logo-web9
Miasto

Rondo Śródmieście: Trwa budowa, kolejne zmiany organizacji ruchu

Trwa budowa ronda śródmieście w centrum miasta. Otrzymujemy od Was maile z prośbą o ponowne poruszenie kwestii dotyczącej organizacji ruchu. Dzisiaj przedstawiamy przewodnik z aktualną organizacją ruchu w centrum

  Główny punkt łączący Górne Przedmieście z Dolnym przy strażnicy OSP Śródmieście zostało wyłączone z ruchu.

Prace przy budowie ronda w centrum Myślenic rozpoczęły się w czerwcu. Równocześnie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na dwóch strategicznych skrzyżowaniach: ulic 3-go Maja z Karola Kniaziewicza w sąsiedztwie starego budynku mleczarni oraz ul. Henryka Dąbrowskiego z Jana Sobieskiego i Henryka Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki".

Według przygotowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa planów objazdu (po lewej stronie), pierwszeństwo na tych skrzyżowaniach mają samochody znajdujące się na objeździe. Zobacz szczegóły dotyczące objazdów.

Zmiany w centrum

Zmiany wynikające z prac przeprowadzanych w miejscu gdzie powstanie rondo dotyczą głównie ulic Mickiewicza, Słowackiego, Pardyaka i Niepodległości. Początkowo skrzyżowanie Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego było przejezdne. Dzisiaj obowiązuje tam zakaz jazdy.

Jak więc dostać się z Górnego Przedmieścia na Dolne i odwrotnie? Drogi są dwie: zjeżdżając z Górnego Przedmieścia możemy przejechać przez Osiedlę i ul. Pardyaka lub skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego, Sobieskiego, Jordana w sąsiedztwie Muzeum "Dom Grecki". Jadąc w przeciwnym kierunku będziemy zmuszeni pokonać to skrzyżowanie, bowiem ul. Niepodległości prowadząca do skrzyżowania przy strażnicy oraz ul. Poniatowskiego zostały zamknięte.

 Ulica Poniatowskiego została wyłączona z ruchu. Zjeżdżając z ul. 3-Maja musimy skręcić w prawo w Ogrodową
Wyjeżdżając z osiedla ul. Pardyaka możemy skręcić tylko w prawo w ul. Niepodległości, która od kilku dni stała się ul. jednokierunkową prowadzącą na południe. 
Wjazd na ul. Niepodległości możliwy jest tylko z ul. Pardyaka wyprowadzającej pojazdy z Osiedla Tysiąclecia. Wyjątek stanowią mieszkańcy i samochody dostawcze.
Zakaz wjazdu obowiązuje także na odcinku prowadzącym od skrzyżowania z ul. Pardyaka.

Zmiany dotyczą również jadących ul. Adama Mickiewicza. Podobnie jak Niepodległości stała się jednokierunkową, a wyjazd z niej możliwy jest wyłącznie w prawo w ul. Słowackiego. 

Słowackiego od strony północnej Bysinki - prowadząca od estakady i Zakopianki w kierunku centrum nie kończy się jak to było kilka tygodni wcześniej na skrzyżowaniu z Mickiewicza, ale pozwala przejechać przez powstające centrum. Stąd przez ul. Kościuszki dojeżdżamy do skrzyżowania Dąbrowskiego z Sobieskiego i Jordana w sąsiedztwie Muzeum Regionalnego "Dom Grecki", gdzie pierwszeństwo mają samochody jadące ulicami Dąbrowskiego i Jordana.
Zmiana kierunku nastąpiła również na ul. Gałczyńskiego. Wyjeżdżający z niej kierowcy muszą skręcić w prawo w stronę strażnicy, a nie jak było wcześniej w lewo w Słowackiego. 
 
Zmiany nastąpiły również na ul. Mickiewicza, gdzie obowiązuje (odwrotnie niż kilka dni temu) skręt w lewo w Słowackiego.

Szymon Sala, Komenda Powiatowa Policji: Uważajmy na zmiany organizacji ruchu

W związku z prowadzoną budową ronda u zbiegu ulic w centrum Myślenic i mającymi miejsce w związku z tym zmianami organizacji ruchu w mieście, policjanci apelują o stosowanie się do wskazań znaków drogowych na odcinkach, na których tymczasowo obowiązuje inna organizacja ruchu i zachowanie w tych miejscach szczególnej ostrożności. Dodatkowo, na większą niż zazwyczaj obecność pojazdów na ulicach Myślenic nałożył się wzmożony ruch pieszych, przede wszystkim dzieci i młodzieży uczęszczającej na zajęcia szkolne lub pozalekcyjne, co tym bardziej powinno skłonić kierowców do bezpiecznego, przepisowego zachowania na drodze. Jeśli to możliwe, policja zaleca korzystanie z objazdów.

W jednym z sondaży pytamy Was o wpływ zmian organizacji ruchu wymuszonych budową ronda na płynność jazdy po mieście. Zdania są podzielone: niespełna połowa ankietowanych (48%) uważa, że zmiany usprawniły ruch, 42% twierdzi że jest wręcz przeciwnie, natomiast 10% nie ma zdania. Do tej pory w sondażu oddano 793 glosy.

 

Zobacz więcej
Czytaj komentarze!