Miasto

Rondo w Śródmieściu: Rusza budowa. Będą utrudnienia w ruchu

Rondo w Śródmieściu: Rusza budowa. Będą utrudnienia w ruchu

 

Rondo w Śródmieściu: Rusza budowa. Będą utrudnienia w ruchu
Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy budowie ronda w centrum Myślenic. Wystąpią utrudnienia w ruchu. Zobacz jak je ominąć
W poniedziałek 7 maja przekazano teren budowy ronda w centrum Myślenic firmie Mota Engil. Kiedy ruszą prace remontowe w mieście nastąpi zmiana organizacji ruchu. W ramach budowy ronda przebudowane zostaną skrzyżowania ulic Kościuszki, Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego. Zatem  w najbliższych miesiącach czekają nas utrudnienia w ruchu.
Którędy objechać centrum?
Zarząd dróg powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa przygotował trasy objazdów, które prezentujemy poniżej. Ze względu na zwiększenie się ruchu po ulicach miasta stanowiących objazd, wprowadzone zostaną zmiany pierwszeństwa na dwóch skrzyżowaniach ulic: 3-go Maja z Kniaziewicza i Dąbrowskiego z Sobieskiego. Będzie tutaj obowiązywać pierwszeństwo dla pojazdów poruszających się po trasie objazdu.
Prace w centrum miasta potrwają do połowy grudnia 2012 roku. W tym terminie planowane jest zakończenie inwestycji.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace przy budowie ronda w centrum Myślenic koło strażnicy OSP Śródmieście. Utrudnienia w ruchu potrwają do grudnia 2012 roku. Zobacz jak je ominąć


 

Rondo Śródmieście powstanie na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Niepodległości, Poniatowskiego i Kościuszki. Będą je tworzyć dwa okręgi o średnicy 33 i 24 m., przypominające w kształcie gruszkę. Budowa ronda wymusi m.in. przebudowę mostku przy strażnicy oraz poszerzenie prowadzących do niego dróg.

W poniedziałek 7 maja przekazano teren budowy ronda w centrum Myślenic firmie Mota Engil. Kiedy ruszą prace remontowe w mieście nastąpi zmiana organizacji ruchu.

 

W ramach budowy ronda przebudowane zostaną skrzyżowania ulic Kościuszki, Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego. Zatem  w najbliższych miesiącach czekają nas utrudnienia w ruchu.

Którędy objechać centrum?

Zarząd dróg powiatowych w uzgodnieniu z powiatową komendą policji oraz wydziałem komunikacji starostwa przygotował trasy objazdów, które prezentujemy poniżej. Ze względu na zwiększenie się ruchu po ulicach miasta stanowiących objazd, wprowadzone zostaną zmiany pierwszeństwa na dwóch skrzyżowaniach ulic: 3-go Maja z Kniaziewicza i Dąbrowskiego z Sobieskiego. Będzie tutaj obowiązywać pierwszeństwo dla pojazdów poruszających się po trasie objazdu. To trasa przygotowana z myślą o samochodach do 7 ton dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu.

 

Samochody powyżej 15 ton poza miastem

Trasa objazdu dla pojazdów do 15 ton dopuszczalnej masy całkowitej zaplanowana została drogą 955 od Sułkowic przez Rudnik i Jawornik, a następnie drogą krajową nr 7, popularnie zwaną Zakopianką.

Prace w centrum miasta potrwają do połowy grudnia 2012 roku. W tym terminie planowane jest zakończenie inwestycji.

ODDAJ GŁOS W ANKIECIE

Powiązane tematy

Komentarze (77)

 • Brak zdjęcia
  8 maj 2012

  Ale będzie młyn

  48 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2012

  Na pewno nie skończą na czas nigdy nie kończą

  28 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2012

  tragedia, patrząc na to że spora liczba mieszkańców Myślenic jeździ "na pamięć" to ładny się na początku bałagan zrobi na skrzyżowaniach

  22 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 maj 2012

  mi się bardzo podoba

  23 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 maj 2012

  [quote=gość: bezpieczny.rowerzysta] a może Myślenice na rowery? [/quote]
  Rzecz w tym, że nawet przy projektowaniu TEJ "gruszki" NIKT nie pomyślał o ścieżkach rowerowych (o pasie dla rowerów), a potem powiedzą: "teraz się już nie da"..

  15 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...