Społeczeństwo

Czym jest child grooming? Policja przestrzega rodziców i namawia do rozmów z dziećmi

Czym jest child grooming? Policja przestrzega rodziców i namawia do rozmów z dziećmi

Child grooming, czyli uwodzenie dziecka w internecie to poważne zagrożenie, które może przynieść wiele niebezpiecznych konsekwencji dla twojej rodziny – przestrzegają policjanci w ramach kampanii „bądź z innej bajki”

 

Kampania „grooming bądź z innej bajki” prowadzona jest przez Ministerstwo Cyfryzacji. Czym jest to zjawisko? Child grooming, czyli uwodzenie dziecka w internecie i jak przestrzegają autorzy akcji - to poważne zagrożenie, które może przynieść wiele niebezpiecznych konsekwencji dla twojej rodziny.

Materiały przygotowane przez ministerstwo mówią o najskuteczniejszych działaniach, które mogą przerwać to zjawisko. Pozwalają rozpoznać, gdy ktoś próbuje wykorzystać zaufanie dziecka w Internecie, a także przedstawia krok po kroku działania jakie należy podjąć w tej sprawie.

Oprócz animacji autorzy akcji przygotowali podcast Mateusza Świstaka, twórcy “Baśni na warsztacie”, który rozmawia z Anną Kwaśnik - ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego NASK, na temat child groomingu. Z materiału można dowiedzieć się o samym zjawisku, jego źródłach oraz o tym, jak należy postępować, jeżeli twoje dziecko padnie jego ofiarą.

Komentarze

Zobacz więcej