakopiance.

 

Podczas posiedzenia Sejmu, które odbyło się w poniedziałek 11 grudnia;  Donald Tusk (KO) jako kandydat Sejmu został wybrany na Prezesa Rady Ministrów. Jego kandydaturę poparło 248 posłów, przeciw było 201.

Wcześniej swoje expose wygłosił dotychczasowy premier Mateusz Morawiecki (PiS), ale Sejm nie udzielił mu i zaproponowanemu przez niego rządowi wotum zaufania.

 

Poseł Kurowski pyta o przyszłość kolei i inwestycji na Zakopiance

Dzisiejsze obrady Sejmu miały „myślenicki” akcent. Reprezentujący z ramienia Prawa i Sprawiedliwości okręg 12 i tzw. „ziemię myślenicką” - poseł Władysław Kurowski, jako jeden z ponad 100 parlamentarzystów, wypowiedział się na temat expose oraz zadał pytania.

Chwalił ostatnie 8 lat działania rządu, nazywając je „dobrym czasem dla Polski”. Podkreślał, że minione lata były też dobre dla okręgu, z którego otrzymał mandat.

Dziękował „za rozpoczęcie wielkich inwestycji w moim terenie na Zakopiance, również rozpoczęcie projektowania kolei z Myślenic do Krakowa”. Na zakończenie poseł z Jawornika zadał pytanie; „czy te inwestycje zostaną utrzymane, czy dalej będą kontynuowane i rozwijane?”.

Władysław Kurowski (PiS): Mimo wielu trudności, to był dobry czas dla Polski. To był również dobry czas dla mojego okręgu, tj. dla powiatu myślenickiego, suskiego, wadowickiego, oświęcimskiego, chrzanowskiego. Polska przez te ostatnie 8 lat pięknie się rozwija. Nie potrzeba o tym mówić, wystarczy spojrzeć w koło. Najpierw pod rządami pani Beaty Szydło, a ostatnie sześć lat pod pana kierownictwem.

Po wysłuchaniu wszystkich wystąpień Mateusz Morawiecki udzielał odpowiedzi na zadanie przez posłów zagadnienia. Nie nawiązał do tematu poruszonego przez Władysława Kurowskiego (PiS), a pytania dotyczące kontynuacji kolei i inwestycji na Zakopiance pozostały bez odpowiedzi.

Jutro swoje expose wygłosi Donald Tusk. Czy pytania zadawane przez posła z Jawornika dotyczące naszego regionu, ponownie wybrzmią z mównicy sejmowej i dotrą do nowego premiera? 

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • 11 gru 2023

  Panie Kurowski może pan wymienić jedną dużą inwestycję, którą zrealizowaliście w Myślenicach z burmistrzem Szlachetką? Bo jeśli nie, to niech pan przestanie odgrywać ten kabaret. Dziś wykopali was w sejmie a w kwietniu wykopią z Myślenic. Wiatr zmiany wieje i już się nie zatrzyma. Znowu mamy wolną POLSKĘ!

  52 10 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 11 gru 2023

  Panie kochany, "przyjdz pan jutro" i zapytaj wlasciwego premiera a nie goscia ktory zaraz po pana pytaniu traci stanowisko...

  43 8 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 11 gru 2023

  Panie Kurowski, to sejm, nie kabaret!!! Pytaj pan siebie i $zlachetke. Wy to obiecaliscie...

  44 11 Odpowiedz
 • 11 gru 2023

  Władysław liczył może na to, że jednak ten cyrk się utrzyma, a on w końcu zostanie zauważony:) nie na Facebooku:) Rząd, który wg Morawieckiego miał większość nie dostał wszystkich głosów swoich posłów:) to jest dopiero kabaret, a mówił o 40 posłach, którzy się przekonują z opozycji do jego nowego rządu i zagłosują za nim 😀 ten upadek było, aż słychać na zakopiance 😀

  34 6 Odpowiedz
 • 11 gru 2023

  Zaiste porywające w
  wystąpienie naszego Władka, myślę że przejdzie do historii Sejmu....

  28 5 Odpowiedz

Zobacz więcej