Myślenice

Myślenice. Policjanci obchodzili swoje święto. „To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi”

Myślenice. Policjanci obchodzili swoje święto. „To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi”
Fot. Piotr Jagniewski

Myśleniccy funkcjonariusze uczcili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 100-lecie obecności kobiet w tej formacji. Wzrost ich roli podkreślano w przemówieniach.

„Służba w tej formacji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych. To wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, jego problemy i szukanie drogi do ich jak najszybszego skutecznego rozwiązania. To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych, są praworządni i mają nieposzlakowaną opinię”

– mówił Maciej Rymar, komendant powiatowy policji w Myślenicach.

 

Myśleniccy funkcjonariusze uczcili 106. rocznicę powołania Policji Państwowej oraz 100-lecie obecności kobiet w tej formacji. W ramach Powiatowych Obchodów Święta Policji w Myślenicach, w środę 24 lipca na płycie Rynku odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli służb, samorządów oraz zaproszonych gości.

Uroczysty apel był również okazją do wręczenia awansów zawodowych oraz wyróżnień. Te otrzymało kilkudziesięciu 33 funkcjonariuszy. Na PODINSPEKTORA POLICJI: Aldona Wietrzyk, Tomasz Żądło;                        STARSZEGO ASPIRANTA: Wojciech Biela, Bartosz Gorczyca, Małgorzata Suder; ASPIRANTA POLICJI: Agnieszka Buda-Zembol, Sebastian Kruk, Dominik Kula, Andrzej Leżański, Łukasz Mirek, Marcin Mrozicki, Paulina Profic, Grzeforz Sieńko; SIERŻANTA SZTABOWEGO; Tomasz Kapturkiewicz, Sławomir Michalik, Paulina Róg, Tomasz Trzop, Grażyna Wojcieszczak; STARSZEGO SIERŻANTA POLICJI; Szymon Gocał, Magdalena Hanusiak, Krzysztof Kozicki; STARSZEGO POSTERUNKOWEGO POLICJI; Piotr Biela, Katarzyna Dziadkowiec - Szczerbuła, Karolina Gogól, Katarzyna Górecka, Mateusz Owocki, Przemysław Pająk, Marzena Rembisz, Łukasz Skrzypek, Krystian Stoch, Roman Tokarz, Karol Kilmas, Paweł Wysoczański.

Komendant myślenickiej policji w swoim przemówieniu podkreślał trudy związane z wykonywaniem tego zawodu.

- Służba w tej formacji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych. To wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, jego problemy i szukanie drogi do ich jak najszybszego skutecznego rozwiązania. To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych, są praworządni i mają nieposzlakowaną opinię” – mówił Maciej Rymar.

Maciej Rymar, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach: W tym roku nasza formacja obchodzi 106. Rocznicę powstania oraz 100. rocznicę powstania policji kobiecej. Jest to dla nas szczególny jubileusz. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania i ogromne uznanie za bezcenną wartość jaką funkcjonariusze i pracownicy policji wnoszą w życie mieszkańców naszego powiatu - poczucie, że żyją w bezpiecznym miejscu, a ich los nie jest nam obojętny.

Służba w policji wymaga wielu poświęceń, niejednokrotnie tych największych. To wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka, jego problemy i szukanie drogi do ich jak najszybszego skutecznego rozwiązania. To specjalny zawód dla wyjątkowych ludzi, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych, są praworządni i mają nieposzlakowaną opinię.

Z kolei były komendant policji w Myślenicach i obecny I zastępca komendanta wojewódzkiego w Krakowie podkreślał rolę kobiet w policji oraz etos policjantów, którym powinni kierować się każdego dnia służby.

- Panie stanowią ogromną część naszej formacji, dzisiaj nie wyobrażamy sobie, aby mogło być inaczej i na pewno będzie was jeszcze więcej. Zajmujecie ważne stanowiska, kierownicze stanowiska i komenda w Myślenicach też jest tego przykładem. Ponad stuletnia historia naszej formacji to ogromne zmiany, czasem trudne momenty, czasem perturbacje, ale to, co się nie zmieniło to nasz etos. Nadal chronimy ustalony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny. Dalej strzeżemy bezpieczeństwa Polski i jego obywateli. Bezpieczeństwo to nasz wspólny cel, nasze wspólne dobro. Musimy o nim codziennie myśleć, codziennie się o niego troszczyć, czasem musimy też walczyć – mówił.

Maciej Kubiak I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie: Dzisiejsze święto nawiązuje do daty 24 lipca 1919 r., kiedy to po raz pierwszy w niepodległej Polsce została podpisana ustawa o policji państwowej. Obchodzimy 106. rocznicę utworzenia naszej formacji. W tym roku mamy też szczególny jubileusz, mowa tutaj o setnej rocznicy policji z udziałem pań. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim policjantkom, pracownicom korpusu służby cywilnej i pracownicom cywilnym myślenickiej komendy, że jesteście z nami.

Głos zabrał też starosta Józef Tomal (FZM), który mówił o wsparciu samorządowców w rozwoju policji poprzez dofinansowania, czy niedawne przekazanie terenów pod budowę nowej komendy myślenickiej policji.

- Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych lat powstanie funkcjonalna, nowoczesna komenda, która zwiększy waszą mobilność i spowoduje, że reakcja na zdarzenia będzie szybsza. Cieszę się, że to bezpieczeństwo wzrastało, a od wielu lat nie ma u nas spektakularnych na całą Polskę wydarzeń i przestępstw, które dotknęłyby nasz powiat – mówił Józef Tomal.

Z kolei Robert Bylica (PiS) dziękował policji za zabezpieczenie Rajdu Małopolski i Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, które w lipcu odbyły się na terenie gminy Myślenice.

Listy gratulacyjne otrzymali Dominik Kula, Michał Bargiej, Jakub Cuper, Tomasz Trzop, Grzegorz Komperda, Grzehorz Sieńko, Krzysztof Regulski. Wśród pracowników cywilnych była to Patrycja Sawska, Monika Jędrzejowska i Małgorzata Węglarz.

Z kolei medale komendanta powiatowego policji przyznano Arturowi Grabczykowi (burmistrz Sułkowic), Bogumiłowi Pawlakowi (wójt gminy Wiśniowa), Robertowi Żurkowi (wójt gminy Raciechowice), Piotrowi Hajdukowi (wójt gminy Pcim), Kazimierzowi Szczepańcowi (wójt gminy Lubień), Markowi Klusce (wójt gminy Tokarnia), Tadeuszowi Pitali (wójt gminy Siepraw), Andrzejowi Łotockiemu (kierownik sekcji ds. kontrolno rozpoznawczych KPPSP w Myślenicach).

 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej