Myślenice

Jarosław Szlachetka: Ścieżki rowerowe w mieście to była nasza inicjatywa

Jarosław Szlachetka: Ścieżki rowerowe w mieście to była nasza inicjatywa

„Zwróciłem uwagę i poprosiłem, abyśmy wspólnie jako samorząd gminny i powiatowy rozpoczęli prace związane z zaprojektowaniem ścieżek rowerowych łączących centrum miasta z Zarabiem, czy z Dolnym i Górnym Przedmieściem” – podczas sesji rady miejskiej o spotkaniu ze starotą mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Józef Tomal (FZM) zapewnia, że „jest za tym, żeby budować ścieżki”, jednak te na terenie miasta nie powstają. Czy wspólny projekt starosty i burmistrza ma szansę powodzenia?

 

Podczas trzeciej sesji rady miejskiej i prezentacji działań między sesjami, burmistrz mówił o spotkaniu, jakie odbył ze starostą w sprawie budowy ścieżek rowerowych na terenie miasta.

O tych kilka dni wcześniej w trakcie sesji rady powiatu wspominał starosta Józef Tomal (FZM). W odpowiedzi na pytanie jednego z radnych informował, że chciałby poprowadzić taką ścieżkę wzdłuż ul. Piłsudskiego  w kierunku Zarabia.

Od dłuższego czasu zwracacie uwagę na potrzebę tworzenia tras rowerowych nie tylko w lasach, ale również w mieście.  Główna potrzeba to połączenie rowerowe Górnego i Dolnego Przedmieścia z Rynkiem oraz centrum miasta z Zarabiem.

Burmistrz Szlachetka podkreślał, że to jego inicjatywa, oraz że odbył rozmowę ze starostą na ten temat 31 maja. Te miały dotyczyć wspólnych planów inwestycyjnych w kadencji 2024-29.

- Zwróciłem uwagę i poprosiłem, abyśmy wspólnie jako samorząd gminny i powiatowy rozpoczęli prace związane, chociażby z zaprojektowaniem ścieżek rowerowych łączących centrum miasta z Zarabiem, czy z Dolnym i Górnym Przedmieściem. Czytając relację z ostatniej sesji rady powiatu, widziałem, że ten temat jest żywy wśród samorządowców powiatowych.

Mam nadzieję, że z władzami powiatu uda nam się wypracować rozwiązania drogowe, aby w tej kadencji mogły powstać ścieżki na terenie miasta. To była nasza inicjatywa, którą zgłosiliśmy do władz powiatu  myślenickiego, jako że ten jest zarządcą części dróg – mówił Jarosław Szlachetka (PiS).

Jak oceniasz dostępność i długość ścieżek rowerowych na terenie gminy Myślenice?  

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco 
 • niedostatecznie 
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 5%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 3%
 • dobrze dobrze 8%
 • dostatecznie dostatecznie 12%
 • dopuszczająco  dopuszczająco  15%
 • niedostatecznie  niedostatecznie  58%
 • Głosów: 1125

W miniony weekend na terenie miasta i gminy oddano jedną trasę rowerową na górze Chełm. „Monster” ma długość 1 km i wchodzi w sieć leśnych tras rowerowych (łączna ich długość to 15 km z zapowiadanych 35 km) zapowiadanych przez samorządowców od 2020 r. W ostatnich latach na terenie Myślenic nie powstały trasy dla rowerzystów poruszających się po mieście.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 4 lip

  Wg mnie nie jest istotne, czy i kto zainicjował tę sprawę: burmistrz czy starosta. Istotne jest to aby oba samorządy zgodnie współpracując dążyły do celu jakim jest powstanie ścieżek w mieście ku zadowoleniu ogółu, jak się mi wydaje, mieszkańców.
  Obserwując natomiast: 1) dotychczasową "współpracę" obu panów polegającą w istocie na jej absolutnym braku i 2) swego rodzaju chwalipięctwo burmistrza bijące w oczy nie tylko z tego wpisu (nasza inicjatywa, a w domyśle to chyba należy rozumieć "ja zainicjowałem"), a także 3) znane wszem jego mierne, czy wręcz żadne zdolności koncyliacyjne mam poważne wątpliwości czy ten słuszny i godny realizacji zamysł się ziści.
  OBYM SIĘ BARDZO MYLIŁ BO ŚCIEŻKI SĄ POTRZEBNE !!!
  I jeszcze jedno: snucie fantasmagorii i opracowywanie planów to jedno, ale w końcu kurcze coś zrealizujcie (urzeczywistnijcie) !!!
  Do pracy (roboty) !!! Powodzenia i czekamy.

  44 3 Odpowiedz
 • 4 lip

  Czyli będzie powrót do wielowariantowch koncepcji i szukanie czyja wina ? Gadanie o nie przychylności odpowiedzialności nie swojej a czyjeś …i tak przez następne lata

  24 4 Odpowiedz
 • mirek@ 4 lip

  Pisałem to wcześniej i robię to ponownie - piłsudskiego jest na tyle szeroka ze wystarczy tylko podjac decyzje- czego starosta nie zrobil od lat a to przeciez droga powiatowa - i zakazac parkowania wzdluz tej drogi samochodów a na drodze wymalowac pas ktory bedzie wyznaczal sciezke rowerowa. Jako mieszkańca nie obchodzi mnie, który z was sobie będzie przypisywał zasługi, tylko to żeby miasto zaczęło się rozwijać a ścieżek jak nie było tak dalej nie budujecie

  21 2 Odpowiedz
 • 4 lip

  no szczyt trzeba ogłosić 📣 takie osiągnie lepiej powiedz co tam u starosty i dlaczego nie byliście na pogrzebie pana który wyskoczył z okna jaka tejemnica została zabrana do grobu bo ja wiem ale nie wiem czy mieszkańcy będą dumni z takich klaunów

  11 10 Odpowiedz
  • 4 lip

   Nie no jak już napisałeś tyle to opowiadaj
   Zresztą po tym co przez osiem lat robili prawi i sprawiedliwi to czy jest jeszcze coś co może nas zdziwić ???
   Najwyżej wygnamy złe duchy salcesonem 😂

   14 6 Odpowiedz
 • Arthur Renegat 9 lip

  Jarek do dymisji natychmiast

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej