Miasto

Zmiana organizacji ruchu: Zbędne posunięcie, czy brak umiejętności kierowców?

Zmiana organizacji ruchu: Zbędne posunięcie, czy brak umiejętności kierowców?

 

Zmiana organizacji ruchu: Zbędne posunięcie, czy brak umiejętności kierowców?
W czerwcu ruszyły prace przy budowie ronda w centrum Myślenic. W związku z tym w mieście zmieniono organizację ruchu w miejscu budowy i na dwóch strategicznych dla ruchu skrzyżowaniach. Na forum zastanawiacie się, czy wprowadzone zmiany były konieczne. My pytamy, czy waszym zdaniem zdadzą egzamin podczas zbliżającego się Myślenickiego Festiwalu Lata?
W czerwcu ruszyły prace przy budowie ronda w centrum Myślenic http://miasto-info.pl/myslenice/5683,rondo-srodmiescie-trwaja-prace-budowlane-skrzyzowanie-jeszcze-przejezdne.html . W związku z tym w mieście zmieniono organizację ruchu w miejscu budowy i na dwóch strategicznych dla ruchu skrzyżowaniach. Na forum zastanawiacie się, czy wprowadzone zmiany były konieczne http://forum.miasto-info.pl/myslenice/2221,budowa-ronda-i-zmiana-organizacji-ruchu-w-myslenicach.html . My pytamy, czy waszym zdaniem zdadzą egzamin podczas zbliżającego się Myślenickiego Festiwalu Lata?
Wasze uwagi najczęściej dotyczą skrzyżowań ulic 3-go Maja z Karola Kniaziewicza w sąsiedztwie starego budynku mleczarni oraz ul. Henryka Dąbrowskiego z Jana Sobieskiego i Henryka Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki".
Według przygotowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa planów objazdu (po lewej stronie), pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach mają samochody znajdujące się na objeździe. Zobacz szczegóły dotyczące objazdów http://miasto-info.pl/myslenice/5488,rondo-w-srodmiesciu-rusza-budowa-beda-utrudnienia-w-ruchu.html .
Wasze głosy na temat jazdy w tych miejscach:
Dyskusję na temat organizacji ruchu na forum http://forum.miasto-info.pl/myslenice/2221,budowa-ronda-i-zmiana-organizacji-ruchu-w-myslenicach.html rozpoczął łukomir http://mieszkancy.miasto-info.pl/5013/ - jeden z użytkowników pisząc m.in. "To co zauważyłem jeżdżąc w tych miejscach to brak zasad ruchu drogowego łamanych przez kierowców i jazda na pamięć. Sam doświadczyłem zdarzenia które zmroziło mi krew w żyłach, jak na ul. 3-maja kobieta prowadząca WV  przejechała bez zatrzymania na stopie z dużą prędkością wymuszając tym samym pierwszeństwo i stwarzając zagrożenie poważnym wypadkiem".
globusnc: http://mieszkancy.miasto-info.pl/300/  "Miałem tylko nadzieję, że oznakowanie będzie dobrze widoczne... niestety pozostawia ono wiele do życzenia. Odklejające się żółte pasy to kompletne nieporozumienie, kierowcy nie zwracają uwagi na znaki jeżdżąc na pamięć - świadczą o tym fragmenty karoserii i potłuczone lampy leżące na jezdni. (...) A tymczasem pozostaje nam kierowcom jadącym "główną" dokładne sprawdzenie czy ci z "podporządkowanej" zauważyli znaki i zamierzają się zatrzymać na "stopie". Ale to chyba nie tak powinno wyglądać!"
Pająk: http://mieszkancy.miasto-info.pl/1548/ Nie rozumiem też trochę żalów co do organizacji ruchu. Sam mam codziennie do pokonania całe Myślenice i nie mam problemów z odnalezieniem się w zmianach. (…) jeśli ktoś nie widzi żółtej tablicy nie małego formatu to chyba nie do końca wina twórców rzeczonej tablicy.
Czekamy na wasze opinie jako kierowców, ale i pieszych którzy poruszają się w tych miejscach. Czy waszym zdaniem obecna organizacja ruchu sprawdzi się podczas Dni Myślenic, które odbędą się w najbliższy weekend?

W czerwcu ruszyły prace przy budowie ronda w centrum Myślenic. W związku z tym w mieście zmieniono organizację ruchu w miejscu budowy i na dwóch strategicznych dla ruchu skrzyżowaniach. Na forum zastanawiacie się, czy wprowadzone zmiany były konieczne. My pytamy, czy waszym zdaniem zdadzą egzamin podczas zbliżającego się Myślenickiego Festiwalu Lata?


