Zapasy: XX Międzynarodowy Turniej Barbórkowy - 4 medale dla Dalinu

Zapaśnicy Dalinu Myślenice zdobyli cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy, oraz 9 miejsce drużynowo

Medaliści z trenerami. Od lewej: Karol Stachura, Ryszard Szpakiewicz, Maciej Turała, Andrzej Panuś, Robert Proszkowiec, Arkadiusz Majda.

W Katowicach startowało 119 zawodników z Polski, Czech, Norwegii, Słowacji i Węgier – łącznie 20 zespołów klubowych.

Klub Sportowy „Dalin” reprezentowali: Kadeci: Mateusz Panuś - kat wagowa do 63 kg, Młodzicy: Andrzej Panuś - kat wagowa do 35 kg, Karol Turała – kat wagowa do 35 kg, Maciej Turała – kat wagowa do 38 kg, Karol Stachura – kat wagowa do 47 kg, Arkadiusz Majda – kat wagowa do 59 kg.

Brązowy medal zdobył Maciej Turała po zaciętej walce z Kacprem Sederem z Jeleniej Góry. Bardzo blisko złotego medalu byli Andrzej Panuś i Karol Stachura. Andrzej już na początku walki trzymał swojego przeciwnika Michała Karecińskiego z Rudy Śląskiej w pozycji zagrożonej, lecz nie udało mu się go położyć na łopatki. Niestety była to jego ostatnia akcja techniczna, po chwili przeciwnik przejął inicjatywę i wygrał walkę.

Karol Stachura zaliczył największą wpadkę w swojej dotychczasowej karierze. Pierwszą rundę walki finałowej z Jakubem Stompurem wygrał 6:0. W drugiej rundzie również jego dominacja była wyraźna, prowadził 3:0 na punkty i wtedy w samej końcówce walki wystarczyła chwila nieuwagi, którą wykorzystał przeciwnik kładąc Karola na łopatki.

Trzecią finałową walkę stoczył Arkadiusz Majda z Norwegiem Mariusem Male. Arek podczas próby wykonania akcji technicznej został skontrowany i również przegrał przez położenie na łopatki.

Bardzo trudne zadanie miał Mateusz Panuś, który był najmłodszym zawodnikiem w bardzo mocno obłożonej kategorii wagowej . W pierwszej walce stoczył wyrównany pojedynek z późniejszym brązowym medalistą Norwegiem Aasli Einarem wygrywając jedną rundę. Niestety drugą walkę również przegrał z Czechem Tomasem Nepozitkiem i odpadł z turnieju zajmując 10 miejsce.

Karol Turała zajął 7 miejsce, które nie odzwierciedla w pełni jego umiejętności, ponieważ na treningach często jest w lepszej dyspozycji niż srebrny medalista - Andrzej Panuś. W nagrodę za dobrą postawę podczas swoich pojedynków został dołączony do reprezentacji woj. małopolskiego w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w dniach 7-9 grudnia we Wrocławiu.

Obok Karola Turały do wyjazdu zostali zakwalifikowani: Maciej Turała, Karol Stachura i Mateusz Panuś. Zawodnicy wyjadą na zawody z trenerem Robertem Proszkowcem.