Kultura

Ziemia Myślenicka jedzie do Chin

Ziemia Myślenicka jedzie do Chin


Dzisiaj wieczorem zespół wyruszy w tournee po Chinach. Zabiorą ze sobą ponad 100 kostiumów o łącznej wadze 300 kilogramów

Ziemia Myślenicka podczas jednego z zagranicznych występów, fot. Piotr Szewczyk

Tym razem Zespół zaprezentuje swój program na scenach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego w Hangzhou w Chinach.

- Zaprezentujemy się na jednym z największych chińskich festiwali. Przygotowaliśmy ponad godzinny program, który mam nadzieję przypadnie do gustu chińskiej publiczności – mówi Konrad Kowalczyk, choreograf zespołu.
W wyjeździe do dalekich Chin weźmie udział 31 artystów (w tym chór, balet i kapela). Artyści zabiorą ze sobą ponad 100 różnych kostiumów z 5 regionów Polski. Cały bagaż artystyczny waży ponad 300 kg.

- Po Japonii i Indiach, to nasz kolejny tak odległy wyjazd dlatego staraliśmy się przygotować wszystko jak najlepiej. Wiemy, że Chińczycy lubią polską kulturę dlatego nie chcemy zawieść ich oczekiwań – mówi Karolina Druzgała, instruktor tańca.

W programie prezentowanym na festiwalu znajdą się tańce narodowe – kujawiak z oberkiem prezentowany w strojach łowickich, krakowiak, polonez i mazur. Nie zabraknie też tańców regionalnych typowych dla Krakowa wschodniego, Lublina, Rzeszowa, Myślenic, Wiśniowej czy Trzemeśni.

Powiązane tematy

Turniej Tańca Towarzyskiego-wiosna 2010
Sport 0

Turniej Tańca Towarzyskiego-wiosna 2010

Po raz kolejny Myślenice gościły taneczne pary z całej Polski podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Myślenic, który odbył się w hali widowiskowo sportowej na Zarabiu

Ziemia Myślenicka zweryfikowana do 2012
Kultura 22

Ziemia Myślenicka zweryfikowana do 2012

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka otrzymał ponowną weryfikację artystyczną od Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF

Komentarze (3)

 • Mariusz Drzyzga 17 lip 2008

  No pieknie sie nam ziemia myslenicka rozwinela, oby tak dalej :-) powodzenia w dalekim kraju

  Odpowiedz
 • 19 lip 2008

  Ja też mogłam być razem z nimi... :( Ale tak to jest,kiedy nie chce się ćwiczyć... Teraz żałuję,że zrezygnowałam z ZM... Pozostaje mi życzyć całemu Zespołowi DALSZYCH SUKCESÓW przede wszystkim na arenie międzynarodowej! :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2008

  fajnie macje

  Odpowiedz

Zobacz więcej