Dzień 25 lipca obchodzony jest jako święto kierowców, których patronem jest św. Krzysztof. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się do użytkowników myślenickich dróg o opinie dotyczące objazdów zorganizowanych w ramach budowy ronda w centrum miasta.

W związku z organizacją ruchu wasze uwagi najczęściej dotyczą skrzyżowań ulic 3-go Maja z Karola Kniaziewicza w sąsiedztwie starego budynku mleczarni oraz ul. Henryka Dąbrowskiego z Jana Sobieskiego i Henryka Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki".

Według przygotowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa planów objazdu (po lewej stronie), pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach mają samochody znajdujące się na objeździe. Zobacz szczegóły dotyczące objazdów.


Wasze głosy na temat jazdy w tych miejscach:
(pisownia oryginalna)

Dyskusję na temat organizacji ruchu na forum rozpoczął łukomir - jeden z użytkowników pisząc m.in. To co zauważyłem jeżdżąc w tych miejscach to brak zasad ruchu drogowego łamanych przez kierowców i jazda na pamięć. Sam doświadczyłem zdarzenia które zmroziło mi krew w żyłach, jak na ul. 3-maja kobieta prowadząca WV  przejechała bez zatrzymania na stopie z dużą prędkością wymuszając tym samym pierwszeństwo i stwarzając zagrożenie poważnym wypadkiem.

 globusnc: Miałem tylko nadzieję, że oznakowanie będzie dobrze widoczne... niestety pozostawia ono wiele do życzenia. Odklejające się żółte pasy to kompletne nieporozumienie, kierowcy nie zwracają uwagi na znaki jeżdżąc na pamięć - świadczą o tym fragmenty karoserii i potłuczone lampy leżące na jezdni. (...) A tymczasem pozostaje nam kierowcom jadącym "główną" dokładne sprawdzenie czy ci z "podporządkowanej" zauważyli znaki i zamierzają się zatrzymać na "stopie". Ale to chyba nie tak powinno wyglądać!

 Pająk: Nie rozumiem też trochę żalów co do organizacji ruchu. Sam mam codziennie do pokonania całe Myślenice i nie mam problemów z odnalezieniem się w zmianach. (…) jeśli ktoś nie widzi żółtej tablicy nie małego formatu to chyba nie do końca wina twórców rzeczonej tablicy.

 


ODDAJ GŁOS W ANKIECIE


Czekamy na wasze opinie jako kierowców, ale i pieszych którzy poruszają się w tych miejscach. Czy waszym zdaniem obecna organizacja ruchu sprawdzi się podczas Myślenickiego Festiwalu Lata, który odbędzie się w najbliższy weekend?

 

Powiązane tematy

Komentarze (42)

 • 25 lip 2012

  moim zdaniem Jordana/Sobieskiego powinno tak pozostać i po przebudowie , zdecydowanie poprawiła się przepustowość.

  37 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2012

  Mam podobne zdanie, ale boli mnie to, że niektórzy kierowcy nie patrzą na znaki tylko cały czas jeżdżą na pamięć.

  31 1 Odpowiedz
 • 25 lip 2012

  [quote=Vivaldi] moim zdaniem Jordana/Sobieskiego powinno tak pozostać i po przebudowie , zdecydowanie poprawiła się przepustowość. [/quote]

  Ale przydałoby się lustro bo dom na rogu skutecznie zasłania widoczność dla skręcających w lewo z Sobieskiego.

  29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2012

  wszystko ok ale widoczność jadąć od Sobieskiego i skręcając w lewo jest żadna jazda bardziej na wyczucie

  17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2012

  [quote=gość: Bane] I tu właśnie widać jaki jest poziom myślenickich kierowców. Takie są efekty zdawania w Nowym Sączu "bo łatwiej". Jazda na pamięć, nie sygnalizowanie zjazdu z ronda, wymuszanie pierwszeństwa to tylko niektóre z wykroczeń. Policja powinna stać i bezlitośnie wstawiać mandaty, aż się wszyscy nauczą! [/quote]

  dokladnie tak! malo kto przestrzega pierwszenstwa jadacych po rondzie. ludzie nie czekaja az sie zjedzie tylko sie pakuja pod maske!! NAJPIERW SIE CZEKA AZ KTOS ZJEDZIE Z RONDA LUDZIE!A do tych zjezdzajacych - WŁĄCZCIE KIERUNKOWSKAZ!!! GDY CHCECIE OPUSCIC RONDO - czy to takie trudne?

  11 Odpowiedz

Zobacz więcej