Drogi

Kolejny tydzień utrudnień na Zakopiance. Tym razem spowolnienia w Głogoczowie i Gaju

Kolejny tydzień utrudnień na Zakopiance. Tym razem spowolnienia w Głogoczowie i Gaju
Fot. GDDKiA

W ubiegłym tygodniu kierowcy przez cały tydzień zmagali się z korkami powstającymi przy budowie węzła w Gaju.

W najbliższych dniach oprócz zwężenia w tym miejscu, dodatkowe utrudnienia w ruchu wystąpią w Głogoczowie, gdzie powstaje kładka dla pieszych

 

Przed kierowcami korzystającymi z Zakopianki na odcinku Myślenice-Kraków kolejny trudny tydzień. W poprzednim utrudnienia spowodowało tzw. „deskowanie” wiaduktu w Gaju, ale jak się okazuje to nie koniec problemów w tym miejscu, bowiem drogowcy demontują deski i… montują kolektor.

„Od poniedziałku kolejna zmiana organizacja ruchu w Gaju na Zakopiance. Zamykamy jezdnię DK7 w kierunku na Myślenice. Samochody pojadą w obu kierunkach jezdnią na Kraków, po jednym pasie. Demontujemy deskowanie na wiadukcie i montujemy kolektor. Prace potrwają do 17 maja” – informuje GDDKiA oddział w Krakowie.

Nowy wiadukt nad Zakopianką ma mieć długość ponad 120 m. Poza jezdnią przewidziano tam również ciąg pieszy, który ma ułatwić przemieszczanie się między ulicami Zadziele i Widokową. Znajdą się tam również pasy włączające do ruchu na DK7, kanalizacja deszczowa oraz chodniki długie na 750 m. Koszt inwestycji opiewa na ok. 32 mln zł.

Trwa budowa kładki w Głogoczowie

Dodatkowo droga zostanie zwężona w Głogoczowie. W okolicy powstającej kładki dla pieszych od wtorku 14 maja do czwartku 16 maja zamknięty będzie jeden pas ruchu w kierunku Krakowa. „Będziemy wzmacniać skarpę i przygotowywać fundamenty podpory przyszłej kładki nad DK7” – informuje GDDKiA.

Konstrukcja będzie miała 3,4 m szerokości i 33,5 m długości i będzie biec 6 m nad DK7. Wejście na kładkę będzie dostępne za pomocą schodów i wind. Koszt inwestycji to 5,4 mln zł. Jak zapowiadają drogowcy; prace mają potrwać do jesieni tego roku.

Głogoczowskim odcinkiem zakopianki każdego dnia przejeżdża ponad 52 tysiące pojazdów. Od 2017 roku było w tym miejscu pięć wypadków z udziałem pieszych. Nowa kładka ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.

 

 

Powiązane tematy

Komentarze (12)

Zobacz więcej