Okolice

Brzączowice: Dwóch pijanych 15latków o krok od zamarznięcia

Dwóch pijanych 15latków z gminy Dobczyce byli o krok od zamarznięcia. Jeden leżał w rowie, a drugi siedział na przystanku

Na kilkunastostopniowym mrozie policjanci z Dobczyc znaleźli dwóch pijanych 15latków, którzy byli o krok od zamarznięcia. Do zdarzenia doszło 27 stycznia. Pogotowie powiadomili przechodzący tamtędy mieszkańcy. Jeden z nastolatków leżał w rowie, natomiast drugi na terenie przystanku autobusowego. Obu udzielono pomocy w myślenickim szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Policjanci badają m.in. to, w jaki sposób młodzi ludzie weszli w posiadanie alkoholu. Jednocześnie przypominam, że sprzedaż napoi alkoholowych nieletnim jest przestępstwem, a za rozpijanie małoletniego, polegające na dostarczaniu mu alkoholu, ułatwianiu jego spożycia lub nakłanianiu go do spożywania grozi kara grzywny, ograniczenia albo nawet pozbawienia wolności. Funkcjonariusze w dalszym ciągu apelują do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia np. osób leżących na mrozie, w śniegu, powiadomić o tym jak najszybciej – nawet anonimowo –  dyżurnego policji. Liczymy także na sygnały dotyczące osób potrzebujących pomocy w związku z niekorzystną aurą, także z przyczyn ekonomicznych. Policjanci przekażą takie informacje do placówek pomocowych – zgodnie z ich kompetencją. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem, współpracują w tym temacie z komórkami zarządzania kryzysowego lub opieki społecznej – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 1 lut 2012

  jak się bawią ludzie? gdy na zewnątrz -20?

  15 8 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 1 lut 2012

  Pytanie co z rodzicami którzy przy takiej pogodzie nie kontroluja tego gdzie są i co robia ich DZIECI bo to są DZIECI..15 lat.. to tłumaczy też czemu ludzie przy takim mrozie nawet własnymi zwierzetami przy budzie sie nie martwia...skoro dzieci piją i śpią w rowie....WSTYD!!!!!

  25 6 Odpowiedz
 • 1 lut 2012

  co to jest - 20 :) ja lezalem kiedys w rowie prawie cala noc a mowili ze bylo -15 tylko dwa palce mi ucieli ale co to jest w porownaniu z Jabląnką - 42 hehehe. Zyć !!! nigdy nie umierac!!!!

  16 29 Odpowiedz
 • 1 lut 2012

  [quote=gość: szalony ponton] co to jest - 20 :) ja lezalem kiedys w rowie prawie cala noc a mowili ze bylo -15 tylko dwa palce mi ucieli ale co to jest w porownaniu z Jabląnką - 42 hehehe. Zyć !!! nigdy nie umierac!!!! [/quote]

  rzeczywiście jest sie czym zachwycać, ciesz sie ze żyjesz ;)

  27 4 Odpowiedz
 • 1 lut 2012

  W Brzączowicach sa chyba najbardziej niedorobieni ludzie, znam paru az wstyd ze tacy chodza po ziemi kolo normalnych. Typowa wies tanczy i spiewa, obciach !!!

  21 46 Odpowiedz
 • 1 lut 2012

  Lukash uważaj co piszesz i nie wkładaj każdego do jednego worka :)

  "Aż wstyd" , że nazywasz ludźmi nienormalnymi i mam nadzieję , że Twoja wieś to Eden :)

  30 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  tak niech policja sie dowie jaki sposób gówniarze na półmetku w euforii weszła w posiadanie alkoholu. Bo w gim 2 jak pamiętam niektórzy mieli po tyle samo lat co goście na tej imprezie i mili sprawę o demoralizacje siebie i innych. A tu widać ze pedagogowi szkoły LO na tym nie zależy. A co więcej zdarza się za uczniowie tej szkoły przychodzą pijani na lekcje!!! Ja sie tylko zastanawiam kto za to bedzie odpowiadał gdy w końcu soć sie stanie... bo narazie wszystkim to wisi i dopiero musi dojść do tragedii żeby ktoś sie tym zainteresował.

