Sport

ZAPASY: II Puchar Śląska 6 medali dla zawodników Dalinu Myślenice

ZAPASY: II Puchar Śląska 6 medali dla zawodników Dalinu Myślenice

Zapaśnicy Dalinu Myślenice wrócili z zawodów w Rudzie Śląskiej z 6 medalami. W klasyfikacji drużynowej myślenicki klub zajął czwarte miejsce

Dominik Lach, Andrzej Panuś, Piotr Horab, Mateusz Panuś, Karol Stachura, Karol Turała,  Maciej Turała, Arkadiusz Majda

Na matach w Rudzie Śląskiej walczyli zapaśnicy z pięciu klubów: Unia Racibórz, Pogoń Ruda Śląska, GKS Katowice, Tytan Katowice, oraz Dalin Myślenice. Myślenicki klub reprezentowało ośmiu zawodników: Mateusz Panuś, Arkadiusz Majda , Piotr Horab, Dominik Lach, Karol Stachura, Maciej Turała, Karol Turała i Andrzej Panuś, którzy wyjechali na zawody pod opieką Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza.

Tym razem chłopcy przywieźli z zawodów sześć medali: trzy złote, srebrny i dwa brązowe . Złote medal wywalczyli: Karol Turała, który w finale pokonał zawodnika Unii Racibórz Damiana Machowskiego, Maciej Turała, który wygrał z Dawidem Motylem z GKS Katowice oraz Mateusz Panuś pokonując w finale Aleksa Komandra – również z GKS Katowice.

W finale walczył również Karol Stachura. Jego przeciwnikiem był zawodnik katowickiego Tytanu 92 Marek Robert. Niestety nie udał się rewanż za porażkę w Myślenicach podczas XXV Turnieju im. Wł. Ruska. Również tym razem Karol przegrał przez położenie na łopatki i zdobył srebrny medal.

Brązowe medale odebrali: Andrzej Panuś i Arkadiusz Majda, którzy wygrali pojedynki o brązowe medale z Jakubem Bade – GKS Katowice i z Dominikiem Lachem – KS Dalin. Piotr Horab i Dominik Lach zajęli piąte miejsca. Dodatkowo Mateusz Panuś został wybrany najlepszym zawodnikiem II Pucharu Śląska, za efektowne zwycięstwa w najliczniejszej kategorii wagowej do 59 kg.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Unia Racibórz przed GKS Katowice i Pogonią Ruda Śląska, a nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • Brak zdjęcia
  15 maj 2012

  niezli sa, mam nadzieje ze odniosa sukces w przyszlosci.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 maj 2012

  Dzięki chłopcy za sukcesy.Na foto zawodnicy ,którzy odnieśli sukces ,bez działaczy na pierwszym planie brawo!

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 maj 2012

  niezły to ja byłem jak trenowałem a teraz im się nawet nie chce trenować wiem co mówię bo widziałem

  6 3 Odpowiedz

Zobacz więcej