Myślenice

Myślenice. Komenda zyskała dwóch nowych policjantów. Policja szuka chętnych do pracy

Myślenice. Komenda zyskała dwóch nowych policjantów. Policja szuka chętnych do pracy

W Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się ślubowanie 77 nowo przyjętych funkcjonariuszy (w tym 15 kobiet) oraz wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Do Myślenic trafi dwóch nowych policjantów. Małopolska policja prowadzi nabór do służby

 

W siedzibie Muzeum Lotnictwa odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której 77 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Insp. Piotr Morajko odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Kolejno, komendant wręczył każdemu z nich legitymację służbową, a Wojewoda Małopolski wręczył ślubującym zasady etyki zawodowej. Wspólnie pogratulowali nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru zawodu.

- Będziecie stanowili o bezpieczeństwie mieszkańców kraju, mieszkańców Małopolski. To wielka odpowiedzialność. Możecie być dumni ze swojego wyboru, jest to praca wymagająca, trudna, ale rola Policji w państwie jest nieoceniona, teraz przed Wami pierwszy jej etap – szkolenie. Zdobywajcie wiedzę, szkólcie się, tak abyście w pełni przygotowani mogli odpowiedzialnie pełnić służbę - mówił insp. Morajko, Następnie głos zabrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie

Teraz adeptów czeka szkolenie zawodowe w jednej z policyjnych szkół, gdzie będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną m. in. z zakresu przepisów prawa czy taktyki i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Po zakończonym szkoleniu policjanci powrócą do swoich jednostek, gdzie będą pełnić codzienną służbę. 8 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 8 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 7 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach, Miechowie, Wadowicach, Wieliczce i Zakopanem zyska po 2 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Proszowicach trafi po 1 funkcjonariuszu, do KPP w Krakowie, Olkuszu, Oświęcimiu i Suchej Beskidzkiej 3 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie zyska 7 nowych policjantów, a KPP w Gorlicach 4 adeptów sztuki policyjnej.

To 2 przyjęcie do Policji w 2024 roku. W 2024 roku Małopolska Policja planuje jeszcze 4 nabory w szeregi Policji. Małopolska policja cały czas szuka chętnych do pracy.

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 14 maj
  Redakcja napisał/a:

  Komenda zyskała dwóch nowych policjantów. Policja szuka chętnych do pracy.

  Dwóch??! Proszę, napiszcie poprawnie bo wstyd. Co pomyśli sobie ta młoda, dzielna policjantka?

  5 Odpowiedz
  • Raphaell 21 maj

   100/100 Jeśli używamy formy „dwóch”, to mamy na myśli dwie osoby płci męskiej.:)

   1 Odpowiedz
 • 16 maj

  A może jest dobrze napisane ? Teraz nie wiadomo czy to policjant czy policjantka, bo noszą brody dłuzsze włosy,wąsy. Tego kiedyś nie było!

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...