  15 16 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=gość: lukash] W Brzączowicach sa chyba najbardziej niedorobieni ludzie, znam paru az wstyd ze tacy chodza po ziemi kolo normalnych. Typowa wies tanczy i spiewa, obciach !!! [/quote]

  Człowieku co ty wiesz o ludziach w Brzączowicach.? Goście o których mowi artykuł są z Dobczyc wiec prosze nie mieszaj w ten temat ludzi z Brzączowic bo wiekszość z nich prezentuje lepszy poziom od Ciebie. A tak wgl gdyby nie Ci ludzie z Brzączowic chlopaki by nie żyli więc schowaj sie z tego typu wypowiedziami.

  12 11 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Kamill napisał: A co więcej zdarza się za uczniowie tej szkoły przychodzą pijani na lekcje!!! Ja sie tylko zastanawiam kto za to bedzie odpowiadał gdy w końcu soć sie stanie... bo narazie wszystkim to wisi i dopiero musi dojść do tragedii żeby ktoś sie tym zainteresował.
  Człowieku opamiętaj się co piszesz, a gdzie są RODZICE?
  Ja też wychowywałam synów i z żadnym nie miałam problemów.
  No ale On Ona powiedzą że już są dorośli bo właśnie miałam taki przypadek jak zwróciłam uwagę Dziewczynie co robi o czwartej nad ranem i na dodatek pijana odpowiedziała mi że jej wolno ,a Matka wręcz była oburzona co Mnie to interesuje, dodam że dziewczyna miała 16lat.
  Niestety przykre to ale prawdziwe Rodzice powinni być karani za takich małolatów jak nie umieją wychowywać.

  10 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  kilka rozwiązań:
  -większe kary za sprzedaż nieletnim (dożywotni zakaz sprzedaży alkoholi w danym sklepie) praktycznie w każdym sklepie jest kamera, więc do sprawdzenia kto kupił i kiedy. A jeśli mały sklepik i nie ma, to zobowiązać do zainstalowania na koszt właściciela, albo nie dostanie koncesji a nagrania przechowywać min. 30dni) nie podoba się, nie będziesz sprzedawał procentów.
  -jeśli kupił kolega, karać kolegę. kara musi być nieuchronna (np. 100h prac społecznych, grzywna, a jeśli dojdzie to tragedii jak tutaj mogło sądzić za umyślne(!) spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym [nie znam fachowej nazwy, ale wiadomo o co mi chodzi]); recydywa: to samo, prace społeczne, grzywna.

  -jeśli nie będzie możliwości dojścia kto kupił i gdzie (np. nie powiedzą, bo nie) to prace społeczne dla małych pijaków, grzywna na jakąś fundacje + kurator dla rodziny na czas określony.
  recydywa = schemat ten sam: prace społeczne, większa grzywna.

  nie oszukujmy się, ale rozmową nic się nie zdziała.

  4 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Takie rzeczy to tylko w Brzączowicach. Gówniarze piją bez umiaru a rodzice mają to gdzieś. Jedna wielka patologia.

  7 20 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  E tam prawie każdy w tym wieku miał już przygodę z alkoholem.
  Przynajmniej w moich czasach. Wiadomo paru ludków ze społeczności stało się chlorami ale zdecydowana większość pokończyła studia,pracuje część ma już rodziny. Jednym słowem prawie wszyscy wyszli na ludzi.
  Tym chłopaczynkom nawiał zapewne ostatni busik/PKs a że mieli z początku sporo energii i procentów to postanowili zadokować w Dobczycach z bucika zapewne. Z czasem energia odpływała procenty wzmagały i skończyło się jak się skończyło. Po prostu wypuścili się z motyką na księżyc. Różne dziwaczne pomysły przychodzą do głowy w tym wieku i w tym stanie.
  A w LO to nie takie numery odchodziły z 10-12 lat temu:)

  15 3 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  patologia to jest tam gdzie siętacy ludziejak ci co poniektórzy wypowiadają dokładnie platini dokladnie niech się od brzaczek odp...

  6 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=gość: Kamill;] tak niech policja sie dowie jaki sposób gówniarze na półmetku w euforii weszła w posiadanie alkoholu.

  A przeprasza, że tak z buta zapytam...
  Byłeś na tym półmetku...? Widziałeś że pili...? Jak takiś cwaniak i jesteś w posiadaniu takich informacji to dlaczego sam nie zgłosisz tego na Policję?

  7 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  tak niech policja sie dowie jaki sposób gówniarze na półmetku w euforii weszła w posiadanie alkoholu.

  poza tym ewidentnie zależy ci na tym a by zaszkodzić właścicielom Eufori skoro podajesz tę wiadomość to opini publicznej.... zgadza się?

  6 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  To osiedle to powinni zburzyc siedlisko patologi spolecznej i tyle nawet nazwa brzmi komunistycznie

  2 7 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=gość: xxx2x] Takie rzeczy to tylko w Brzączowicach. Gówniarze piją bez umiaru a rodzice mają to gdzieś. Jedna wielka patologia. [/quote]

  Popatrz na Dobczyce, Stojowice lub Borzęte. I później mów, że w Brzączowicach patologia. Brzączowice przy Dobczycach i Stojowicach to mały kawałek Chleba. W Dobczycach w każdym monopolowym nieletni dostanie alkohol. Zresztą wystarczy spojżeć co Dzieje się w Gimnazjum. Alkohol na każdym kroku. Dzieci bo inaczej nie moge ich nazwać nawet na lekcjach siedzą pod wplywem. Rodzice o tym nic nie wiedzą bo skąd ja sie pytam?. Rodzic sie moze interesować ale nie spodziewa sie tego po swoim dziecku. Wracając do Tematu Brzączowic często jestem w tej miejscowości i jakoś nie wydaje mi sie by była patologiczna i mieszkańcy byli niedorobieni. Ba znam wiele osób, ktore tam mieszkają i są normalnymi ludzmi. Zacznijmy odtego, że ludzie zobaczyli Brzączowice w tytule i odrazu złe mysli na temat tego miejsca. Nie wiadomo gdzie piły te dzieci. Mogli zawędrować do Brzączowic jak to ktoś wyżej napisał. Więc może zastanówcie sie zanim zmieszacie Miejscowość z błotem. A serwis miasto info nie podaje konkretnych info. Bo chlopcy, których znalazła policja są z Dobczyc. I nie wiadomo w jaki sposob sie w Brzączowicach znaleźli.

  5 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  no mieli szczęście że ich te policjanty znaleźli

  8 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=gość: lukash] W Brzączowicach sa chyba najbardziej niedorobieni ludzie, znam paru az wstyd ze tacy chodza po ziemi kolo normalnych. Typowa wies tanczy i spiewa, obciach !!! [/quote]

  Pozdrawiam kolegę od postu wyżej i paru innych którzy jadą po Brzączowicach :]

  Można powiedzieć że CI pijani chłopcy z Dobczyc mieli 'szczęście' że to się zdarzyło w Brzączowicach , bo gdzie indziej ktoś by obok nich przeszedł i się nawet nie przęjął, a jakiś dobry człowiek ich zauważył i wezwał odpowiednie służby. Dzięki czemu uratował im pewnie życie ! Ale nie po co się zastanawiać gdzie byli rodzice tych chłopaków, czemu się nie zastanawiają gdzie chodzą ich dzieci po szkole, przecież lepiej pocisnąć po Brzączowicach i o ludziach tu mieszkających...
  A do tego nawet pisowni nie znać.
  Dla chłopaków to powinna być nauczka na całe życie, a także dla innych młodych ludzi którzy się już w tym wieku biorą za alkohol .

