Myślenice. Trwa przebudowa żłobka. Rodzice zabiegają o budowę zatoki dla samochodów
- 15 listopada 2024
Na rok przed zakończeniem prac związanych z modernizacją i rozbudową żłobka samorządowego przy ul. Pardyaka, mieszkańcy zgłaszają potrzebę budowy zatoki samochodowej.
„Na tej ulicy jest wąskie gardło, a w godzinach między 7 a 9 mamy problem z przepustowością” – argumentuje radny Mirosław Fita (PiS)
Trwa modernizacja żłobka samorządowego przy ul. Stanisława Pardyaka 18A. Prace mają kosztować 4,5 mln zł i trwać do września 2025 roku. Po rozbudowie placówka będzie mogła przyjąć 72 dodatkowych dzieci.
Na rok przed końcem prac rodzice zwracają uwagę na potrzebę budowy zatoki samochodowej, która pozwoli bezpiecznie zaparkować samochód na czas przekazania dziecka do pod opiekę.
Podczas 6. sesji rady miejskiej zwracał na to uwagę radny Mirosław Fita (PiS), pytając burmistrza, czy powstanie taka przestrzeń. - Na tej ulicy jest wąskie gardło, a w godzinach między 7 a 9 mamy problem z przepustowością – argumentował.
Burmistrz zapewnia, że „podejmowane są próby rozmów z inwestorami w sprawie wykonania łącznika między ul. Pardyaka a Solidarności”. Jak podkreśla Jarosław Szlachetka (PiS); „to trudny teren, bardzo ograniczony istniejącą zabudową i miejscami parkingowymi. Po przygotowaniu pewnych propozycji będziemy chcieli to radnym zaprezentować”.
2024. Który radny rady miejskiej w Myślenicach zasługuje na wyróżnienie za swoją pracę w kadencji 2024-29?
- Jerzy Cachel
- Jacek Czepiel
- Halina Dyląg
- Mirosław Fita
- Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec
- Tadeusz Górka
- Andrzej Grzybek
- Izabela Kutrzeba
- Wojciech Malinowski
- Małgorzata Miszczak
- Agnieszka Motyka
- Piotr Motyka
- Maciej Ostrowski
- Bogusław Podmokły
- Mieczysław Ryś
- Adam Styczeń
- Krystyna Szczotkowska
- Anna Szymanowska
- Czesław Wierzba
- Ewa Wincenciak-Walas
- Tomasz Wójtowicz
- Zobacz wyniki
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.
Nie dało się o tym pomyśleć na etapie planowania inwestycji? Tacy wyzjonerzy w gminie ciągle mówią o koncepcjach i wielkich projektach a tu taki brak i "podejmowane są próby rozmów z inwestorami"... serio? teraz?
Budują ten żłobek i budują a o podstawowej rzeczy z dojazdem zapomnieli.
Zarządzanie i planowanie nie jest ich najlepszą stroną.
Dokładnie ta sama sytuacja co w przypadku Przedszkola Samorządowego nr 6 przy ul. Ogrodowej, niedawno był ten temat poruszany. Zamiast pomyśleć o jakimś rozwiązaniu z problemem parkowania przy ul. Ogrodowej w momencie prac nad ogrodem i ogrodzeniem przedszkola to teraz po zakończeniu będą kombinować co by tu zrobić z brakiem miejsc parkingowych. Planowanie przestrzenne, analizowanie, integrowanie inwestycji, kompleksowe rozwiązywanie problemów kuleją, bardzo kuleją.
Przecież można nad basenem zaparkować i ten „kawałek” dziecko przenieść
A u nas tak to już jes że najpierw się coc rozwala potem buduje za grube miliony a potem remontuje i poprawia za kolejne miliony
Większość ludzi ma taki dziwny nawyk że muszą podjechać pod same drzwi, czasem stoją w korku dłużej niż trwałoby zaparkowanie gdzieś dalej i przejście się ten kawałek.
Fajny jest przykład przy kościele w Stróży, jest ogromny parking 250 metrów od kościoła (podczas mszy zawsze przynajmniej kilkanaście miejsc pustych), 200 metrów w drugą stronę jest kilka parkingów przy sklepach, ostatnio nawet powstał parking jakieś 50 metrów od drzwi kościoła, a jednak dalej mimo wolnych miejsc na tych parkingach (wszystkie są darmowe) wielu parkuje na zakazie zatrzymywania się na chodniku przed bramą kościoła :D
Kilka razy już ostatnio przejeżdżałem przed kościołem i na chodniku widziałem na zakazie zaparkowane samochody, gdy 50 metrów dalej pusty darmowy parking.