Okolice

Głogoczów: Policja znalazła kierowcę, który uszkodził wiadukt. Zahaczył o niego przewożoną koparką

Głogoczów: Policja znalazła kierowcę, który uszkodził wiadukt. Zahaczył o niego przewożoną koparką

Policji udało się ustalić, kto i w jaki sposób uszkodził wiadukt w Głogoczowie. Naprawa kosztowała 185 tys. zł

Uszkodzone dźwigary wiaduktu pokazaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Jego naprawa odbywała się na przełomie listopada i grudnia, a według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pochłonęła 185 tys. zł.

- Tuż po zdarzeniu policjanci prowadzący czynności w tej sprawie wiedzieli jedynie, że ten, kto spowodował szkodę mógł poruszać się czerwonym ciągnikiem siodłowym i prawdopodobnie przewoził ładunek ponadgabarytowy - koparkę - tłumaczy Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Pomocny w ustaleniu szczegółów okazał się mężczyzna, który najechał na pozostałości leżące na jezdni i skontaktował się z policją po przeczytaniu informacji po przeczytaniu w internecie. Dzięki temu policjanci mogli określić przybliżone godziny zajścia, natomiast w dalszym ciągu nie dysponowali żadnymi danymi mogącymi zidentyfikować pojazd i jego kierowcę.

Udało się im jednak dotrzeć do danych z systemu Viatoll, które pozwoliły wskazać pojazdy przejeżdżające w ciągu około godziny „zakopianką” w kierunku Myślenic. Podejrzenie zawężono do 90 samochodów.

- Wnikliwa analiza zapisów pozwoliła zidentyfikować pojazd a nieco później sprawcę zdarzenia. Okazało się, że o 21:05 prowadzący ciągnik siodłowy z naczepą marki scania na wielickich numerach rejestracyjnych, wiozący koparkę z osprzętem nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do wiaduktu i uszkodził jego dźwigary - tłumaczy Szymon Sala.

Ciężarówką kierował 36-latek z gminy Dobczyce, zatrudniony w firmie budowlanej z gminy Gdów. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia wykroczenia w ruchu drogowym. Przyznał się do winy. Sąd Rejonowy w Myślenicach ukarał go grzywną. Pozwoli to pokrzywdzonej instytucji dochodzić roszczeń w postępowaniu ubezpieczeniowym.

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • Brak zdjęcia
  8 mar 2013

  Kupa kasy 185 tyś. !! może się mylę ale w "CO" tu wlazło 185 tyś?? Biurokracja jest wielka. a na koniec przyjechała ekipa pospawali zbrojenie i wypełnili jakimś super elastycznym klejem i gotowe. Jeśli się mylę to proszę mi wyjaśnić jak takie naprawy przebiegają!!
  Ale szacun za znalezienie sprawcy!!

  29 1 Odpowiedz
 • Basia 8 mar 2013

  bo to robili ,,fachowcy,,
  A normalnie wyszlo 50 a reszta do kieszeni:)

  18 1 Odpowiedz
 • 9 mar 2013

  Po co mieszkać w mieszkaniu za 100 000 skoro można mieszkać pod mostem za 5 milionów?

  15 Odpowiedz
 • adzygmunt 8 mar 2013

  Brawo. Jest jeszcze jeden wiadukt stale niszczony, przy ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach.
  Kamera na podczerwień i będzie miał kto pokryć koszty remontu a także zainstalowanych urządzeń!

  15 6 Odpowiedz
 • 9 mar 2013

  Szakal trochę durne te Twoje pytania bez pytajnika, nooo może nie durne, bo durnych pytań nie ma ale nie celowane. Czym go mieli zastraszyć ? Gwałtami w więzieniu jak mu mydło spadnie :))) ? Przyznał się, bo skoro w danej godzinie raczej jako jedyny jechał z koparką pod wiaduktem, więc miał się bardziej pogrążać ? Weź się zastanów. Po drugie primo zadajesz takie pytania typowo "polskiego kombinatorka i ciułacza", a nie można po prostu jak normalny człowiek przyznać się ? Błędy się zdarzają wystarczy po męsku się przyznać i powiedzieć przepraszam za szkody , mam ubezpieczenie oto numer mojego prawnika on poprowadzi sprawę. Ale nie , trzeba wzorem klasycznym u nas : zniszczyć, ukraść, zakombinować a później uciekać i szydzić, bo ani prawnika nie ma ani ubezpieczenia ani rozumu w głowie ale za to żyłkę kombinatorka i oszusta.

  9 1 Odpowiedz

Zobacz więcej