Okolice

Głogoczów: Zakopianka będzie zamknięta przez tydzień

Głogoczów: Zakopianka będzie zamknięta przez tydzień

Jezdnia zakopianki prowadząca w kierunku Myślenic będzie zamknięta do 4 grudnia. Powód? Uszkodzenie belki wiaduktu przez pojazd ponadgabarytowy 

Jezdnia pod wiaduktem zamknięta jest od wczoraj. Ruch skierowany został na łącznice węzła. Zmiana ta spowodowana jest naprawą belki wiaduktu uszkodzonej przez pojazd ponadgabarytowy, jadący tędy nielegalnie.

Przejazd zbyt wysokiego pojazdu nie został zgłoszony zarządcy drogi i nikt nie otrzymał na niego zgody. Zderzenie z belką wiaduktu odbyło się w nocy 19 czerwca 2012 r. Naprawa belki będzie kosztować 185 500 zł.

Policja nadal szuka sprawcy. Utrudnienie związane z naprawą wiaduktu potrwa około tygodnia.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 28 lis 2012

  życze policji powodzenia w poszukiwaniach hahahahahahahahaha

  18 2 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  Nooo , koszt naprawy sporo wzrósł przez te parę miesięcy. :[

  24 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  185 500 zl to pół wiaduktu bedzie wymienione czy jak ? bo rzeczywiscie doscyc sporo to kosztuje

  25 Odpowiedz
 • Czak Norris 28 lis 2012

  Pewno cześć kasy pójdzie na tą belkę reszta... nie wiadomo gdzie się rozejdzie :D Tak to jest tyle kasy w różne rzeczy lądują a potem szumią w mediach , że nie dokończone bo pieniędzy nie ma? Mieli taka kwotę , trzeba było się jej trzymać a nie szastać nią na lewo i prawo :)

  11 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  @TwojPan... oj tam oj tam... tylko więcej o 35 000 pln...
  Poza tym wcześniej tylko "szacowali"... teraz się okazało że trzeba więcej zarobić bo święta za pasem...

  12 1 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  przecież to jawna masakra

  12 Odpowiedz
 • Daniel Kołodynski 28 lis 2012

  Rozbój w biały dzien!!. Wiecie ile by było drutu,i betonu za 185 tys??!!!!

  14 4 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  Słyszałem informacje że ktoś ukradł koparkę i z nią jechał po zakopiance, a że dosyć spora to koparka była to uderzyła w wiadukt i spadła, sprawca uciekł. Skoro był to kradziony towar, trudno żeby zgłaszać jego przejazd odpowiednim służbom. :)

  9 Odpowiedz
  • Wojtek 28 lis 2012

   może zapomniał łyżki z wrażenia opuścić ;)

   swoją drogą to niech lepiej zamontują kamerę na tym wiadukcie niech rejestruje nie przepisowe pojazdy taniej ich to wyjdzie niż kolejny remont.

   5 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  185 500 zł? Naprawa uszkodzonej jednej belki? Chyba ktoś tu sobie kpi w żywe oczy! Co niby tyle kosztuje? Beton? Stal? Wolne żarty.... Chciałbym zobaczyć podstawę na jakiej naliczono tą, kosmiczną według mnie, kwotę. Coś mi tu bowiem brzydko pachnie... oj bardzo brzydko....

  4 1 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  Przecież są kamery na VIA,może UFO.ŻENADA!

  4 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  To się nazywa kradziez w białych rękawiczkach.
  185 000 zł ? To są jakieś jaja !!!

  6 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  No w sumie dużo, ale podobny nowy wiadukt w Makowie Podhalańskim kosztował 20 mln zł wiec 185 tys zł to zaledwie 0,925% orientacyjnej kwoty budowy nowego. Nie wiem, może potrzeba wynająć jakieś specjalistyczne maszyny czy coś.

  5 1 Odpowiedz
 • 28 lis 2012

  hahahah w polsce to specjalistyczny system wymusza na dziurawym sposobie rzadzenia ze można kraść od Nas w biały dzien... a mówienie sentencji typu ,, jak można , to nie przystoi ,, da gó*** to jest tak że polacy dali wejść sobie na głowie a nikt nie ma jaj żeby sie sprzeciwic temu co sie dzieje.. i niestety tak zostanie i bedziemy mogli tylko mówić jakto można tak... Tak szczerze mówiąc wiadukt 20mln... super 200 podwykonawców a poźniej dziwota że koszta takie jak każdy ciul chce sie za darmo paść przy korycie...

