Sumo

Puchar Polski kadetów, młodzików i dzieci: Zawodnicy Dalinu wracają z trzema medalami

Złoty medal wywalczył Kacper Kozak w kategorii do 25 kg. Srebro Karol Śmietanka w kat. do 28 kg i Jakub Tomera w kat. do 35 kg, a brąz Aleksandra Tomera w kat. do 27 kg.

W kieleckiej Hali Legionów w dniach 10-11.05.2024 zostały rozegrane zawody Pucharu Polski w Sumo, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników i zawodniczek. Walki odbywały się na czterech matach w trzech grupach wiekowych: kadetów, młodzików i dzieci.

Dalin reprezentowało sześciu zawodników - w grupie dzieci; Aleksandra Tomera, Karol Śmietanka, Kacper Kozak i Jakub Tomera; młodzików; Jakub Tomera i Michał Śmietanka oraz w kat. kadetów Antoni Róg.

Największe sukcesy odnieśli najmłodsi zawodnicy, którzy stoczyli po trzy lub cztery walki. Złoty medal wywalczył Kacper Kozak w kategorii do 25 kg. Srebro wywalczył Karol Śmietanka w kat. do 28 kg i Jakub Tomera w kat. do 35 kg, a brąz Aleksandra Tomera w kat. do 27 kg. Pozostali zawodnicy z grup młodzików i kadetów przegrali swoje walki w fazie eliminacyjnej i nie zostali zakwalifikowani do rywalizacji w repasażach.

Jan Mastela na zgrupowaniu kadry

W tym samym czasie w dniach 10-12 maja Jan Mastela (drugi od lewej)  uczestniczył w Dębicy w zgrupowaniu Kadry Narodowej połączonym z badaniami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów w Sumo. Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-27 maja w Loutraki (Grecja).