Miasto

Żebraczki przy kościele wcale nie były chore

Żebraczki przy kościele wcale nie były chore

W ostatnim czasie podczas mszy, przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach pojawiały się dwie kobiety proszące o pomoc. Jak się okazało Romki nie były chore...

fot. KPP Myślenice 

Kobiety udając chore prosiły o pieniądze na terenie przylegającym do parafii lub na płycie Rynku. Zainteresowali się nimi policjanci. Jak się okazało kobietom (44 lata) nic nie dolegało. Obie zostały ukarane mandatami i wróciły do jednej z gmin powiatu suskiego, gdzie mają czasowy meldunek.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Kodeks wykroczeń stanowi, że ten, kto mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych, albo karze nagany. Jeżeli to zachowanie ma charakter (sposób) natarczywy lub oszukańczy, sprawcy może grozić areszt lub wyższa grzywna – do 5 tys. zł.

Taka sama kara może być zastosowana wobec tego, kto skłania do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę.

Komentarze

 • mirek@ 24 wrz 2012

  psują opinie innym żebrzącym ;) a tak serio to dajesz myślisz, ze pomogasz a potem okazuje się że to oszustwo

  18 3 Odpowiedz
 • Kacper Jaśkowiec 24 wrz 2012

  Miałem pewnego razu podobną sytuację. Siedziała sobie właśnie pewna Romka pod złotnikiem obok Abakusa i OrangeTP na rynku. Gdy podszedłem i dałem jej pieniążki, podziękowała i w ogóle.. Później za godzinkę, czy dwie, przechodziłem obok niej znów i widziałem, że podjeżdża do niej Straż Miejska, kobieta, gdy to ujrzała (nie chcąc dostać mandatu) nagle wyzdrowiała i zaczęła uciekać..

  13 3 Odpowiedz
 • 24 wrz 2012

  To samo jest z kolesiem , który chodzi podczas każdej mszy z kubeczkiem "o kulach" . Też mu nic nie dolega w rzeczywistości. No ale ludzie mu daja no to chodzi czemu nie, grosz za darmo wpadnie do kieszeni.

  13 7 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 24 wrz 2012

  doprowadzaja do tego ze nawet czlowiek gest pomocy musi tlamsic w sobie. powinno sie pomagac tylko mysleniczanom

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2012

  ja jeszcze nie spotkałem "uczciwego" roma, zawsze gdzieś żebrają a pózniej się okazuje że po skończonej akcji podjeżdża merc i zabiera taką panią!! a propo obcokrajowców w mieście to ostatnio nie widziałem tych gości z fujarkami na rynku!! tak ładnie grał z playbacku!

  12 4 Odpowiedz
 • Andrzej Tomaszewski 24 wrz 2012

  A propos tych pań, to kiedyś idąc ul. Sobieskiego w górę, widziałem jak wysiadały z Mercedesa, wraz z dwoma małymi chłopcami (romskimi). Potem widziałem je, żebrające na Rynku w Myślenicach. Z zasady nie daję ani grosza. Wolę dać grającemu na jakimkolwiek instrumencie, ponieważ on, czy ona pracuje.

  13 6 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   24 wrz 2012

   może wieczorem pracuje inaczej? tak czy siak nie wytępią tego jeśli ludzie nadal będą dawać kasę takim naciągaczom!!!!

   6 5 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 24 wrz 2012

  Kościół p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny /NNMP/ a nie NMP.
  Tacy jak oni, żebrzący, psują odruch miłosierdzia, bo trudno rozróżnić, kto naprawdę potrzebuje. Ksiądz na kazaniu, w lipcu, powiedział, że naprawdę potrzebujący nie żebrzą na ulicy.
  I tego się trzymajmy!!!

