Kultura

Grzegorz Ostafin i Marek Czech z "godką o zwierzętach" w finale ogólnopolskiego konkursu. Walczą o nagrodę publiczności

Grzegorz Ostafin i Marek Czech z "godką o zwierzętach" w finale ogólnopolskiego konkursu. Walczą o nagrodę publiczności

Grzegorz Ostafin po raz piąty walczy o nagrodę publiczności IX Konkursu na Gadkę „Gadajcie, jak dawniej na wsi bywało ze zwierzętami”. 

Jednym z jego konkurentów jest Marek Czech, który w ubiegłym roku zadebiutował i wygrał finałowe zmaganie.

Ruszyło głosowanie internautów o nagrodę publiczności, które potrwa tylko do 18 kwietnia do godz. 18

 

W tym roku jury ze względu na liczbę zgłoszeń postanowiło przyznać nagrody w czterech kategoriach: dzieci, junior, młodzież, dorośli. W głosowaniu może wziąć udział każdy użytkownik portalu Facebook oraz YouTube. Reprezentanci powiatu myślenickiego walczą w kategorii "Dorośli". 

Głosowanie w każdej kategorii wygrywa uczestnik, który zbierze najwięcej reakcji pod komentarzem ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz najwięcej łapek w górę pod swoim wystąpieniem na portalu YouTube. Reakcje oraz łapki w górę zostaną zsumowane, co złoży się na ostateczny wynik. Post, w którym można głosować na reprezentantów "ziemi myślenickiej", zamieszczamy poniżej. 

Jeden użytkownik może oddać głos na więcej niż jednego uczestnika, zarówno polubić komentarz z nazwiskiem danej osoby jak i kliknąć łapkę w górę pod filmem..

"Był tez u nos taki, co zaś tak oszczedzoł konia, że zamiast go zaprzągnąć do woza, to som niósł płuzek czy jakie brony na plecach, a koń sed se do góry, do pola luzem. U nas w Trzebuni, to Wam powiem, koń to była zawse ozdoba gospodarstwa. Gospodorze byli dumni, że mieli cosik piknego" - opowiada Grzegorz Ostafin z Trzebuni.  

Z kolei Marek Czech z Pcimia swój film nagrał w stodole, gdzie opowiada m.in.: "Ci ludzie musieli z tą zwierzyną, zanim zaś postawili se jakoś izbę, czy cosik, mieszkali razem. Minusy tego były takie, że wiadomo i smród był no i jak to od zwierzyny czasem cuć. Ale były tez plusy. Roz - było ciepło. A dwa: dziadek mi nie roz łopowiadoł, że jak nie roz tak się urwoł babce spod kuratele i tak zabaciarzył ze siąsiadem, i go co susyło, to tylko chybnął z wyrka pod mućkę, podoił, napił se mlycka no i sed spać dalij".

Głosowanie w każdej kategorii wygrywa uczestnik, który zbierze najwięcej reakcji pod komentarzem ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz najwięcej łapek w górę pod swoim wystąpieniem na portalu YouTube. Reakcje oraz łapki w górę zostaną zsumowane, co złoży się na ostateczny wynik - informuje Sekcja Dialektologii i Socjolingwistyki KNJS UJ podaje zasady głosowania. Głosowanie zostaje zakończone 18 kwietnia o godzinie 18:00.

Finał konkursu 20 kwietnia

Wyniki głosowania publiczności zostaną oficjalnie ogłoszone 20 kwietnia podczas finałów konkursów Miesiąca Języka Ojczystego oraz tego samego dnia umieszczone na fanpage'ach Miesiąca Języka Ojczystego oraz Sekcji Dialektologii i Socjolingwistyki KNJSUJ.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej