logo-web9
Myślenice

Myślenice. Umowa na remont SOR podpisana. Ten potrwa do maja 2025 roku. „To będzie trudna przebudowa”

Do maja 2025 roku ma potrwać przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w myślenickim szpitalu. Na czas remontu funkcjonować będzie tymczasowy oddział zapewniający ciągłość przyjęć.

„To będzie trudna przebudowa” – podczas czwartej sesji rady powiatu mówił starosta Józef Tomal (FZM)

Dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń podpisał umowę z wykonawcą na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W pierwszym etapie inwestycji przebudową za kwotę 8,78 mln zł zajmie się firma Robex-Bud. Z kolei w drugim etapie zakupiony zostanie sprzęt i aparatura medyczna niezbędna do funkcjonowania oddziału.

Przypomnijmy: W 2023 roku Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach znalazł się w gronie 15 małopolskich szpitali, które otrzymały dofinansowanie z subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych, wyodrębnionego z Funduszu Medycznego. Całkowita kwota dofinansowania, jaką pozyskał szpital na realizację zadania wynosi 14,36 mln zł.

- To będzie trudna przebudowa. Jak państwo wiecie SOR to nerw szpitala, gdzie całodobowo udziela się błyskawicznej pomocy. Oddział nie zostanie zamknięty. Na czas remontu z tyłu powstanie tymczasowy SOR, gdzie będą przyjmowani pacjenci, a w obecnym trwać będą prace budowlane. Tymczasowa siedziba musi spełniać wymagania NFZ i to zadania wykonawcy.

Pamiętajmy, że dostaliśmy promesę na przeszło 14 mln, a remont to pierwszy etap inwestycji. Drugi obejmie zakup sprzętu, który trafi do nowego SOR – podczas lipcowej sesji powiatu myślenickiego mówił starosta Józef Tomal (FZM).

Potrzebę poprawy sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, mieszkańcy zgłaszali m.in. w styczniu 2023 roku podczas pytań do starosty. "Na SOR jest dramat, kiedy w końcu będą mniejsze kolejki?" - pytał jeden z uczestników czatu. Odpowiedzią na to pytanie może być maj 2025 roku, kiedy remont dobiegnie końca. 

Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie. 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!