Policjantka z Myślenic została Mistrzynią Świata. Gabriela Knapczyk-Kania nie miała sobie równych na dwóch dystansach

Asp. sztab. Gabriela Knapczyk-Kania na co dzień jest funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

W czasie wolnym od obowiązków zawodowych oddaje się swojej pasji, jaką jest sport. Właśnie została Mistrzynią Świata na dystansie 5 km i 10 km Nordic Walking 2024

Mistrzostwa Świata w Nordic Walking odbyły się w Lahti w Finlandii. Policjantka została Mistrzynią Świata na dystansie 5 km i 10 km w swojej kategorii wiekowej zdobywając dwa złote medale.

„Łatwo nie było, bo trasa wymagająca jak przystało na to niezwykłe miejsce, więc tym bardziej jestem mega szczęśliwa” – napisała w mediach społecznościowych.

W ubiegłym roku sięgnęła po Mistrzostwo Europy w sztafecie żeńskiej 4x5 km w Nordic Walking.