  12 2 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=Bum-Tarara] Pytanie co z rodzicami którzy przy takiej pogodzie nie kontroluja tego gdzie są i co robia ich DZIECI bo to są DZIECI..15 lat.. to tłumaczy też czemu ludzie przy takim mrozie nawet własnymi zwierzetami przy budzie sie nie martwia...skoro dzieci piją i śpią w rowie....WSTYD!!!!! [/q
  RODZICE!!! A CO TY CHCESZ OD RODZICÓW??!!!!!!!!!!!!!!!!
  A CIEBIE PEWNIE RODZICE TRZYMALI W SŁOIKU????

  4 4 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Jeżeli przez 15 lat nie urosło nic pod kopułką to być może po tym przemrożeniu urośnie jakiś orzeszek :D

  5 5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  [quote=gość: podpis] gość: szalony ponton napisał/a: co to jest - 20 :) ja lezalem kiedys w rowie prawie cala noc a mowili ze bylo -15 tylko dwa palce mi ucieli ale co to jest w porownaniu z Jabląnką - 42 hehehe. Zyć !!! nigdy nie umierac!!!!

  rzeczywiście jest sie czym zachwycać, ciesz sie ze żyjesz ;) ależ ty mądry jesteś, wiesz smutno mi ze zyje i wogole...:D

  3 4 Odpowiedz
 • Dominika Wójcik 2 lut 2012

  [quote=gość: RODZIC] [quote=Bum-Tarara] Pytanie co z rodzicami którzy przy takiej pogodzie nie kontroluja tego gdzie są i co robia ich DZIECI bo to są DZIECI..15 lat.. to tłumaczy też czemu ludzie przy takim mrozie nawet własnymi zwierzetami przy budzie sie nie martwia...skoro dzieci piją i śpią w rowie....WSTYD!!!!! [/q
  RODZICE!!! A CO TY CHCESZ OD RODZICÓW??!!!!!!!!!!!!!!!!
  A CIEBIE PEWNIE RODZICE TRZYMALI W SŁOIKU???? [/quote]
  No hello..???Jak były mrozy to rodzice pilnowali gdzie chodzę.
  15 lat to są dzieci i domyślając sie po twoim nicku - RODZIC- jesteś raczej pseudo rodzicem i pewnie masz tyle lat co te pijane dzieciaki...i bronisz rówieśników ..Wiem wiem mam lat 15..16..17..to jestem super mądry i wolny i bawie się bo mogę...żal mi tych rodziców pewnie beda miec teraz problemy...

  6 3 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  tak tak a wy wszyscy co piszecie GDZIE SA RODZICE I CZY NIE UMIĄ PRZYPILNOWAĆ SWOJEGO DZIECKA TO SAME ANIOŁKI jasne nie wy nigdy ze taki 15 latek to gówniarz a niektórzy nie zdają sb sprawę ze każdy popełnia błędy .?! OGARNIJCIE SIĘ WRESZCIE BO ZAMIAST POMÓC TO NAJEŹDZIJCIE I OCENIACIE A NAWET ICH NIE ZNACIE .!!!!

  3 7 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Kamilu piszący o Eufori. Ujawnij sie

  5 3 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Póki nie stanie się tragedia nie będzie rozgłosu... bo nasze władze zawsze wszystko prawie robią po tragedii i tyle...:)

  5 1 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Uwaga. Ludzie sprzeciwmy się przeciwko ACTA. Jeszcze można się temu zapobiec!!! To że premier podpisał ACTA nie oznacza ze ono weszło w życie. Najpierw Polska musi ratyfikować to porozumienie. Trzeba się temu sprzeciwić!!! Należy podpisać się pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA. Trzeba zebrać 500 000 podpisów ( już jest ponad 250 000 ). Formularz do ściągnięcia znajdziecie po wpisanie w Google: "referendum acta" pierwsza strona... Podpiszcie i wyślijcie do organizatorów swój głos. Zbierajcie głosy gdzie się tylko da. U rodziny kolegów w szkole w pracy... Zbierzmy 500 000 podpisów. Rząd będzie musiał wtedy zorganizować referendum. Wystarczy potem pójść i zagłosować w referendum przeciwko ratyfikacji ACTA. Referendum będzie miało siłę ustawodawczą. Rząd nie będzie mógł ratyfikować porozumienia A to oznacza że ACTA w Polsce nie wejdzie. Będziemy mogli dalej cieszyć się wolnością.

  2 2 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Do KAMILA : no i co z tego że piją na lekcjach lub pili na półmetku . Tu chodzi o dwóch nieodpowiedzialnych gówniarzy : ) A gdyby tacy byli ludzie z LO to również zostali by za to ukarani . Niektórzy po prostu znają umiar :) P.S osobiście byłem na tym półmetku i nie było żadnej osoby która skończyła by w rowie . Może dlatego że nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale byli tam wyznaczeni opiekunowie dla każdej klasy . Poza tym nie ma co mieszać w to grona pedagogicznego ponieważ jest to impreza prywatna która organizuję rada rodzicielska bez żadnego udziału szkoły : )

  8 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Do KAMILA : a i jeszcze jedno porównujesz osoby z gim gdzie ludzie mają po max 16 lat do grona gdzie Ludzie mają od 17-20 lat bo takie osoby przewijały się po półmetku : ) Wydaje się że to tylko 2 lata różnicy ale są to lata w których zaczyna się przygodę z alkoholem i poznaję się swoje możliwości : ) A skoro młodzież z gim uważa że są tacy zaprawieni w bojach aby pić na swoich szkolnych imprezach to niech potem odpowiadają za swoje czyny : )

  5 Odpowiedz
 • 2 lut 2012

  Ludzie, będziecie się kłócić jak wychowywać dzieci? Każdy rodzic powinien wiedzieć na ile dziecku może pozwolić, w każdym przypadku jest inaczej. A Wy wszyscy zaślepione polaczki wszystko - szablon. Co lepsze, zamiast zająć się swoimi problemami, to siedzicie jak te trolle i kąsacie. Każdemu się może zdarzyć, nikt świętym nie jest. Szczęście że znalazł się ktoś, kto uratował chłopakom życie. A, tak przy okazji. Do tych co linczują: Zastanówcie się tak dobrze czy to ubliżanie komuś ma jakiś większy sens? Daje wam to wewnętrzną euforię? Czujecie się lepiej? Myślicie że jak napiszecie że "Brzączowice to niedojebańcy i patologia" to przyciągniecie uwagę kogoś poważnego?? Świetnie, oby tak dalej. Przegadujcie się na forach, zamiast myśleć jakoś o przyszłości naszego (staczającego się) państwa...

  10 2 Odpowiedz
 • 3 lut 2012

  Nie zwalajcie winy na rodziców, że się dziećmi nie interesują chyba, że znacie doskonale rodziny tych chłopaków i możecie się na ten temat wypowiedzieć. Przecież tych dwóch mogło powiedzieć rodzicom, że są zupełnie gdzie indziej np. u kolegi na noc i rodzice byli o nich spokojni. Tak się zdarza, że dzieci nie mówią całej prawdy rodzicom, a potem takie niespodzianki wychodzą. Zamiast ciągle wszystkich krytykować ( że patolka, że z brzączowic, że tacy i owacy) cofnijcie się wstecz pamięcią i przypomnijcie sobie jakie wy mieliście pomysły za małolata. Połowa z was pewnie też rozrabiała i swięta nie była. Za młodu robi się różne głupstwa, często się z nich później wyrasta. Chłopaki też pewnie wyciągną z tego wnioski :)

  4 2 Odpowiedz
 • 3 lut 2012

  to jest poprostu wstyd i za to to rodzice odpowiadaj a jak ich wychowac nie umieli

  5 3 Odpowiedz
 • 3 lut 2012

  dobrze, że wszyscy wypowiadający się na ten temat nigdy nie pili alkoholu majac ponizej 18tego roku zycia, dobrze rowniez, ze rodzice kazdego wychowaliu na iodealnego czlowieka, ktorzy zyje zgodnie z wystepujacymi prawami, normami i przepisami... wszystcy jestescie idealni ludzie z miasta, chyle czola przed wami o wielcy magowie,

  11 2 Odpowiedz
 • 3 lut 2012

  niechaj chleja dalej

  7 5 Odpowiedz
 • 4 lut 2012

  do NN.
  Jakoś w Stojowicach nie dochodzi do takich rzeczy, więc o co Ci chodzi? Zajmij się swoją wioską.

  2 5 Odpowiedz
 • 4 lut 2012

  Racja jak zwykle we wszystkich komentarzach, ale tylko częściowa. Po pierwsze do samego artykułu: to nie policja ich zabrała, policji tam nawet nie było. Jednego chłopca zabrała jego matka, bo zadzwonili po nią jego koledzy. Drugiego zabrała karetka, po wezwaniu przez mieszkańca.
  Po drugie: rozumiem dramatyzm w mediach, ale o krok od zamarznięcia??? Jedna z komentujących osób dobrze to opisała...może w innej miejscowości ignorancja osiągnęła poziom, w którym nieprzytomnych zostawia się na chodnikach i w rowach., ale nie w Brzączowicach.
  A ostatnia moja myśl: nie usprawiedliwiajmy rodziców, to ich wina!!!To są dzieci, a ich obowiązkiem i odpowiedzialnością są ich "wyczyny". Ktoś sprzedał alkohol???Karać!!! To jest racja, ale wszystkiego na alkohol zrzucić się nie da. Jeszcze 5-10 lat temu kiedy nawet doszło do takiej sytuacji, koledzy niedoli odprowadzali "denata" pod drzwi domu. A teraz...no comment!!!

  6 2 Odpowiedz
 • 4 lut 2012

  JAK BYŚCIE NIE WIEDZIELI KTO TO BYŁ TO NIE MÓWCIE ZE BRZĄCZOWICZANIE TYLKO TO BYLI "KOZIORZE" JAK NIE UMIEJĄ PIC TO NIECH NIE PIJA Z BRZĄCZOWIC LUDZIE UMIA PIC

  13 3 Odpowiedz
 • profesor profesor 4 lut 2012

  [quote=gość: XXXX] JAK BYŚCIE NIE WIEDZIELI KTO TO BYŁ TO NIE MÓWCIE ZE BRZĄCZOWICZANIE TYLKO TO BYLI "KOZIORZE" JAK NIE UMIEJĄ PIC TO NIECH NIE PIJA Z BRZĄCZOWIC LUDZIE UMIA PIC [/quote]

  pisze się umieją, ewentualnie potrafią :)

  5 8 Odpowiedz
 • 4 lut 2012

  oj jaki polonista ha ha ha

  7 4 Odpowiedz
 • 6 lut 2012

  [quote=gość: lukash] W Brzączowicach sa chyba najbardziej niedorobieni ludzie, znam paru az wstyd ze tacy chodza po ziemi kolo normalnych. Typowa wies tanczy i spiewa, obciach !!! [/quote]
  dokładnie a najlepszy to ten radny z brzaczowic hehe

  4 5 Odpowiedz
 • 11 lut 2012

  ciekawe dlaczego zawsze wszystkim brakuje jajeczek zeby takie komentarze wyglaszac twarza w twarz :)

  2 2 Odpowiedz
 • 11 lut 2012

  zacznijmy od tego, że ludzie z Brzączowic z nimi pili i się nawet nie zastanowili gdzie jest ten chłopak i co się z nim dzieje, to jest wina wszystkich po kolei, nie tylko rodziców, ale i też tych co sprzedali lub kupili ten alko. Nie chce tu nikogo obrażać ale nie robi Się tak nigdy. Mogli chociaż zadzwonić do rodziców, a zostawili go żeby ratować własne dupy.

