Piłka nożna: B-klasa Jawor - Halniak 2:2 [WIDEO]

Halniak zdecydowanie lepiej "wszedł w mecz" i już w drugiej minucie Ocetkiewicz z trudem wybronił strzał Serafina i dobitkę Sy. Przęczka. W 7 min. Kopp technicznym strzałem zza pola karnego ostemplował poprzeczkę. Jawor miał problemy z wyjściem z własnej połowy ale gdy to już zrobił padła bramka

1:0 Zieliński 12 min., 1:1 Kopp 29 min., 2:1 Zieliński 68 min., 2:2 M. Dąbrowski 74 min.
Jawor: Ocetkiewicz – M. Łapa II, S. Woźniak (46’ Węgrzyn), J. Woźniak – M. Podoba, J. Podoba (71’ Piskorz), Piotrowicz (46’ Hudaszek), St. Łapa, Bartosz – Zieliński, Seb. Łapa
Halniak: Michał Morus - Zaczek, Bidziński, M. Budzowski, Zawadzki - Sz. Przęczek, Kopp, Panek (33' B. Budzowski, (74' Klimała)), Sy. Przęczek (81' Mateusz Morus) - Serafin, M. Dąbrowski
Żółte kartki: St. Łapa, J. Podoba – Zawadzki, Sy. Przęczek, Bidziński (dwie), Klimała (dwie)
Czerwone kartki: Klimała (83 min.), Bidziński (po zakończeniu meczu)

W 11 min. z rzutu wolnego Zieliński, co prawda trafił jeszcze w poprzeczkę ale minutę później piłka wpadła już do siatki. Popularny "Zielu" także z rzutu wolnego z małą pomocą stojącego w murze obrońcy, od którego odbiła się piłka wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Po stracie bramki Halniak trochę spuścił z tonu i mecz się wyrównał, w 26 min. Seb. Łapie zabrakło centymetrów żeby zamknąć dośrodkowanie M. Podoby. 3 minuty później trochę niespodziewanie padło wyrównanie. Serafin podał "w uliczkę" do wbiegającego w tempo Koppa, a ten w sytuacji sam na sam między nogami bramkarz posłał piłkę do siatki

Ostatni kwadrans to znowu zdecydowana przewaga gości ale więcej bramek nie obejrzeliśmy.

Na drugą połowę Jawor wyszedł z dwoma zmianami za S. Woźniaka na stoperze zagrał Węgrzyn a w pomocy miejsce Piotrowicza zajął Hudaszek. Na lewą obronę przesunięty został Bartosz a rolę defensywnego pomocnika przejął na siebie M. Łapa II. Roszady te pozwoliły gospodarzom zniwelować atuty Halniaka i mecz stał się bardziej wyrównany.

Co najważniejsze obie drużyny grały ofensywnie więc na brak sytuacji i emocji kibice nie moli narzekać. W 48 min. Zieliński po indywidualnej szarży oddając strzał (niecelny zresztą) zderzył się z bramkarzem, miejscowi domagali się rzutu karnego sędzia nakazał grać dalej. W 56 min. Zaczek uderzył technicznie ale Ocetkiewicz zdołał sparować piłkę a składającego się do dobitki Dąbrowskiego w ostatniej chwili ubiegli obrońcy.

W 68 min. Jawor wyszedł na prowadzenie, dośrodkowanie Seb. Łapy ładną główką po koźle wykończył Zieliński. Chwilę później bliski podwyższenia prowadzenia był Seb. Łapa ale jego strzał z powietrza padł łupem Morusa.

Miejscowi prowadzeniem nacieszyli się tylko 6 minut, kąśliwy strzał Serafina z narożnika pola karnego sparował przed siebie Ocetkiewicz, najszybciej do piłki wystartował M. Dąbrowski i spokojnie skierował ją do siatki.

W 80 min. Halniak miał ostatnią w tym meczu szansę na zdobycie bramki ale B. Bidzińskiemu w ostatniej chwili piłkę z nogi ściągnął Hudaszek. Chwilę później czerwoną kartkę (za dwie żółte) obejrzał wprowadony... 9 minut wcześniej Klimała i w końcówce oglądaliśmy jednostronne widowisko. Jawor dążył do zdobycia decydującej bramki ale mimo wyśmienitych sytuacji wynik już się nie zmienił.

W 82 min. Zieliński po raz kolejny z rzutu wolnego ustrzelił poprzeczkę, minutę później ten sam zawodnik w sytuacji sam na sam próbował lobować wybiegającego Morusa ale pomylił się o pół metra. Piłkę meczową zmarnował w ostatniej minucie Sebastian Łapa, napastnik Jawora mógł sprawić sobie idealny prezent urodzinowy ale po długim wrzucie z autu Zielińskiego nie trafił w piłkę stojąc metr przed pustą bramką...