Miasto

Letnie zmiany i remonty w mieście

Letnie zmiany i remonty w mieście

 

Remonty i inwestycje w mieście
Monitoring w parku na Zarabiu, przebudowa systemu uzdatniania wody, chodniku przy ul. Reymonta, parking na Osiedlu Tysiąclecia, ścieżka rowerowa, odnowiony budynek socjalny w Jaworniku i budowa ronda w centrum Myślenic - to zakończone i trwające inwestycje w mieście
W ostatnich tygodniach w parku na Zarabiu została zainstalowana kamera, która zotała włączona do systemu monitoringu miejskiego http://miasto-info.pl/myslenice/5759,park-miejski-kamery-monitoringu-miejskiego-juz-dzialaja.html . Wczoraj pisaliśmy o przebudowie systemu uzdatniania wody http://miasto-info.pl/myslenice/5785,myslenice-przebudowa-stacji-uzdatniania-wody.html . Co jeszcze powstaje na terenie miasta i gminy?
Osiedle Tysiąclecia - parking obok bloku nr 2
Na Osiedlu Tysiąclecia problem parkowania istnieje od dawna. Poruszany był przez was zarówno na forum. Starali się go rozwiązać także urzędnicy planując budowę parkingu wielopoziomowego w miejscu tzw. "blaszaków" w nowej części osiedla. Na razie udiało się wybudować parking i chodnik w sąsiedztwie bloku nr 2.
1. Przed remontem
2. Po remoncie
Chodniki na ul. Reymonta i Słonecznej
Na przełomie czerwca i lipca wykonane zostały chodniki na ul. Reymonta oraz na przedłużeniu ulicy Słonecznej.
Nowe chodniki i ławki powstały również przy blokach na ul. Matejki.

Monitoring w parku, przebudowa systemu uzdatniania wody, chodniki przy ul. Reymonta i Słonecznej, parking na osiedlu, ścieżka rowerowa,  budowa ronda w centrum Myślenic - to niektóre z letnich inwestycji w mieście

W ostatnich tygodniach w parku na Zarabiu została zainstalowana kamera, która została włączona do systemu monitoringu miejskiego

Wczoraj pisaliśmy o przebudowie systemu uzdatniania wody.

Osiedle Tysiąclecia - parking obok bloku nr 2

 Przed i po remoncie.

Na Osiedlu Tysiąclecia problem parkowania istnieje od dawna. Poruszany był przez was zarówno na forum. Starali się go rozwiązać także urzędnicy planując budowę parkingu wielopoziomowego w miejscu tzw. "blaszaków" w nowej części osiedla. Na razie udało się wybudować parking i chodnik w sąsiedztwie bloku nr 2.

Chodniki na ul. Reymonta i Słonecznej


Na przełomie czerwca i lipca wykonane zostały chodniki na ul. Reymonta oraz na przedłużeniu ulicy Słonecznej.

Nowe chodniki i ławki powstały również przy blokach na ul. Matejki.

Ścieżka rowerowa w kierunku Osieczan


Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej od mostu na Rabie przy ul. Piłsudskiego do drogi biegnącej do Osieczan. Jej długość wyniesie 2,7 km. Zakończenie prac planowane jest we wrześniu tego roku.

Budowa ronda w centrum


Od czerwca trwają prace przy budowie ronda w centrum Myślenic na skrzyżowaniu ul. Słowackiego, Niepodległości, Poniatowskiego i Kościuszki. Ulice nadal są przejezdne, jednak prowadzone roboty drogowe wymusiły w mieście zmianę organizacji ruchu. Planowane zakończenie budowy - grudzień 2012.

Remont "Tereski"


Od kilku miesięcy trwa renowacja zabytkowej fontanny znajdującej się na Rynku. Pracę rozpoczęły się w październiku 2011 roku. Według zapewnień UMiG, "Tereska" wróci na swoje miejsce 28 września.

Komentarze (25)

 • adzygmunt 9 sie 2012

  Czy Tereska będzie fontanną, czy jak dotąd - usychającym pomnikiem niewiasty?

  27 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2012

  czy założenie jednej kamery można nazwać inwestycją ?albo remont tereski,który trwa tyle miesięcy.to raczej nieudolność a nie inwestycja.

  17 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2012

  zapomnieliście napisać chyba o najważniejszej inwestycji - chodniku na ulicy Sobieskiego, nieremontowanego przeszło 20 lat. To jest dopiero krok milowy!

  12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2012

  najbardziej sie ciesze ze powstaje sciezka rowerowa i z kamery w parku

  13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2012

  bylem ostatnio w parku na zarabiu... fajnie fajnie wszystko wyglada ale ktos dooprozniania koszy by sie przydal bo pietrza sie na kazdym kroku - reszta jak i monitoring na duzy plus

  10 Odpowiedz

Zobacz więcej