  11 3 Odpowiedz
  • 25 wrz 2012

   Nie słucham księdza
   "...Nie czytam Naszego Dzienika,nie słucham Radia Maryja,najwięcej oszczędza ten kto nie daje na księdza
   Nic ci nie zapłacę
   Nic ci nie dam na tace..."
   WiEpRzE M-ce

   Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2012

  ja nigdy takim osobom nigdy nic nie daję bo ja nie wiem na co te pieniądze są przeznaczane najczęściej chyba na aklochol i co innego jak ksiądz zapowie w kościele albo że jakaś fundacja się tym zajmuje

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2012

  To sami naciągacze!Mieliśmy niedawno spotkanie ze Strażą Graniczną i pytali czy w ostatnim czasie pojawili się m.in.romowie na naszym terenie i ostrzegali,żeby nie nabierać się na ich choroby i sztuczki,bo to zwykli oszuści!

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2012

  Ostatnio taki jeden-przedstawiał się w sklepach,że jest drobnym hurtownikiem-prosił o zamienienie banknotów 20zł-ok.500-1000zł na grubsze,po transakcji okazywało się,ze w kasie brakuje ok.połowy sumy.Z tym kulawym też miałam doczynienia;jak mu nie dałam pieniędzy,bo nie mam,to mnie tak sklął,że głowa boli,i już był zdrowy,do następnego domu.

  3 1 Odpowiedz
 • Trol Trol 24 wrz 2012

  ROM BEZ RĄK ?? - godny zaufania

  7 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2012

  do łopaty!!

  1 2 Odpowiedz
 • 25 wrz 2012

  Balice-Kraków-Rom cierpiacy na noge......czerwone swiatło,szybko wraca do zdrowia.....podobno dobrze płatna robota.. :)

  4 Odpowiedz
 • Marcin Zawrotniak 25 wrz 2012

  Tak mi się przypomniał film pewien :)
  http://www.youtube.com/watch?v=2oZeHtBWBjU

  4 1 Odpowiedz
 • ania 25 wrz 2012

  czuję odrazę, ze względu na te biedne dzieci, siedzące na betonie albo w trawie, goniące bez opieki. Okropność.
  Romom nie pomagam. Nie lubię być oszukiwana.
  Nie pomagam również tym dziwnym ludziom, którzy chodzą po myślenickich firmach i sprzedają "cegiełki" na chore dzieci w postaci milusich obrazków, nigdzie tego nie ewidencjonując.
  Raz do roku wspomagamy pokaźną kwotą, pewien krakowski dom dziecka. Przynajmniej wiem, gdzie i na co idą moje ciężko zarobione pieniądze.
  Polecam każdemu, zamiast pokaźnych wrzutek na kościelną tace

  6 1 Odpowiedz
 • Raphaell 26 wrz 2012

  ...a co powiecie nt.mężczyzn (przyjezdnych),którzy "handlują"..obrazkami w rynku?!..dla mnie to...zmora xxI wieku?!:D..

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki
Myślenice 58

Na chodniku przy szpitalu nie zaparkujesz. Wjazdu blokują słupki

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że na dwóch końcach ul. Szpitalnej gmina postawiła parkomaty. Kierowcy ignorowali urządzenia, pozostawiając samochody na chodniku - po drugiej stronie ulicy. Od teraz to niemożliwe, bo wjazd na niego blokują słupki W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o parkomatach jakie stanęły po obu stronach ul. Szpitalnej. To dalszy ci...

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby
Myślenice 3

Dwa zderzenia pod estakadą. Ucierpiały trzy osoby

Dwa dni z rzędu na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z Zakopianką pod estakadą doszło do dwóch zderzeń w których ucierpiały trzy osoby W dniach 7 i 8 marca doszło do dwóch zderzeń w obrębie skrzyżowania ul. Słowackiego z Zakopianką. W pierwszej kolizji uszkodzone samochody częściowo blokowały przejazd wyłączając jeden pas ruchu. Strażacy zabezpieczyli...

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł
Myślenice 21

Ratownicy zbierają na sprzęt. Mają połowę. Brakuje im jeszcze 10 tys. zł

Ratownicy wychodzą do wezwania bez względu na sytuację i panujące warunki atmosferyczne. Aby poszukiwania przebiegały sprawnie, potrzebny jest rozwój, a ten gwarantuje odpowiedni sprzęt. Myślenicką Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Psami można wesprzeć poprzez internetową zbiórkę Idąc na poszukiwania zaginionej osoby często czują niepewność, którą...