  2 2 Odpowiedz
 • 12 lut 2012

  o ja pierdziele.. zadna policja nikogo nie znalazla.. Tylko tego co w rowie lezal znalazl nauczyciel i zadzwonil po pogotowie a tego z przystanku na pogotowie mama zawiozla. ***** jaka patola. Brzaczowice to normalna wiec jak kazda inna tylko niektorzy ludzie niszcza ten wizerunek..

  1 Odpowiedz
 • 12 lut 2012

  błagam ludzie, to nie wasz interes ;) zajmujcie się sobą, i nie interesujcie się tym co się dzieje z innymi. :) obgadywać zawsze można, ciekawe który rodzic się tutaj by przyznał że jego cudowne dziecko kiedykolwiek było pod wpływem, a jestem pewna że było na pewno :) pozdrawiam, żal czytać co Wy tutaj piszecie, ogarnijcie się i przestańcie się wtrącać w cudze sprawy, na pewno lepiej na tym wyjdziecie :)

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent
Pcim 33

Radni ustalili nowe stawki za śmieci. Mieszkańców czeka podwyżka o 100 procent

Od listopada mieszkańcy gminy Pcim, którzy segregują śmieci za ich odbiór zapłacą 19 zł, natomiast ci którzy nie segregują 38 zł. Uchwałę wprowadzającą stuprocentową podwyżkę dzisiaj podjęli radni Podczas dzisiejszych obrad radni przegłosowali uchwałę na mocy której ustalone zostały nowe stawki za odbiór śmieci. Nowe stawki obowiązywać będą od lis...

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...
Powiat myślenicki 7

Puk! Puk! To ja smog. Jestem coraz bliżej...

Lato się skończyło, spada temperatura, zimno doskwiera nam coraz bardziej, a z kominów niektórych domów wydobywa się pierwszy dym. Zaczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim do naszych miejscowości zbliża się smog… czym jest i skąd się bierze? Kiedy w marcu ubiegłego roku powstawał Myślenicki Alarm Smogowy, wiele osób twierdziło, że nie przetrwa do...

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy
Raciechowice 1

Robert Żurek nowym przewodniczącym rady. Ciągle nie ma zastępcy

Nowym przewodniczącym rady gminy Raciechowice został Robert Żurek, jednak radni nie przegłosowali kandydatury Anny Panek na jego zastępcę Jeśli ktoś spodziewał się podjęcia przez radnych szybkiej decyzji i przegłosowania wyboru przewodniczącego rady gminy Raciechowice, to mocno mógł się zdziwić. Obrady miały odmienny przebieg.  W połowie sierpnia...

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie
Dobczyce 12

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

"Kręciołki, czy to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. (…) Zapiszcie się ludzie na jakieś wyścigi” – podczas ostatniej sesji rady gminy do fanów motoryzacji apelował Tomasz Suś. - „OK, ale gdzie?” – pisaliście w komentarzach. Burmistrz proponuje rozwiązanie – ma nim być piknik motoryzacyjny Podczas ostatniej sesji rady gm...

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h
Powiat myślenicki 0

Ostrzeżenie: Wiatr w nocy może wiać z prędkością 100 km/h

Na dzisiejszą noc przewidywany jest silny wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h z północnego zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w górach. Według synoptyka z IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia tak silnego wiatru oceniono na 85 proc. miedzy godziną 20 (17 września) a 9 rano (18 września). Wprowadzono drugi st...