Myślenice

Myślenice. Basen letni na Zarabiu otwarty. Tak wygląda po remoncie

Myślenice. Basen letni na Zarabiu otwarty. Tak wygląda po remoncie
Fot. Piotr Jagniewski

Aloha Myślenice to nowa nazwa basenu letniego na Zarabiu, który po ubiegłorocznym zastoju przeszedł remont.

Na terenie obiektu znajduje się strefa gastronomiczna, zielona, strefa dla dzieci, toalety i… długo oczekiwany przez mieszkańców basen wypełniony wodą

 

Kontynuacja działalności letniego basenu na Zarabiu to jeden z tematów, który w ostatnim roku elektryzował nie tylko samorządowców, ale również mieszkańców.

Wakacje 2023 były pierwszymi od lat, kiedy ten nie został otwarty o czym informowaliśmy jako pierwsi. Według wyjaśnień burmistrza powodem takiej sytuacji była rezygnacja dotychczasowego dzierżawcy. W trakcie ubiegłego lata gmina zachęcała mieszkańców do „skorzystania z ochłody w dzikich kąpieliskach” wzdłuż brzegów Raby i w kurtynach wodnych. 

We wrześniu 2023 r. radni zgodzili się na 10-letnią dzierżawę tego terenu, a w lutym 2024 r. burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) informował o podpisaniu umowy z dzierżawcą (firmą Qlbar z Sieprawia) oraz zaprezentował wizualizację obejmującą zagospodarowanie tego terenu.

Wizualizacja Aloha Myślenice została zrealizowana w zapowiadanym terminie, a inauguracja sezonu letniego odbyła się w sobotę 28 czerwca.

Obiekt przeszedł remont obejmujący m.in. wymianę płyt chodnikowych w obejściu całej niecki basenowej, prace konserwatorskie przy niecce, wymianę ogrodzenia, odnowienia toalet i natrysków, wybudowania budynków kas i budynku ratowników oraz uruchomienia budynku małej gastronomii.

Na ten cel gmina przeznaczyła 200 tys. zł, które wydano na zakup materiału budowlanego na posadzkę oraz ogrodzenie panelowe. Ponadto wzięła na siebie modernizację starego przyłącza wodno-kanalizacyjnego.

W dniu inauguracji informowano, że woda ma 26 stopni Celsjusza. Jej temperaturę podczas oficjalnego otwarcia sprawdził burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) wraz z zastępcą Mateuszem Sudrem (PiS) wskakując do najgłębszej części niecki.

Basen czynny będzie przez cały tydzień w sezonie letnim.

Nowy basen to element koncepcji Zarabia 2.0, którego plany burmistrz wraz ze swoim zastępcą pokazali w marcu 2023 roku. 

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • Jacek Karwatowski 29 cze

  Przychodzisz sobie na basen kulturalnie, przebierasz się w gatki albo strój a tu przychodzą jakieś typki i się ładują w butach i ubraniach do wody… nie dało się jak ludzie?

  83 19 Odpowiedz
 • 29 cze

  Dałem Ci plusa, ale wyluzuj stary. Wolałbyś ich oglądać w majtkach?

  43 12 Odpowiedz
 • 30 cze

  Poprzedni dzierżawca umieszczał na stronie basenowej badanie wody i certyfikat z SANEPID , Obecnie brak . A po tych skokach w buciorach i w brudnych ubraniach raczej woda nadaje się do wymiany .

  46 20 Odpowiedz
 • 29 cze

  3 panowie mają coś do ukrycia , że się w ubraniach kąpią ? Burmistrzowi-bidockowi to aSZ łysinka wyszła.

  42 17 Odpowiedz
 • 30 cze

  Proszę państwa, Tak im doradził spin doktor. Zrobili show na miarę tv Republika

  42 19 Odpowiedz

Zobacz więcej