Głogoczów

Głogoczów. Nad porządkiem we wsi czuwa system monitoringu

Głogoczów. Nad porządkiem we wsi czuwa system monitoringu
Fot. UMiG Myślenice

Od niebieskiej kładki przez szkołę w kierunku nowej remizy. To teren, który na co dzień nadzorować będą kamery monitoringu miejskiego

 

W centrum Głogoczoa zainstalowano kamery monitoringu. Zadanie pn. „Monitoring dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” uzyskał 331 głosów i został wybrany przez mieszkańców wsi do realizacji w IV edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego.

Kamery obejmują teren w centrum Głogoczowa na obszarze od niebieskiej kładki poprzez szkołę w stronę nowej remizy. Kamery łączą się z serwerownią, która została ulokowana w siedzibie Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie. Kamery zostały przystosowane do pracy w porach nocnych, odbierając obraz również w kolorze. System kosztował 40 tys. zł.

Komentarze (4)

 • 25 mar

  Plusem monitoringu jest pewnie ogólnie rozumiane bezpieczeństwo, w sensie uważaj co robisz bo na to patrzą. I tak jak jest on w miejscach publicznych jak dworce, galerie handlowe, lotniska, parkingi itp to jestem za, natomiast duże wątpliwości budzi we mnie to co panowie mają na ekranie. Nie ufam żondzącym i mam ograniczone zaufanie do osób które obsługują ten monitoring. Człowiek bywa ciekawski. Takie nagminne monitorowanie może powodować nie tyle dyskomfort co narusza wręcz prywatność i godzi w moją wolność.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 mar

  Znając jak się coś stanie to albo:
  1- nic nie będzie widać
  2- kamery nie będą działały bo akurat trwa konserwacja monitoringu.
  Ale pomysł świetny jestem Za.

  6 1 Odpowiedz
 • 25 mar

  Ale ten szlachetka ma parcie na szkło przed wyborami, jest wszędzie, ja nie wiem jak mu wystarcza doby na te wszystkie wizyty, chyba ma sobowtóra jak vladimir

  4 1 Odpowiedz
 • 26 mar

  "został wybrany przez mieszkańców wsi do realizacji w IV edycji Myślenickiego Budżetu Obywatelskiego" - to chyba mieszkańcy wsi powinni przecinać wstęgi. Trochę nie fajne jest robienie na tym kampanii panie Jarku.

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej