Myślenice

Myślenice. Tydzień od oficjalnego otwarcia basen letni na Zarabiu nieczynny

Myślenice. Tydzień od oficjalnego otwarcia basen letni na Zarabiu nieczynny

"Niestety mamy dla was smutną wiadomość. Z powodów technicznych basen będzie nieczynny cały weekend" – w mediach społecznościowych informuje Aloha Myślenice

 

Aloha Myślenice to nowa nazwa basenu letniego na Zarabiu, który po ubiegłorocznym zastoju przeszedł remont, a jego oficjalne otwarcie odbyło się w ubiegły weekend.

Po ubiegłorocznej przerwie w działalności i długich dyskusjach radnych nad jego przyszłością, ostatecznie obiekt przeszedł remont obejmujący m.in. wymianę płyt chodnikowych w obejściu całej niecki basenowej, prace konserwatorskie przy niecce, wymianę ogrodzenia, odnowienia toalet i natrysków, wybudowania budynków kas i budynku ratowników oraz uruchomienia budynku małej gastronomii.

W dniu inauguracji informowano, że woda ma 26 stopni Celsjusza. Jej temperaturę podczas oficjalnego otwarcia sprawdził burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) wraz z zastępcą Mateuszem Sudrem (PiS) wskakując do najgłębszej części niecki.

„Najważniejsze dla nas, że to miejsce zostało już otwarte. Tak jak zapowiadaliśmy w lutym bieżącego roku, wspólnie z nowym dzierżawcą, a także wsparciem Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, robiliśmy co w naszej mocy, by basen Aloha Myślenice został oddany do użytku na wakacje i tak też się stało” - mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Tydzień po otwarciu na facebooku Aloha Myślenice pojawił się komunikat mówiący o powodach technicznych i zamknięciu basenu na weekend 5-7 lipca.

Nowy basen to element koncepcji Zarabia 2.0, którego plany burmistrz wraz ze swoim zastępcą pokazali w marcu 2023 roku. 

9 lipca 2024

Basen został ponownie otwarty od wtorku 9 lipca. 

Powiązane tematy

Komentarze (14)

 • 5 lip

  No tak , woda zgniła po tym jak nasze brudaski z urzędu :) wskoczyły do basenu w ubraniach w zeszłym tygodniu .
  Teraz muszą wszystko od nowa wyczyścić i przede wszystkim zdezynfekować .

  82 23 Odpowiedz
 • 5 lip

  Ot pisowskie rządy. Pod publikę otworzą nawet grób.

  75 20 Odpowiedz
 • 5 lip

  Przykro mi… powitała mnie i czwirke dzieci kartka napisana na kolanie że basen nieczynny… chociażby napisali o co chodzi bo awarie się zdążają itp
  Mina dzieci była straszna a te małe i tak nie rozumieją bo woda jest słońce jest a nie idziemy się kąpać
  Tak się kończy pudrowanie trupa …

  72 14 Odpowiedz
 • 5 lip

  Śmiech na sali.

  61 15 Odpowiedz
 • OKOKI 5 lip

  Szlachetka wskoczył do basenu w brudnych sandałach.

  59 17 Odpowiedz

Zobacz więcej