Myślenice

Myślenice. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego. „Lampy mogą być wyłączone nocą lub święcić w ciągu dnia”

Myślenice. Trwa wymiana oświetlenia ulicznego. „Lampy mogą być wyłączone nocą lub święcić w ciągu dnia”

Według zapowiedzi włodarzy gminy w lutym powinna zakończyć się modernizacja oświetlenia. Jak czytamy na ten temat w najnowszym komunikacie UMiG; „trwają pomiary i niektóre obwody świetlne będą chwilowo wyłączone w porze wieczornej. Lampy uliczne będą również w poszczególnych miejscach załączane w trakcie dnia”

 

W lipcu 2023 r. radni jednogłośnie zdecydowali, że Myślenicach i w miejscowościach wiejskich, na terenie gminy oraz terenach wzdłuż Zakopianki, latarnie uliczne zostaną wymienione na ledowe.

Całość kosztować będzie 5,5 mln zł, a płatność wygenerowana z oszczędności zostanie podzielona na 5 lat. Zakończenie inwestycji planowane jest na luty 2024 roku. Wymiana 2459 starych, sodowych lamp na LED-y ma pozwolić na wygenerowanie oszczędności rzędu 800 tys. zł rocznie.

Już w listopadzie gmina informowała o tym, że lampy mogą świecić za dnia, jednak w ostatnich dniach postanowiła ponowić ten komunikat.

Czytamy w nim, że „w związku z prowadzonymi obecnie pomiarami, wykonywanymi w ramach dobiegającej końca modernizacji oświetlenia ulicznego, niektóre obwody świetlne będą chwilowo wyłączone w porze wieczornej. Lampy uliczne będą również w poszczególnych miejscach załączane w trakcie dnia. Będzie to spowodowane pracami firmy wykonującej modernizację starego oświetlenia na energooszczędne, w technologii LED. Za utrudnienia przepraszamy, są one jednak nieuniknione, abyśmy już wkrótce w pełni mogli korzystać z nowego oświetlenia, które z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i zwiększenia komfortu poruszania się na terenie Gminy Myślenice”.

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 2 lut

  Mam takie pytanie , czy firma która wymieniała lampy sprawdzała w nocy jak te lampy świecą , na mojej ulicy oświetlają nie ulicę lecz świeca wręcz do tyłu druga strona ulicy jest ciemna.

  6 Odpowiedz
 • 4 lut

  Raczej nie sprawdzają, koło mojego domu niedawno wymieniona, jak stara przygasała tak nowa to samo

  2 Odpowiedz
 • 7 lut

  Ja mam wrażenie że mimo wszystko jest ciemniej niż przy tym starym oświetleniu.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej