Myślenice

Rozpoczęli liczenie bocianów w gminie Myślenice. Każdy może pomóc

Rozpoczęli liczenie bocianów w gminie Myślenice. Każdy może pomóc
Fot. Piotr Jagniewski

W ramach VIII Międzynarodowego Spisu Bociana Białego członkowie Myślenickiego Klubu Ptakoluba rozpoczęli liczenie bocianów  w gminie

 

Jak informuje Paweł Śledziowski na facebookowej grupie Myślenickiego Klubu Ptakoluba; „rozpoczęliśmy wraz z synem liczenie bocianów i zbieranie informacji  o historii ich gniazd  na terenie gminy Myślenice”.

Jak dotąd sprawdzili Osieczany, Droginię i Myślenice. Według ich szacunków w Osieczanach bociany mają pięć młodych, w Drogini jednego, a w Myślenicach… nie przystąpiły do lęgu.

„Gdyby ktoś miał informację o gniazdach na terenie Gminy Myślenice to bardzo proszę o informację” – apeluje Paweł Śledziowski.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Zobacz więcej