Miasto

Myślenice: Rondo im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Myślenice: Rondo im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

 

Myślenice: Rondo im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Taką decyzję podjęli radni miejscy z Myślenic
Uchwała w sprawie nadania im. Lecha Kaczyńskiego skrzyżowaniu dróg została podjęta podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Jak podaje Dziennik Polski http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-myslenicki/1194230-rondo-lecha-kaczynskiego.html projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica. W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.
To trzecie z kolei rondo w Myślenicach, które będzie nosić imię zmarłego polityka. Pierwsze na skrzyżowaniu ulic Reja, Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego i Kasprowicza koło budynku starostwa powiatowego zostało poświęcone pamięci zmarłego starosty Józefa Chorobika. W listopadzie rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej zostało nazwane imieniem zmarłego marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary http://miasto-info.pl/myslenice/3001,rondo-przy-pilsudskiego-i-mostowej-imienia-marka-nawary.html . Wówczas w uzasadnieniu uchwały wyjaśniono, że rada "(…) chce w ten sposób docenić zasługi tego wybitnego samorządowca dla rozwoju Małopolski, a także jego zaangażowanie w sprawy Myślenic".

Rondo na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i drogi prowadzącej w kierunku Osieczan będzie nosić imię zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Taką decyzję podjęli radni miejscy z Myślenic


Uchwała w sprawie nadania im. Lecha Kaczyńskiego skrzyżowaniu dróg została podjęta podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej. Jak podaje Dziennik Polski projekt uchwały złożyli radni z klubu PiS: Jan Trzepacz, Wacław Szczotkowski, Wiesława Syrek, Kazimierz Dąbrowski, Stanisław Cichoń i Jan Bylica. W uzasadnieniu znalazło się zdanie: „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.

To trzecie z kolei rondo w Myślenicach, które będzie nosić imię zmarłego polityka. Pierwsze na skrzyżowaniu ulic Reja, Kazimierza Wielkiego, Żeromskiego i Kasprowicza koło budynku starostwa powiatowego zostało poświęcone pamięci zmarłego starosty Józefa Chorobika. W listopadzie rondo na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Mostowej zostało nazwane imieniem zmarłego marszałka województwa małopolskiego Marka Nawary. Wówczas w uzasadnieniu uchwały wyjaśniono, że rada "(…) chce w ten sposób docenić zasługi tego wybitnego samorządowca dla rozwoju Małopolski, a także jego zaangażowanie w sprawy Myślenic".

Powiązane tematy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A dlaczego nie im. obecnego Starosty ?

  Przecież wybudowane na drodze powiatowej............

  33 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A ostatnie powinno mieć imię kota Alika

  107 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  było do przewidzenia że nie wytrzymają i tak a nie inaczej nazwą rondo. Zostało jeszcze jedno. Redakcja powinna ogłosić konkurs kto trafnie wytypuje nazwę ostatniego ronda

  40 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Mnie sie płakać już chce nad tą beznadzieją!!!!!

  85 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A może zmienimy nazwę ronda na Bieruta lub JAruzelskiego zamiast KAczyńskiego ?

  Jeśli jesteś za daj PLUSIKA, jeśli przeciw MINUSA.

  148 36 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  darmozjady okichane do kraju wkacza kryzys a te urzedasy wydaja kase na obeliski i nazwy na rondach. j

  83 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Dlaczego imieniem takiego miernego polityka , którego jedyną zasługą było to ,że zginął w wypadku. Czym się zasłużył dla Myślenic czy ziemi myślenickiej. W Myślenicach jest jeszcze dalej świat "moherowych beretów" - zaścianek i głęboka prowincja .
  Czy nie ma do upamiętnienia ludzi wartościowych i wybitnych z ziemi myślenickiej. PiS w formie Kaczyńskich umiera i kompromituje się i nie życzę sobie takich pomników w Myślenicach.

  153 14 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  Martwi mnie to, że polityka (czyt. partyjniactwo) wdziera się wszelkimi możliwymi siłami do samorządnej społeczności. Dlaczego pomysł ten wyszedł ze strony radnych PIS? a nie od mieszkańców miasta i gminy? pomysł, który byłby reakcją na jakąś wewnętrzną potrzebę upamiętnienia prezydenta RP. Jestem daleki od krytyki pro partyjnej, ale nie godzę się na partyjniactwo i kolesiostwo, które w ostatnim czasie coraz szerzej, częściej i gęściej przy rynku.

  Chwała włodarzom za to, że postarali się o środki na remonty dróg i dzięki za rozwiązanie problemu tego skrzyżowania. Robicie coś w swoim imieniu dla nas i jako osoby reprezentujące potrzeby lokalnej społeczności dobrze by było, abyśmy również uczestniczyli w decyzjach takich, jak powyższa, czy ktoś się w tej sprawie konsultował z mieszkańcami? w końcu dla kogo to jest rondo, dla radnych PIS czy dla społeczności?

  78 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  pomysł z Kotem Alikiem jest przedni! :)

  119 8 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  tutaj są dwa ronda blisko siebie, jedno powinno nosić nazwę Lecha a drugie Jarka :D

  90 11 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  To jest chyba jakiś żart? 1 kwietnia dopiero za 5 miesięcy!
  Żenada. Nie mogę w to uwierzyć.

  79 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Obudziłem się rano, słoneczko świeci. W doskonałym humorze wchodzę na miasto-info i na dzień dobry zagotowałem.
  Czy w tym kraju nie ma innych, NAPRAWDĘ zasłużonych ludzi, których imieniem można nazwać rondo?

  95 8 Odpowiedz
 • profesor profesor 30 lis 2011

  rondo im. Stanisława Chorobika - rozumiem - były starosta, wieloletni działacz na ziemi myślenickiej.

  Rondo marszałka województwa małopolskiego Nawary? hm... tu miałem mieszane uczucia

  ale rondo Lecha Kaczynskiego? Czy on w ogole wiedział gdzie i czy są w tym kraju jakies Myślenice? A nawet jeśli to w jaki sposób się dla nich zasłużył?

  I TO UZASADNIENIE:

  "Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.

  kto i kiedy konsultował się z mieszkańcami?

  88 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  !!!!!!!! NA RANY CHRYSTUSA !!!!!!!!

  53 10 Odpowiedz
 • eugeniuszkeruk 30 lis 2011

  Miasto było spokojne, teraz chuligani będą zamalowywać tablicę z napisem.
  Samorządowcy umiom skłócać ludzi.
  Właściwie, po co nazwa ronda? Praktyczne to nie jest, bo przecież nikt nie zapisze sobie w dowodzie osobistym, że mieszka przy rondzie np. im. L. Kaczyńskiego.

  40 6 Odpowiedz
 • profesor profesor 30 lis 2011

  [quote=eugeniusz] Miasto było spokojne, teraz chuligani będą zamalowywać tablicę z napisem.
  Samorządowcy umiom skłócać ludzi.
  Właściwie, po co nazwa ronda? Praktyczne to nie jest, bo przecież nikt nie zapisze sobie w dowodzie osobistym, że mieszka przy rondzie np. im. L. Kaczyńskiego. [/quote]

  umieją, pisze i mówi się umieją, ewentualnie potrafią

  28 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Następny poroniony pomsł naszych radnych.Czy oni nic normalnego nie wymyślą. Po co oni tam są. To oburzające!!!

  58 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  TO JAKAŚ PARODIA! KTO DECYDUJE O TYM? SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  65 8 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  Oj tym razem przesadzili, będe to rondo omijał z daleka nie zostawię na nim szczypty gumy, pyłu z klocków hamulcowych, zapachu bezołowiowej i "wunderbała".

  52 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Dlaczego Radni, których wybrali w końcu mieszkańcy nie zapytali swych wyborców czy ten pomysł im się podoba. Dlaczego nie zrobiono żadnej ankiety. Znowu sami postanowili. Daję im więc propozycję, nazwijcie ( a bez nazwy nie może istnieć ?) to rondo np. im. Piaskowego Dziadka lub Misia Kolargola.

  50 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  ja się pytam dlaczego?????

  30 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Narzekanie, narzekanie, a może warto byłoby raz się skrzyknąć i złożyć wniosek o referendum w tej sprawie? Ile trzeba podpisów, orientuje się ktoś jak to formalnie wygląda?

  31 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Mieszkańcy?! Ja i cała moja wielka rodzina nic nie wie na ten temat!
  Mieliśmy tylu wybitnych Myśleniczan! Tyle walk odbyło się na tych terenach podczas wojen i okupacji!
  Nie mówi się źle o zmarłych, ale jedyną rzeczą, którą zapamiętam po tym prezydencie to to, że zginął tragicznie, nie chce pamiętać wszystkich upokorzeń Polski, które były jego udziałem, na arenie międzynarodowej! Cóż za obłuda władz! Szkoda, że senator Bisztyga nie jest już senatorem...

  36 7 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  Coś czuję że po uroczystym nadaniu imienia ruch na tym rondzie zmaleje :)

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [...Znowu sami postanowili. Daję im więc propozycję, nazwijcie ( a bez nazwy nie może istnieć ?) to rondo np. im. Piaskowego Dziadka lub Misia Kolargola. [/quote]
  ... lub Misia Uszatka.
  Albo w drugą stronę; - rondo im. Tragicznie Zamordowanego, Przeklętego Przez PO, Najwyższego Syna Narodu Polskiego, Profesora Lecha Aleksandra Kacz... albo coś tak ;)
  Czyż nie ma w tym odpowiedniej dawki martyrologii?

  25 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: rozgoryczona] Cóż za obłuda władz! Szkoda, że senator Bisztyga nie jest już senatorem... [/quote]

  przeciez senator by nie kiwnal palcem. nie mial na tyle charyzmy ani odwagi zeby sie postawic w takich sytuacjach

  16 5 Odpowiedz
 • profesor profesor 30 lis 2011

  [quote=khaike] Coś czuję że po uroczystym nadaniu imienia ruch na tym rondzie zmaleje :) [/quote]

  jestem pewny ze nie zmaleje. ludzie nie zaczna korzystac z drogi tylko dlatego ze nazwano ja im. lecha kaczynskiego

  7 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  można było nazwać rondo np: Irasiad lub Artur Borubar

  17 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  redakcjo, zrobcie ankiete i dowiemy sie w jakim stopniu mieszkancy popieraja ta decyzje.

  33 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  To chyba jakiś żart, za niedługo to niech ulice nazwą jego imieniem, szkołę itp.... może coś ambitniejszego....

  21 7 Odpowiedz
 • Daniel Kołodynski 30 lis 2011

  Miasto PiS

  24 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ja proponuję Rondo im Józefa Stalina lub Gorbaczowa

  18 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  mowi sie ze niewykorzystane okazje sie mszcza, wy mlodzi mieliscie w 2005 roku okazje zaglosowac na normalnego prezydenta, jednak nie skorzystaliscie z tej okazji, skorzystaly z niej natomiast mocherowe berety. teraz mamy takie incydenty jak wawel, rondo i kwestia czasu co bedzie kolejne. moze rondo tragicznie zmarłego andrzeja leppera? przeciez to wielki koalicjant kaczynskich byl.

  18 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Tak środku ronda postawmy jeszcze krzyż i palmy w każdą rocznicę znicze...a raz w roku proponuję tam msze odprawić:-)

  34 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Az mi rece opadły .nie wystarczy ze na wawalu go pochowali ?!!niech jeszcze sobie relikwie zrobia z kaczynskiego.a ja tak sie cieszyłem ze ronda nam budują....

  22 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Proponuje postawić pomnik św. pamięci Lecha na środku tego ronda , będą wtedy Myślenice sławne na całą Polskę .

  21 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  ja otworze szybe i bede plula po tej tablicy.

  21 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Za uchwałą Radni PiS i Ostrowskiego (bez jednego głosu), przeciw Gowin, Zalubowski i Styczeń, reszta się wstrzymała....

  20 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  byłam i widziałam

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Gowin , Zalubowski i Styczeń wielkie brawa !!!!!!!!!!!!!!

  42 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  I spoko dobry pomysł.

  5 50 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Właściwie park na zarabiu można nazwać im. Lecha, płyte rynku po zbliżającej się renowacji można zrobić placem Lecha, słyszałem że na dolnym przedmieściu jest plan budowy nowego koscioła więc od razu proponuje pod wezwaniem Lecha hmmmm może nazwę miasta zmienimy na Lechowice ??

  21 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  kilka propozycji (spóźnionych niestety):
  1. Rondo im wszystkich Kęsków
  2. Rondo im Tadzia Rydzyka - żyje i zasłużony
  3. Rondo pod wezwaniem śp Hanki z Mostowiaków
  4. Rondo im Chucka Norrisa
  5. Rondo Michaela Jacksona wersja biala
  6. Rondo Koła Gospodyń Wiejskich z np Osieczan; jeśli jest
  7. Rondo mniejszości Mongolskiej na Ukrainie
  8. Rondo Stowarzyszenia Weterynarzy Polskich
  9. Rondo Spidermana

  zresztą w Myślenicach mało kto wie jak poruszać się po rondzie
  każda nazwa lepsza niż osoby ktora zasłyneła śmiercią w wypadku

  68 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  to rondo to będzie takie podsumowanie - szczyt głupoty, lizusostwa, braku własnego zdania, słabości naszych radnych, można by je nazwać rondo upadku resztek moralności radnych Myślenickich w skrócie - spieprzajcie dziady.
  oj nadchodzą czasy wielkiego wstydu - toż to każdy przejezdny będzie darł z Myślenic łacha,
  - dla czego w Wąchocku nie mają ronda Kaczyńskiego,
  - bo jedno powstało w Myślenicach i sołtys Wąchocka nie chce się zbłaźnić.

  32 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Hanka z Mostowiaków. Dobre. Chociaż ja bym upamiętniła te kartony też [*]

  29 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  APEL do RADNYCH naszego Miasta:
  Kacza polityka powoli odchodzi już w niepamięć. Za parę lat Lecha będziemy usuwać z Wawelu bo jego jedyna zasługa to ,że zginą w wypadku w Katyniu i po co robić teraz z Myślenic zaścianek a za parę lat zmieniać "zasłużonego" patrona. Są ludzie bardziej zasługujący na pamięć i wdzięczność społeczności lokalnej.

  23 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ja tam wole mniejszość mongloską na urkainie, no a ewentualnie kartony :)

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”.

  Hmm
  Dodam, iż również jestem mieszkańcem gminy Myślenice.
  Wiec ktoś tu kłamie.

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A może tam należy postawić starostę i burmistrza z radnymi. I niech se stoją jak pomniki.

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ostatnio w TV pokazywano miasto z 30 rondami.Niektóre nazw nie miały - bo i po co ale były pieknie obsadzone kwiatami i krzewami , a szczeże to chyba mniej kosztuje niz kamienna płyta z napisem.Oczywiście trzeba o to dbać , a tu w naszym miescie o to cięzko .

  19 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: The best] kosiarz napisał/a:Tak środku ronda postawmy jeszcze krzyż i palmy w każdą rocznicę znicze...a raz w roku proponuję tam msze odprawić:-) TAK, chcemy jeszcze krzyż i kościół na tym rondzie.A w d...ie - przenieśnie nam na to rondo WAWEL ! [/quote]

  Postawcie tam również UMiG oraz Starostwo !

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: NYPD]rondo upadku resztek moralności radnych Myślenickich[/quote]
  bardzo trafna nazwa
  niedługo w pisie zostanie sam jarosław, czy jest więc sens lizać go między pośladkami?
  bardzo prosimy władze do wskazania pomysłodawcy oraz wszystkich radnych go popierających - nazwiska!

  18 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  jeżeli radni tak postanowią to dobrze ato że kaczyński nie był w myślenicach to dlaczego jest ulica słowackiego

  3 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A ja się cieszę.....głosowałem na Kaczora.Taka jest demokracja do której nie wszyscy dorośli...A potrafią wszystko co Pisowskie sprowadzać do śmieci. Donald was wyzwoli!!

  9 40 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  a ja w przeciwieństwie do wszystkich, jestem ZA
  ale pod jednym warunkiem, że zabiorą go z wawelu i go tam pochowają na tym rondzie.

  23 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A czym Kaczyński zasłużył się dla Myślenic żeby widniała tu jego nazwa?. Moim zdaniem jedno z rond w Myślenicach powinno nosić nazwę wielkiego myślenickiego i polskiego bohatera Adama Doboszyńskiego.

  19 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: danlan] A ja się cieszę.....głosowałem na Kaczora.Taka jest demokracja do której nie wszyscy dorośli...A potrafią wszystko co Pisowskie sprowadzać do śmieci. Donald was wyzwoli!! [/quote]

  Desperat

  9 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  cichcem, znienacka, to takie obludne i pisowskie, przykre, ale tacy pisowscy ludzie w powiecie mieszkają, małe drobne cwaniaczki i krętacze z imieniem boga na ustach... najpierw Wawel , teraz rondo, Obajtek ma Antresolę w Pcimiu Imieniem Lecha i Jarosława nazwać. Większość w Radzie murowana.

  15 3 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  To na czym polega ta demokracja, że kilku radnych podejmuje decyzje w imieniu mieszkańców, decyzje która jak widać z powyższych wpisów jest sprzeczna z opiniami i poglądami tychże mieszkańców.

  Jak jest demokracja to niech zapytają nas, podatników, bo to my za to płacimy.

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: smok] Gowin , Zalubowski i Styczeń wielkie brawa !!!!!!!!!!!!!! [/quote]
  Właśnie. Pan Zalubowski była bardzo aktywny na forum przed wyborami. Co się stało z naszym buntownikiem i opozycjonistą?

  10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  To forum to nie władza ,władza była wybierana demokratycznie...tu tylko można popłakać anonimowo..Ciekaw jestem ilu tu z piszących tu było do wyborów...?

  13 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  czytajac te komentarze widac wyraznie wlyw tvn igwybiorczej po prostu zenada ale co mozna wymagac od wielbicieli tolka i kompani zycze wam dalszego amoku

  6 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  myślimy, że najmniej w tej sytuacji zawinił Krzysztof Kotorowski

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  to niech za tą uroczystosc z tablica zaplaci pan ostrowski i radni , którzy głosowali za uchwala.ludzie to skandal ze na takie idiotyzmy maja ok 10 tys zł a na inne wazne potrzeby nie ma. precz z taka polityka.panie ostrowski plac pan za to z wlasnej kieszeni a nie z naszych podatków .ludzie przestanmy placic podatki od nieruchomosci

  12 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=cygnus] To na czym polega ta demokracja, że kilku radnych podejmuje decyzje w imieniu mieszkańców, decyzje która jak widać z powyższych wpisów jest sprzeczna z opiniami i poglądami tychże mieszkańców.

  Jak jest demokracja to niech zapytają nas, podatników, bo to my za to płacimy. [/quote]
  A co widać z powyższych wpisów?Forumowa demokracja gdzie paru frustratów chce narzucać większości swoją wolę?
  Prezydent Kaczyński został wybrany przez naród i jako Głowie Państwa należy się mu szacunek.Niektórym pewnie pasowałaby nazwa,Lenina,Stalina lub innego "'wielkiego" patrona.
  Historia kiedyś oceni ale kto będzie się jej uczył jak do tego czasu stanie się zakazanym przedmiotem.Lewica i jej następcy zawsze bali się prawdy i historii.Ile lat bijano ludziom "kłamstwo Katyńskie i teraz ci sami ludzie "wyjaśniają " katastrofę smoleńską i podają przyczynę.

  12 16 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  ??????

  Frustratów powiadasz......hmmm, problem leży w tym że wszędzie na afisz pcha się tą cholerną polityke i polityków. Nawet kawałek ronda musi mieć swoją ksywke. Idźmy dalej i każdą nową kładkę, chodnik, spopielarnie, oczyszczalnie ścieków itp...hołdujmy tablica za kilka tysięcy pln z wyrytym nazwiskiem.

  Jak już to niech to nazwisko kojarzy sie dobrze, wszystkim

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  pytajnik ty tak nie chwal tego Kaczyńskiego bo to też dobre ziółko było ,modlił się pod figurą a diabła miał za skórą. Podpisał haniebny traktat akcesyjny gdzie Polska straciła suwerenność. Poza tym za ochroną życia od poczęcia też się nie opowiedział , a ta jego piękność poparła obecną ustawę aborcyjną.To nie był mój prezydent zresztą Komorowski , Wałęsa czy Kwaśniewski też nimi nie są i nie byli! Ja ich nie wybierałem.

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Też mi się wydaje że większość komentów pisze tu kilku napinaczy którzy posiadają dziwną manię rozporządzania zdaniem mieszkańców tego miasta i za nic mają demokratyczne wyniki wyborów w mieście i gminie w ostatnich 6 latach z których jasno wynika że PIS wygrywa tu ze sporą przewagą nad resztą.Natomiast "demokratami" są pełną gębą . Jestem pewien że jakby zrobić referendum (totalny bezsens i wyrzucanie w tym przypadku kasy w błoto) jak ktoś tu pisze to większość opowiedziała by się za tą nazwą.

  10 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  ja proponuję dać nazwę rondo NWR a nie ... , za zasługi ;)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Kolejne rondo nazwać rondem UB lub PZPR

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: kaska] ja proponuję dać nazwę rondo NWR a nie ... , za zasługi ;) [/quote]

  a zadbacie o kwiatki? :)

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  nic tylko się stąd wyprowadzać...

  25 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  to będzie przeklęte rondo

  20 6 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  Ja chcę rondo im. Osamy bin Ladena on tyle samo zrobił dla Myślenic co Lech bin K.

  14 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: igość] gość: smok napisał/a: Gowin , Zalubowski i Styczeń wielkie brawa !!!!!!!!!!!!!!
  Właśnie. Pan Zalubowski była bardzo aktywny na forum przed wyborami. Co się stało z naszym buntownikiem i opozycjonistą? [/quote]
  A cóż może opozycja z taką mniejszością zrobić? Pytanie tylko dlaczego Kielan nie był przeciw? Czyżby popierał?

  6 2 Odpowiedz
 • Marek 30 lis 2011

  [quote=gość: leenny]i za nic mają demokratyczne wyniki wyborów w mieście i gminie w ostatnich 6 latach z których jasno wynika że PIS wygrywa tu ze sporą przewagą nad resztą[/quote]

  Idac tym tropem proponuje daklaracje niepodleglosci od warszawskiej mizerii :D

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Politycy nie mają u mnie szacunku; zginął ok, ale był politykiem czyli osobą; cel polityka jest osobisty - dorwać się do władzy, dużych pieniędzy i zbić majątek społecznym kosztem; temu służy wszystkiego rodzaju mamienie przedwyborczymi obietnicami. Wybitne osoby nauki, kultury, religii, podróżnicy - tak, lecz rzadko który polityk tak naprawdę zasługuje na nazywanie jakiegoś obiektu jego imieniem.

  12 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ps. nie dokończyłem zdania: był politykiem, czyli osobą żyjącą z naszych podatków.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  jeszcze 1 rondo zostało do obsadzenia :) może rondo im Kaczora Donalda ? :) bedą 2 kaczki a i poprawność polityczna zostanie zachowana (cia Donald T. ) :P

  11 2 Odpowiedz
 • 30 lis 2011

  [quote=gość: marcinnn] kilka propozycji (spóźnionych niestety):
  1. Rondo im wszystkich Kęsków
  2. Rondo im Tadzia Rydzyka - żyje i zasłużony
  3. Rondo pod wezwaniem śp Hanki z Mostowiaków
  4. Rondo im Chucka Norrisa
  5. Rondo Michaela Jacksona wersja biala
  6. Rondo Koła Gospodyń Wiejskich z np Osieczan; jeśli jest
  7. Rondo mniejszości Mongolskiej na Ukrainie
  8. Rondo Stowarzyszenia Weterynarzy Polskich
  9. Rondo Spidermana

  zresztą w Myślenicach mało kto wie jak poruszać się po rondzie
  każda nazwa lepsza niż osoby ktora zasłyneła śmiercią w wypadku [/quote]

  genialne :) Jestem za rondem Hanki Mostowiak zmarłej tragicznie po zderzeniu z kartonami :)

  23 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: userman] Pytanie tylko dlaczego Kielan nie był przeciw? Czyżby popierał? [/quote]

  Wszystkie Kiemnicze z Kielan Group są funami Lecha kaczyńskiego i Obrońców Krzyża.
  Kiemnicze chcieli nawet zaproponować by na skwerze na rondzie powstał Krzyż Mocherowych Bojowników Kaczorexa :)

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  kto to są funi?

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  W Myślenicach będzie tyle rond ile "zasłużonych" odejdzie z tego świata lub odeszło. Swojego czasu chyba w Radio Zet powiedzieli, że Warszawski port lotniczy jako jedyny nie ma nazwy "po" polityku tylko wybitnym człowieku jakim był Chopin - może dlatego Wrona szczęśliwie wylądował. U nas mentalność zachodnia - politycy, którzy wywołują skrajne emocje będą dzielić społeczeństwo przez kolejne lata (do czasu bardziej kontrowersyjnej propozycji). Jeżeli zasłużonych dla ziemi myślenickiej nie ma to na stronie http://www.fakt.pl/Polacy-ktorzy-zmarli-w-2011-roku-Lubiani-sportowcy-znani-aktorzy-,artykuly,135357,1.html wymieniono tylko tych którzy odeszli w 2011 roku i z polityką nie mieli nic wspólnego.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  będzie gdzie się odlać po wypiciu LECHA

  23 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  osoby zasłużone, które powinny być docenione nazwaniem ich nazwiskiem ronda bądź ulicy. ludzie ci pochodzili z naszej ziemi

  Bracia Ralscy urodzeni w Osieczanach, żołnierze WP i AK:

  Edward Ralski (1903 – 1940) - profesor nadzwyczajny, botanik, żołnierz WP i AK - zginął w Starobielsku
  http://www.youtube.com/watch?v=YaldXjfji4A

  „Kim jest Profesor Edward Ralski dla nauki, dla Rzeczypospolitej? Na zawsze pozostaje znakomitym uczonym. Bo uczonym jest się w każdych okolicznościach czasu i miejsca, jest się do końca, po ostatnie tchnienie (KOZŁOWSKI i SWĘDRZYŃSKI, 2010). Profesor
  Zygmunt Pietruszczyński przygotowując dla Rady Wydziału Rolniczo-Leśnego, w oparciu o nadesłane materiały i osobiste kontakty z Edwardem Ralskim, wniosek w sprawie zatrudnienia go na Uniwersytecie Poznańskim, napisał dwie bardzo cenne uwagi. Nader dodatni typ młodego uczonego i uzdolnionego pedagoga – to jedna. A druga – nadzwyczajna skromność i brak zarozumiałości w stosunkach do osoby, szczerość i ogromna kultura. Profesor Felicjan Dembiński, który po latach objął Katedrę Szczegółowej Uprawy Roślin poznańskiej uczelni oraz brat Edwarda, wspomniany już profesor Eugeniusz Ralski, napisali o nim – „Należał do największych pionierów wiedzy łąkarskiej w świecie”.
  Naszym zdaniem ta opinia jest prawdziwa. Edward Ralski to znakomity uczony, który szybko osiągnął uznanie i autorytet, autentyczny nauczyciel i miłujący przyrodnik, a także rzetelny obywatel i patriota godny wiecznej pamięci i naśladowania.”
  http://www.au.poznan.pl/ptl/rocznik%20nr%2013/10.pdf

  Eugeniusz Ralski (1910 – 1981) - wybitny filopatolog, profesor Akademii Rolniczej w Krakowie, działacz WiN, ps. „Biały”, „Korsak”
  http://lustronauki.wordpress.com/2009/05/14/eugeniusz-ralski/

  Ralski Stefan [1913- 1984], nauczyciel, żołnierz ZWZ/AK/NIE/DSZ, działacz WiN, ps. „Skrzyp”, „Szczupak”, „Szuwar”. Mieszkał i pracował w Myślenicach

  http://www.myslenicki.pl/pl/content/view/1535/158/

  Sawicki Julian urodzony w Osieczanach, żołnierz WP i AK. Piastował urząd prodziekana i dziekana na Akademii Rolniczej w Krakowie, osiągnął tytuł profesora nadzwyczajnego.

  Pawlik Stefan Antoni (1864 – 1926) – urodzony w Myślenicach rektor Politechniki Lwowskiej

  Można wymienić jeszcze więcej zasłużonych osób, którzy powinni być uhonorowani!!!

  16 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Na pewno nie będzie to pierwsze rondo Imienia L.K - przynajmniej zgodnie z wikipedią :)

  cyt:"Uchwałami rad miejskich imieniem Lecha Kaczyńskiego nazwano m.in. planowany most nad Brdą w Bydgoszczy (14 kwietnia 2010)[90], park w Sopocie (16 kwietnia 2010)[91], ulicę w Kielcach (22 kwietnia 2010), największe rondo w Sieradzu (22 kwietnia 2010)[92], skwer w Świdnicy (23 kwietnia 2010)[93], park w Gdyni (28 kwietnia 2010)[94], rondo w Stalowej Woli (29 kwietnia 2010)[95], skwer w Ostrołęce (29 kwietnia 2010)[96], rondo w Pułtusku (30 kwietnia 2010)[97], Salę Balkonową ratusza w Głogowie (5 maja 2010)[98], rondo w Zgierzu (27 maja 2010)[99], rondo w Rumi (8 sierpnia 2010)[100], plac w Lublinie (31 marca 2011)[101], park w Zakopanem (7 kwietnia 2011)[102], rondo w Starachowicach (27 maja 2011)[103]. 14 maja 2010 w Skórczu odsłonięto pierwszy obelisk upamiętniający Lecha Kaczyńskiego[86]. 19 października 2010 szkole podstawowej w Chełchach pod Ełkiem nadane zostało imię Lecha Kaczyńskiego[104]"

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  to państwo jest nie tylko dziadowskie!!! już w nic nie wieżę ani w boga ani w ojczyzne...

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: tyskie] będzie gdzie się odlać po wypiciu LECHA [/quote]
  Gratuluję dobrego samopoczucia.

  9 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Dla mnie masakra nie mają czym się zająć. Totalna masakra i w ogóle szkoda się denerwować:(((((((((((((((((((((

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: tyskie] będzie gdzie się odlać po wypiciu LECHA [/quote]
  człowieku to bardzo chore skojarzenia i totalny anachronizm umysłowy

  5 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Boże Ty widzisz a nie grzmisz O.o

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Czemu tylko ronda? Proponuję, aby nasi radni w ramach swej ciężkiej pracy nadali nazwy wszystkim pozostałym myślenickim skrzyżowaniom, każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe...

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: gość12345] Czy nie ma do upamiętnienia ludzi wartościowych i wybitnych z ziemi myślenickiej. [/quote]

  skoro to rondo na drodze do Osieczan, to niech nosi nazwę wybitnych osób/osoby z Osieczan. to przecież logiczne

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Bezsensownie wydane pieniądze moim zdaniem. mogłaby jakaś szkoła albo przedszkole skorzystać, na przykład. Jednak tablica z napisem to widocznie priorytet wg szanownych władz. Nawet śmiać się z z tego pomysłu nie chce.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ale macie wszyscy problem,,,jest rondo to trzeba go jakoś nazwać,padło akurat na Kaczyńskiego to niech tak zostanie,co to komu przeszkadza czy Kaczyńskiego czy Gierka,żaden polityk nigdy nic dobrego nie zrobił dla nikogo,więc jak by nazwać to rondo to i tak będzie źle.
  Dla mnie to będzie normalne zwykłe małe rondo,jak trzy inne,nie interesuje mnie jak go sobie nazwali politycy...

  6 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  To musi być jakiś żart, nie sądzę, żeby radni sami z własnej woli tak ośmieszyli Myślenice na całą Polskę.

  25 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  A gdzie się podziała zawsze czujna administracja??? Większość wpisów pod tym artykułem to szambo ale widać administracja lubi się taplać w szambie.
  Widzę że niektórym już nawet lekarz od głowy nie pomoże. Poczekajmy jeszcze trochę. W przyszłym roku będziecie sobie ronda nazywali imieniem płemieła Tłuska a w nawiasie Ten co Polskę sprzedał.

  Ja tam cieszę się że w ogóle ronda powstają bo naprawdę ułatwiają życie kierowców. Czekam na rondo koło strażnicy. Bardzo ważne i ruchliwe skrzyżowanie.

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: MyśleniczaninNR] A czym Kaczyński zasłużył się dla Myślenic żeby widniała tu jego nazwa? [/quote]

  A czym zasłużył się np. Kazimierz Wielki, że nadano jego imieniem jedną z ulic Myślenic ???
  A inni ???

  7 20 Odpowiedz
 • basia 30 lis 2011

  A czym zasłużył się np. Kazimierz Wielki, że nadano jego imieniem jedną z ulic Myślenic ???A inni ??? [/quote]
  Żenujące pytanie. Dla wyrównania moralnych start poniesionych przez mieszkańców tut. miasta kolejne rondo nadajmy imienia obecnego burmistrza i wtedy juz nikt nie będzie miał wątpliwości że jednak coś tutaj jest nie halo.... Ps. Wstęgę przy tym im.Kaczyńsiego niech przecina Wójt (wszystko mogę) Obajtek - myśle że zasługuje....:)

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  na całe szczęście wokół brudem obrośnie w hołdzie od władz miasta!!!

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: Płemieł] A gdzie się podziała zawsze czujna administracja??? Większość wpisów pod tym artykułem to szambo ale widać administracja lubi się taplać w szambie.
  Widzę że niektórym już nawet lekarz od głowy nie pomoże. Poczekajmy jeszcze trochę. W przyszłym roku będziecie sobie ronda nazywali imieniem płemieła Tłuska a w nawiasie Ten co Polskę sprzedał.

  Ja tam cieszę się że w ogóle ronda powstają bo naprawdę ułatwiają życie kierowców. Czekam na rondo koło strażnicy. Bardzo ważne i ruchliwe skrzyżowanie. [/quote]
  Płemieł, Ty żyjesz?

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Tak szajbus, żyję i mam się dobrze. Dzięki za zainteresowanie.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  "John Cleese rondo" byłoby dobre wg mnie . Mało kto wie kto to jest ,a babcia przecież z Pcimia :)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  No tak, mam nadzieje że samochody nie będą odchodzić na 2 i 3 krąg bo rondo będzie się mocno korkować.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Ja bym zrobił tak,
  drogę (Słowackiego) od strażnicy śródmieście do ronda nazwał ALEJĄ JABŁKOWĄ LUB JABCZANEM, a samo rondo nazwałbym ŁATASÓWKA.

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: MO i starosta do wymisji] A może zmienimy nazwę ronda na Bieruta lub JAruzelskiego zamiast KAczyńskiego ? Jeśli jesteś za daj PLUSIKA, jeśli przeciw MINUSA. [/quote]

  Wolę Bieruta niż Kaczora

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Rondo im. Ostrowskich&Kęsków, rodzin zasłużonych dla myślenickiej demokracji. I kto podskoczy?

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  [quote=gość: ciekaFFski] A czym zasłużył się np. Kazimierz Wielki, że nadano jego imieniem jedną z ulic Myślenic ???
  A inni ??? [/quote]
  Król Kazimierz Wielki nadał Myślenicom szereg przywilejów, które przyspieszyły rozwój Myślenic.

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  Lepiej niech nie oszczędzają naświetle które nie zawsze tam działa ,bo aż strach z pracy wracać,a tak na marginesie to mogli by zrobić chodnik od ronda Kaczynskiego do ronda w stronę Borzęty w stronę Osieczan i Borzety ciemno a po Myslenicach latarnie co pół metra.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  To rondo przy moście Osieczańskim musi nazywać się imieniem ŚP Hanki Mostowiak !

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 lis 2011

  nie jeżdżę tamtędy dzięki cześć.

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  proponuje Donalda Kaczyńskiego
  Dla mnie dwa takie same......

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Rondo to nie miejsce na szacunku tylko dlatego, że ktoś zmarł. Najczęściej w takich miejscach w Polsce są osoby adekwatne i zasłużone,i niech tak zostanie. To nieco podobnie jakby nazywać każde nowe rondo imieniem zmarłych już ludzi w Somalii, choć napewno takie osoby były dużo, dużo bardziej wartościowe.
  Nie sądzę by ta tablica długo się tam utrzymała, wystarczy, że ktoś po pracy zły wyjedzie:)

  5 3 Odpowiedz
 • 1 gru 2011

  Wyrazy szacunku można komuś okazać składając kwiaty na jego grobie. Jestem mieszkańcem gminy Myślenice i nikt mnie o zdanie nie pytał. Podpisuję się pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Parodia...

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  [quote=globusnc] Wyrazy szacunku można komuś okazać składając kwiaty na jego grobie. Jestem mieszkańcem gminy Myślenice i nikt mnie o zdanie nie pytał. Podpisuję się pod wnioskiem o referendum w tej sprawie. Parodia... [/quote]

  He he dobre! Nieźle się uśmiałem :) No stary gdyby każdego mieszkańca każdej gminy pytać w tym kraju o to jak chciałby nazwać dajmy na to same nowo powstałe ronda i powiedzmy skrzyżowania to mielibyśmy niezły mikser!!
  Ja bym natomiast się kłócił dlaczego mnie się nie pytano o nazwę ulicy na której mieszkam.

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Rondo powinno nosić imię miejscowych bohaterów, zasłużonych ziemi myślenickiej. Np. Jana Dunina-Brzezińskiego burmistrza Myślenic,który podarował działki pod szkołę i strażnicę w Osieczanach...Niestety nosi imię prezydenta który nic nie zrobił dla tej gminy, bo dbał tylko o swoją Warszawkę. Ale tak ogólnie to fajnie że to rondo powstało,gdyż zawsze tam były korki a teraz jedzie się płynnie.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  A dlaczego Kaczyńskiego?? Nie Marii i Lecha, jeśli już, w końcu to była para prezydencka, a nie sam on? Albo ewentualnie Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, skoro juz tak bardzo musi być akcent martyriologiczny, polityczny i oczywiście dyskusyjny? Jestem mieszkanką i w moim imieniu ci radni się nie wypowiadają

  9 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Równie dobrzemogli zrobić rondo im. Hanki Mostowiak poległej w kartonach :)

  4 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Dajcież już spokój. Paskudnie to zrobili, bo takie sprawy w demokracji wymagają konsultacji społecznych, ale stało się. Na Wawelu leży bez zgody wielu z nas, niech i rondo ma. Bądźmy mądrzejszym i proponuje nazywać rondo po swojemu np. pisowskie lub niedemokratyczne. PiS-wcy tacy są skrycie, bez zasad, tylko oni............ Obajtek wszystko może.

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Drugie rondo musi być nazwane imieniem KOTA KACZYŃSKIEGO !

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Dlaczego żaden mądry radny nie zmieni swojemu synowi imienia i nazwiska na Lech Kaczyński tylko miejsce publiczne oczerniają takim patronem ?

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  A ja czekam na rondo im. Ojca Dyrektora Rydzyka.
  Może to koło strażnicy tak nazwiemy ?

  8 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Imię Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka zarazerwowano dla zrewitalizowanego Rynku. Jest Tadeusz Kościuszko będzie Rydzyk.
  Pcim ma uzyskać nową nazwę Rydzykowo, bo Pciam niegodna Wójta Obajtka i jego " ciotki".

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  [quote=gość: gromowładny] Imię Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka zarazerwowano dla zrewitalizowanego Rynku. Jest Tadeusz Kościuszko będzie Rydzyk.Pcim ma uzyskać nową nazwę Rydzykowo, bo Pciam niegodna Wójta Obajtka i jego " ciotki". [/quote]

  Kolego, ty nie "tykaj" aniołka Kaczyńskiego :-)
  Jego imieniem możemy nazwać szalety przy Centrali Rybnej.

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Ja proponuję nazwać rondo, rondem im Kota Filemona.

  Kot Filemon - wychował tysiące Polaków, a Kaczyński ? Nikogo nie łączył tylko dzielił.

  Filemon zdecydowanie więcej dobrego zrobił dla nas wszystkich.

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Ewentualnie jedno rondo im Grzegorza Laty a drugie obok im Zdzisława Kręciny?? przynajmniej ostatnio na topie

  9 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Dziś rano,
  jeden dzień po podaniu do publicznej wiadomości informacji o nowym patronie ronda, rondo pokryła smoleńska mgła z widocznością do 50 metrów.

  To znak od Lecha.

  16 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Rondo lepiej nazwać Rondem Rodziny na cześć rodzinki siedzącej na urzędach. Iście piękną demokrację mamy skoro nabory na stanowiska urzędnicz rozstrzygane są z korzyścią dla swoich. A jest się o co bić - rodzinka zarabia grube tysiące na miesiąc, a my musimy ledwie wiązać koniec z końcem

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Rydzyk, jesteś pewien że to nie była sztuczna mgła? wziąłeś próbkę do analizy? a strzały było słychać?

  7 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  [quote=gość: ciekaFFski] gość: MyśleniczaninNR napisał/a: A czym Kaczyński zasłużył się dla Myślenic żeby widniała tu jego nazwa?

  A czym zasłużył się np. Kazimierz Wielki, że nadano jego imieniem jedną z ulic Myślenic ???
  A inni ??? [/quote]
  Tym że w 1342 nadał Myślenicom prawa miejskie "historyku"!

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  [quote=gość: koral] Rydzyk, jesteś pewien że to nie była sztuczna mgła? wziąłeś próbkę do analizy? a strzały było słychać? [/quote]

  Tak, to pewnie POwcy tą mgłe rozpylili.
  Dobrze że mam w swoim maluchu system TAFT.

  3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Proponuję na środku ronda posadzić brzozę...

  11 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Jednym słowem dramat.

  Szkoda ze nazwy kraju nie zmienimy na PIS.

  Kaczyński ma chyba haki na radnych dlatego mamy taką nazwę ronda.

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Ciekawe, czy brat prezydenta też się doczeka u nas ronda. Na razie w sprawie kary śmierci sprzymierzył się z Łukaszenką przeciwko papieżowi...

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  aby pogodzić wszystkich proponuję rondo im. "o dwóch takich co ukradli księżyć"

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Ostatnie rondo powinno zostać poświęcone naszemu Burmistrzowi;]

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  [quote=gość: NYPD] Ostatnie rondo powinno zostać poświęcone naszemu Burmistrzowi;] [/quote]

  Ostatniemu nieudacznikowi zwanemu burmistrzem !

  7 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Jak głosował Kielan?

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Jeszcze tam krzyż dajcie i będziemy się modlić.

  6 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Kielan się wstrzymał

  4 2 Odpowiedz
 • 1 gru 2011

  Jaka "budowla" taki patron. Niedługo będą nadawać imiona przejściom dla pieszych. ,,Przejście dla pieszych imienia Roberta Korzeniowskiego ". Sięgamy szczytów głupoty. Pozdrawiam jeszcze normalnych....

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  Wiecie do czyich drzwi pukać kiedy wszystko runie?

  Nasi egoistyczni gospodarze zadłużyli gminę żeby zarobić na przetargach przy inwestycjach.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  oPamiętajcIe Się <_
  może tak rondo imienia Karola Wojtyły a nie człowieka we mgle!
  żal wydawać nasze podatki na Was!!!!!!!!!!

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 gru 2011

  ja się pytam gdzie jest krzyż?

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Ostra czesanka umysłów tutaj widzę dalej!

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Jechałam dziś o 6 rano do pracy, a na rondzie od strony Osieczan i Słowackiego stoją tablice "Rondo im. Koziołka Matołka"... Pewnie zostaną usunięte przez odpowiednie służby, nie zmienia to faktu, że słowa przeszły w czyny i takie akty będą mieć miejsce jako wyraz dezaprobaty dla propozycji radnych. Zrobiłabym zdjęcie, ale za duzy był ruch, by zatrzymać się w rondzie.

  17 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  nowe miejsce do palenia zniczy i co miesięcznych -10 -spotkań tzw. prawdziwych polaków !! a szalety miejskie dalej czekają na swego patrona :-)

  6 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: inicjator] a szalety miejskie dalej czekają na swego patrona :-) [/quote]
  A ty czekasz na wizytę u psychiatry ?

  2 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  dlaczego nie można dojechać do parkingu na zarabiu "małpiego gaju" ?????????????????
  bo będzie STRAJK!!!

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=gość: zainteresowana] Jechałam dziś o 6 rano do pracy, a na rondzie od strony Osieczan i Słowackiego stoją tablice "Rondo im. Koziołka Matołka"... Pewnie zostaną usunięte przez odpowiednie służby, nie zmienia to faktu, że słowa przeszły w czyny i takie akty będą mieć miejsce jako wyraz dezaprobaty dla propozycji radnych. [/quote]

  A to łobuzeria; tak bezcześcić to -już trochę uświęcone- miejsce. Wyłapać ich wszystkie i surowo ukarać!
  im. Koziołka Matołka - cóż za bluźnierczy pomysł !!!

  3 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  premirer TUsk powiedział dzisiaj cytuje "skonczył sie czas marnowania pieniędzy"panie Ostrowski , a to jes marnowanie naszych pieniedzy . kup pan lepiej za ta kase coś pożytecznego do szpitala , czy do szkoły.jestem przekonany , ze ta tablica bedzie wielokrotnie dewastowana.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Święte słowa Mocherku, teraz nie ma chętnego coby się przyznał do głosowania na PiS, a wyniki mieli, że ho ho ! Dziwne jest to całe zamieszanie bo Myśleniczanie z całą okolicą powinni piać z zachwytu nad nazwą ronda..
  ps. Czy i gdzie można się dowiedzieć jak głosowali poszczególni radni w tej sprawie?????

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011
  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  „Niniejsza uchwała stanowi wyraz szacunku, jaki składają tragicznie zmarłemu Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu mieszkańcy i władze miasta i gminy Myślenice”
  Ja rozumiem, że "władze miasta i gminy", ale co sądzą mieszkańcy, to wyraźni widać w powyższej dyskusji. Co za bezczelność władz, tak kłamać!

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  [quote=piotrek] tutaj są dwa ronda blisko siebie, jedno powinno nosić nazwę Lecha a drugie Jarka :D [/quote]

  Popieram w 100% a droga pomiędzy nimi powinna być ulicą Kota Alika i będzie super

  9 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 gru 2011

  Tak madrujecie a nie zebraliście 82 glosów żeby wygral ten wasz ma.......? i jeszcze jedno nie pamiętacie które ugrupowanie wygrało wybory w Myślenicach ?

  2 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  i tak juz wszyscy sie smieja ze myslenice to zaplecze gtsu, teraz jeszcze pisowka pipidówa....

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  to chyba jakiś żart jakie on miał zasługi dla Myślenic
  i w ogóle dla Polski, oprócz robienia z nas państwa zacofanego
  i zakompleksionego, które nikomu nie ufa i wszystkich nienawidzi?

  4 1 Odpowiedz
 • 3 gru 2011

  Artykuł dający do myślenia, zgodny z powszechnymi odczuciami społecznymi: http://interia360.pl/artykul/mity-zalozycielskie-iii-rzeczpospolitej,49796
  W komentarzach do artykułu przepychanki - PiS kontra PO, zupełnie nie na miejscu, gdy chodzi o podwaliny systemu, którego nota bene za w pełni demokratyczny uznać nie sposób.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 gru 2011

  zróbmy rondo imienia Devolaya Spontiusza

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  [quote=trekk] Artykuł dający do myślenia, zgodny z powszechnymi odczuciami społecznymi: http://interia360.pl/artykul/mity-zalozycielskie-iii-rzeczpospolitej,49796
  W komentarzach do artykułu przepychanki - PiS kontra PO, zupełnie nie na miejscu, gdy chodzi o podwaliny systemu, którego nota bene za w pełni demokratyczny uznać nie sposób. [/quote]

  Bardzo słuszny odnośnik dla młokosów co tu pismakują!

  1 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 gru 2011

  jak tak dalej pójdzie to wstyd będzie mieszkać w tym mieście i ceny nieruchomości spadną

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 gru 2011

  redakcja się wzięła za usuwanie niewygodnych postów...

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Piszecie że nazwać rondo imieniem działacza w Myślenicach była działaczka Teresa Jednaka i sądzę że to byłby dobry pomysł jak by nazwać jej nazwiskiem bo była bardzo znana w Myślenicach co wy na to?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Dla równowagi co zrobili oponenci Kaczyńskiego w 4 lata

  obejrzyjcie ten link

  http://niepoprawni.pl/blog/54/500-afer-i-przekretow-po

  A teraz chyba jasne dla kogo jest rondo Koziolka kon donka matołka

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=gość: pred] Dla równowagi co zrobili oponenci Kaczyńskiego w 4 lata
  obejrzyjcie ten link
  http://niepoprawni.pl/blog/54/500-afer-i-przekretow-po
  A teraz chyba jasne dla kogo jest rondo Koziolka kon donka matołka [/quote]
  pred, ja tam nic nie znalazłem o rondzie! coś ci się pomyliło:)

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  [quote=trekk] Artykuł dający do myślenia, zgodny z powszechnymi odczuciami społecznymi: http://interia360.pl/artykul/mity-zalozycielskie-iii-rzeczpospolitej,49796
  W komentarzach do artykułu przepychanki - PiS kontra PO, zupełnie nie na miejscu, gdy chodzi o podwaliny systemu, którego nota bene za w pełni demokratyczny uznać nie sposób. [/quote]
  trekk, tobie też się coś pomyliło. To jest dyskusja o rondzie Koziołka Matołka, a w twoim linku nic nie ma na ten temat.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 gru 2011

  Ja się w ogóle nie dziwię, że część społeczeństwa ma za idola Koziołka Matołka.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2011

  powinni zrobić rondo im. PKS Grupy lub im. Dzikiego Słonia z serem zamiast Głowy a nie kaczyńskiego

  Odpowiedz

Zobacz więcej