Myślenice

Myślenice. Żłobek samorządowy czeka modernizacja i rozbudowa

Myślenice. Żłobek samorządowy czeka modernizacja i rozbudowa

Jak zapowiada burmistrz; całość kosztować będzie 4,5 mln zł, prace budowlane ruszą przed świętami wielkanocnymi, potrwają do września 2025 roku, a po rozbudowie żłobek będzie mógł przyjąć 72 dodatkowych dzieci

 

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) podpisał umowę z Kamilem Trybusiem z firmy KTE sp. z o.o. z Krakowa, na modernizację i rozbudowę budynku Żłobka Samorządowego w Myślenicach przy ul. Stanisława Pardyaka 18A.

Jak zapowiada burmistrz; całość kosztować będzie 4,5 mln zł, prace budowlane ruszą przed świętami wielkanocnymi, potrwają do września 2025 roku, a po rozbudowie żłobek będzie mógł przyjąć 72 dodatkowych dzieci.

Za tę kwotę rozebrana zostanie kotłownia, powstanie budynek żłobka z wyposażeniem, z instalacjami: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, gazową, wentylacją mechaniczną, odgromową, hydrantową oraz zewnętrzną infrastrukturą techniczną obejmującą: wewnętrzny układ komunikacyjny (stanowiska postojowe, dojście i dojazd do budynku) wraz z budową placu zabaw, rozbudową kanalizacji opadowej oraz przebudową infrastruktury technicznej.

Żłobek mieści się na działce przy ul. Stanisława Pardyaka 18A. Będzie budynkiem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. W ramach inwestycji zaprojektowano budowę utwardzonych stanowisk postojowych wraz z dojściem i dojazdem do budynku oraz miejsc postojowych. Powstanie też plac zabaw przystosowany dla dzieci do lat 3 z nawierzchnią bezpieczną.

Komentarze (4)

 • 29 lut

  A to pociągu już nie będzie ?
  Ech ta kampania to wspaniały czas bo wtedy na wszystko jest i umowy się podpisuję … kamosnijny cud !!! Wszystko będzie ino wybiercie słoneczko i jego ekipę

  9 6 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 29 lut

   na szczęście jesli go nie wybierzemy to i tak to zbuduja bo umowa podpisana :)

   9 4 Odpowiedz
   • 29 lut

    No ale zostaje kwestia ceny i postępowania przetargowego gdyż dobrze jest wydawać nie swoje … praktycznie bez żadnej odpowiedzialności

    7 3 Odpowiedz
 • 2 mar

  Ciekaw jestem czy Myśleniczanie wybiorą ponownie WF-istę na burmistrza. Wielu twierdzi, że zrobił wiele dla Myślenic. Ja mam odmienne zdanie. Pisowcy wspierali swoich samorządowców pieniędzmi centralnymi, podczas gdy samorządy zarządzane przez inne opcje polityczne lub niezależne nie dostawały nic. Stąd inwestycje w Myślenicach ale kosztem powiatów z Polski zachodniej. Biorąc pod uwagę upadek moralny i zepsucie tej partii sprawdziłbym, kto tak naprawdę skorzystał na inwestycjach pisowskich w Myślenicach. Władza PiS wreszcie się skończyła co oznacza też, że WF-ista nie będzie miał wsparcia i „cud nad Rabą” się skończy. Warto głosować na Szlachetkę?

  3 6 Odpowiedz

Zobacz więcej