Zapasy: 6 medali dla Dalinu

Zapaśnicy Dalinu Myślenice wywalczyli 6 medali podczas V Turnieju Zapaśniczego im. Jana Czaji rozgrywanego w Katowicach

Uczestnicy turnieju: Karol Stachura, Arkadiusz Majda, Piotr Horab, Karol Turała, Mateusz Panuś, Dominik Lach, Maciej Turała, Krzysztof Chytra i Andrzej Panuś. Nieobecny Aleksander Zając

W turnieju rozgrywanym w popularnym katowickim „spodku” uczestniczyło 148 zawodników z dwunastu klubów woj. śląskiego, łódzkiego, lubuskiego i małopolskiego. Po raz pierwszy przyjechali także reprezentanci dwóch klubów czeskich, przez to turniej uzyskał miano międzynarodowego.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzików i kadetów. Klub Sportowy „Dalin” pod wodzą trenerów Ryszarda Szpakiewicza i Roberta Proszkowca reprezentowali:

Grupa dzieci: Krzysztof Chytra (kat. wagowa do 25 kg), Andrzej Panuś (do 35 kg), Aleksander Zając (do 45 kg).
Grupa młodzików: Karol Turała (do 35 kg), Maciej Turała (do 42 kg), Karol Stachura (do 47 kg), Arkadiusz Majda (do 59 kg), Dominik Lach (do 66 kg),
Grupa kadetów: Piotr Horab (do 63 kg), Mateusz Panuś (do 63 kg).

Najmłodsi zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. Złote medale wywalczyli: Krzysztof Chytra, który w finale stoczył trzyrundową walkę z zawodnikiem gospodarzy Dominikiem Dominiczakiem oraz Andrzej Panuś pokonując Kajetana Olejnika z Piotrkowa.Aleksander Zając miał szansę na co najmniej srebrny medal, lecz po wygranej pierwszej walce, w drugiej prowadząc na punkty uległ kontuzji i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Młodzicy zdobyli dwa srebrne medale i jeden brązowy. Srebrny zdobył Karol Stachura, który stoczył cztery walki. Trzy zakończyły się jego zwycięstwem przez położenie przeciwników na łopatki. W finale spotkał się z Arturem Chojnackim z Piotrkowa. Niestety tym razem to on dał się zaskoczyć przeciwnikowi, przegrywając przed czasem. Drugi srebrny medal wywalczył Karol Turała, który wygrał dwie walki na punkty, a w trzeciej musiał uznać wyższość Michała Karecińskiego z Pogoni Ruda Śląska.

Brązowy medal zdobył Arkadiusz Majda pokonując Adriana Turowskiego z Radomska. Maciej Turała i Dominik Lach wygrali po jednej walce i zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych.

Najtrudniejsze zadanie mieli Piotr Horab i Mateusz Panuś, którzy do końca tego roku są jeszcze młodzikami. Mateusz Panuś wygrał jedną walkę i stoczył pojedynki z późniejszymi medalistami. Ostatecznie Mateusz zajął czwarte miejsce, a Piotrek piąte.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył AKS Piotrków Trybunalski przed Unią Racibórz i ZKS Radomsko. Dalin zajął siódme miejsce.

Kolejne zawody z udziałem zawodników Dalinu to Międzynarodowy Turniej im. Ryszarda Dworoka w Rudzie Śląskiej, który odbędzie się w dniach 27-28 października.