  2 Odpowiedz
 • 29 lis 2012

  Swoja drogą ta wyrwę powinna badać spec komisja żeby się nie doczepiać. Tak sobie pomyślałem które ramie koparki nie złamało by się bądz nie straciło swej sztywności targając po dwóch wcześniejszych plus skrajnej (na nich uszczerbku nie widać po fotkach) trafiając dopiero na tą "pechową". Oczywiście wziąć by wypadało niweletę tego odcinka pod uwagę i jego spadki podłużne. Tyle ze akurat jadąc w tamta stronę pod wiaduktem jednak zjezdzamy w dół chyba że mi się wydaje. A nawet jeżeli czy była by tam aż tak różnica poziomów żeby ubić zbrojenie (kilka cm otuliny) i nie zrzucić maszyny z naczepy? Ale może faktycznie to ufo?

  2 Odpowiedz
 • 29 lis 2012

  I tu przypomina mi się dow*****:

  Czeski inżynier przyjmuje sowieckiego kolegę i pokazuje mu swoją willę i samochód.
  - Jak to zdobyłeś? - dziwi się gość.
  - Jak budowaliśmy ten most - gospodarz wskazał niedaleki mostek - zawsze coś z budowy miałem...
  Po pewnym czasie następuje rewizyta. Radziecki inżynier pokazuje swoją dwupiętrową willę i dwa samochody.
  - Jak to zdobyłeś? - Czech nie kryje zaskoczenia.
  - Budowaliśmy tu most - mówi gospodarz - zawsze z budowy coś się dostało...
  - A gdzie ten most?
  - Tutaj - Rosjanin wskazał willę.

  A tak poważnie - budowa mostu to większa ekipa, większa ilość ciężkiego sprzętu, materiałów, a także wyliczeń, projektów itp. Zatem porównywanie że to nie cały 1% nowego jakoś mnie średnio przekonuje. Ja rozumiem że specjalistyczne materiały to nie zwykły beton i kawałek zbrojenia... ale naprawdę chciałbym widzieć dokładny kosztorys tego z wyszczególnieniem poszczególnych prac i materiałów.

  3 Odpowiedz
 • 29 lis 2012

  Absolutnie się zgadzam, że to duża kwota w porównaniu do uszkodzenia, ale szukam racjonalnego wytłumaczenia. Na razie nie żyje w przekonaniu, że na każdym kroku publiczne pieniądze są rozkradane.... może jeszcze za młody jestem ;)

  5 1 Odpowiedz
 • 29 lis 2012

  A trzeba przed takimi wiaduktami stawiać żerdź stalową, 10cm niżej od prześwitu wiaduktu. Ale na to trzeba mieć trochę rozumu.

  6 Odpowiedz
 • Grzegorz adhd 29 lis 2012

  musimy sie przyzwyczaic ze zakopianka od myś do krk nie bedzie wpełni przejezdna az do konca swiata;)

  8 Odpowiedz
 • 30 lis 2012

  Za parę stówek bym wam to naprawił.

  6 Odpowiedz
 • 30 lis 2012

  Hojność społeczeństwa, jak widać, nie ma granic. Wszak Mikołaj tuż tuż, zaś po nim święta. Panowie i Panie od liczenia: nie 180, wrzućcie 360 tysiaków - wszak za skromność policzyć też należy! Zawstydźcie "Mrówkę całą" i "Złotego melona":-D

  1 Odpowiedz
 • 30 lis 2012

  tydzień pracy 185tyś ?
  to chyba bedzie złoty odlew wstawiony...

  3 1 Odpowiedz
 • 30 lis 2012

  Szkoda, że nie naprawiają tego jak sypie śniegiem i mróz czaska. Wtedy w tym gigantycznym korku (dzisiaj to zaledwie 40 minut jazdy w korku) stałoby kilkanaście tirów bez łańcuchów - bo oczywiście zima drogowców zaskoczy - pomimo zapowiedzi meteo. A tak na serio to dlaczego nie robili tego latem?

  3 Odpowiedz
 • 1 gru 2012

  Nie latem bo:
  - było wtedy za ciepło
  - byli na urlopach
  - cena musiała dojrzeć...

  ... ale tak poważnie - gdyby było to latem to znowu by narzekali że latem kiedy ruch wzmożony itp. Tak naprawdę dzisiaj każda pora jest zła... ale w tym wypadku to chyba nie to jest prawdziwym problemem.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej