Gromda 17. Michał Hir z Lipnika wygrywa w walce na gołe pięści

W finałowym starciu gali Gromda 17, gdzie zawodnicy biją się na gołe pięści Michał Hir w kategorii do 80 kg wygrał z Szymonem Tylką

Gromda to polska organizacja promująca walki bokserskie na gołe pięści. W 17 gali w finałowym starciu wystąpił Michał Hir z Lipnika, który pokonał Szymona Tylka. Walka odbyła się w Pionkach, a zawodnik kluby Gymelite Champion Myślenice oraz Grappling Kraków walczył w kategorii do 80 kg.

Zanim dotarł do finału, musiał stoczyć trzy walki. Pierwszą wygrał szybko, pokonując zawodnika o pseudonimie Świstaczy. Z powodu kontuzji dwóch zawodników, organizatorzy zdecydowali się pominąć półfinały i od razu zorganizować finał między Hirem a Szymonem Tylką.

W finale Michał od początku dominował, a w czwartej rundzie zadał decydujący cios, po którym rywal padł na matę.

„Na Gromdzie jest wielka adrenalina, a ona uzależnia. Hamowałem się z emocjami, bo bolały mnie ręce, to może dlatego. Teraz odpoczynek, kuracja rąk żeby móc dalej walczyć i wracam do treningów. Mam nadzieję, że jak najszybciej wrócę do ringu” – na gorąco po walce mówił Michał Hir.

W marcu pisaliśmy o pierwszych walkach w zawodowym ringu z udziałem Michała. Jak wówczas mówili trenerzy z GymElite Champion Myślenice; "pochodzący z Lipnika Michał Hir, to obiecujący zawodnik MMA. Jak na razie jego bilans w zawodowej karierze wynosi 2:0 i jak na razie to dopiero początek”.