Myślenice. Umowa na remont SOR podpisana. Ten potrwa do maja 2025 roku. „To będzie trudna przebudowa”
Do maja 2025 roku ma potrwać przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w myślenickim szpitalu. Na czas remontu funkcjonować będzie tymczasowy oddział zapewniający ciągłość przyjęć.
„To będzie trudna przebudowa” – podczas czwartej sesji rady powiatu mówił starosta Józef Tomal (FZM)
Dyrektor myślenickiego szpitala Adam Styczeń podpisał umowę z wykonawcą na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W pierwszym etapie inwestycji przebudową za kwotę 8,78 mln zł zajmie się firma Robex-Bud. Z kolei w drugim etapie zakupiony zostanie sprzęt i aparatura medyczna niezbędna do funkcjonowania oddziału.
Przypomnijmy: W 2023 roku Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Myślenicach znalazł się w gronie 15 małopolskich szpitali, które otrzymały dofinansowanie z subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych, wyodrębnionego z Funduszu Medycznego. Całkowita kwota dofinansowania, jaką pozyskał szpital na realizację zadania wynosi 14,36 mln zł.
- To będzie trudna przebudowa. Jak państwo wiecie SOR to nerw szpitala, gdzie całodobowo udziela się błyskawicznej pomocy. Oddział nie zostanie zamknięty. Na czas remontu z tyłu powstanie tymczasowy SOR, gdzie będą przyjmowani pacjenci, a w obecnym trwać będą prace budowlane. Tymczasowa siedziba musi spełniać wymagania NFZ i to zadania wykonawcy.
Pamiętajmy, że dostaliśmy promesę na przeszło 14 mln, a remont to pierwszy etap inwestycji. Drugi obejmie zakup sprzętu, który trafi do nowego SOR – podczas lipcowej sesji powiatu myślenickiego mówił starosta Józef Tomal (FZM).
Potrzebę poprawy sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, mieszkańcy zgłaszali m.in. w styczniu 2023 roku podczas pytań do starosty. "Na SOR jest dramat, kiedy w końcu będą mniejsze kolejki?" - pytał jeden z uczestników czatu. Odpowiedzią na to pytanie może być maj 2025 roku, kiedy remont dobiegnie końca.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.