Sport

ZAPASY: Tym razem zawodnicy Dalinu bez medali

ZAPASY: Tym razem zawodnicy Dalinu bez medali

W Ogólnopolskim Turnieju Zapaśniczym w Radomiu uczestniczyło 145 zawodników z 27 klubów. Zapaśnicy Dalinu Myślenice wypadli lepiej niż rok temu, ale do domów wrócili bez medali

Uczestnicy zawodów ze złotym medalistą olimpijskim z Atlanty, obecnie trenerem Kadry Narodowej Juniorów - Włodzimierzem Zawadzkim

Ze względu na dużą liczbę zapaśników, zawody zostały przeprowadzone równocześnie na pięciu matach. Klub Sportowy Dalin reprezentowali: Karol i Maciej Turała, Karol Stachura, Mateusz Panuś, Dominik Lach, Piotr Horab oraz Arkadiusz i Jakub Majda. Występ w turnieju był wpisany do planu szkolenia Kadry Wojewódzkiej Młodzików.

Nasi zawodnicy poprawili się wyraźnie w porównaniu z ubiegłorocznym startem, lecz wrócili z Radomia bez medali. Dobrze spisał się Mateusz Panuś, który wygrał dwie walki i zajął 7 miejsce. Podobny wynik osiągnęli wygrywając po jednej walce Jakub Majda oraz debiutant Karol Turała.

Piotr Horab i Karol Stachura, którzy również wygrali po jednej walce zajęli odpowiednio 12 i 15 miejsca. Dominik Lach, Arek Majda i Maciek Turała także zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

Największe szanse na medale mieli Karol Stachura, Mateusz Panuś, Maciej Turała, oraz Jakub Majda. Karol Stachura przegrał swoje walki jedynie z późniejszymi medalistami - złotym i brązowym. W przypadku Mateusza i Kuby zabrakło kondycji, ponieważ pierwsze rundy swoich walk zdecydowanie wygrywali, a w kolejnych odnosili porażki. Maciek Turała i Dominik Lach zmagali się z kontuzjami, które w poważnym stopniu uniemożliwiały im skuteczną walkę.

Wyniki osiągnięte w Radomiu, oraz analiza występów poszczególnych zawodników stanowią wskazówkę dla szkoleniowców przed najważniejszymi tegorocznymi zawodami, które odbędą się w październiku i w grudniu.

W czerwcu reprezentantów Dalinu czeka jeszcze występ na Otwartych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, natomiast w lipcu członkowie Kadry Wojewódzkiej wyjeżdżają do Gdańska na dwutygodniowe zgrupowanie.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  7 cze 2012

  gratulacje za udział, walki i promocje Myślenic !!!może wkrótce z nich doczekamy się tęż mistrza olimpijskiego!!!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2012

  oby nigdy zapasy myślenickie nigdy nie zagineły!!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2012

  brawo!!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 cze 2012

  jesteśmy z wami!!

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 cze 2012

  brawo chlopaki! tak trzymac. nie zawsze sie wygrywa, ale zwyciezcami jestescie tak dlugo jak walczycie

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej