Miasto

Myślenice, ul. Ogrodowa: 20 mandatów za nieprawidłowe parkowanie

Myślenice, ul. Ogrodowa: 20 mandatów za nieprawidłowe parkowanie

Reagując na zgłoszenia mieszkańców, policjanci zaczęli sprawdzać parkujących przy ul. Ogrodowej. Wynik kontroli to 15 źle zaparkowanych samochodów, zdjęcia pozostałych 5 policji przekazali mieszkańcy

Policjant sprawdza, czy odstęp pozostawiony przez kierowcę dla pieszych jest odpowiedni, fot. KPP Myślenice

Kierowcy w większości odpowiedzieli za nie stosowanie się do wskazań znaku - zakazu zatrzymywania się, pozostawiali samochody na chodniku bez zachowania 1,5 metra dla przechodzących tamtędy, czy parkowali zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wykroczenia zagrożone są grzywną od 100 do 300 zł, udzieleniem punktów karnych lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Na temat miejsc parkingowych dyskutujecie na forum

Samochody miały myślenickie, wielickie lub krakowskie rejestracje, nie było w nich żadnych osób. Lista ta została uzupełniona fotografiami pięciu innych pojazdów, które wykonał wcześniej zgłaszający i przesłał do komendy drogą elektroniczną. Policjanci ustalają kto kierował w tym miejscu i czasie pojazdami, które pozostawiono niezgodne z przepisami.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Zgodnie z kodeksem drogowym właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazań na żądanie uprawnionego organu (np. policji), komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie. Jeśli tego nie uczyni odpowie za wykroczenie zagrożone karą grzywny do 500 zł objętą postępowaniem mandatowym (bez punktów karnych). Jeśli przyjęcia takiego mandatu odmówi, policja sporządzi przeciwko takiej osobie wniosek o ukaranie do sądu. Wówczas grzywna jaka grozi właścicielowi pojazdu wzrośnie do 5 tys. zł.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy do tak nagminnego łamania przepisów porządkowych na ul. Ogrodowej dochodzi zazwyczaj podczas organizowania imprez z udziałem publiczności na myślenickim basenie „Aquarius”, przy czym kierowcy nie korzystają z parkingu położonego nad obiektem.

Z przeprowadzonego przez nas sondażu wynika, że 9 na 10 myślenickich kierowców szuka wolnego, ale darmowego miejsca do parkowania. Tylko co 10 zostawia samochód w płatnych strefach parkingowych. Do tej pory w sondażu oddano 628 głosów. 

 

Powiązane tematy

Komentarze (28)

 • mirek@ 10 gru 2012

  "Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy do tak nagminnego łamania przepisów porządkowych na ul. Ogrodowej dochodzi zazwyczaj podczas organizowania imprez z udziałem publiczności na myślenickim basenie „Aquarius”, przy czym kierowcy nie korzystają z parkingu położonego nad obiektem."

  i wcale im sie nie dziwie, tez jadac na basen nie parkuje na górze. ciemno, głucho i ciągle jakieś podejrzane typki się tam kręcą. boje sie tam zostawiac samochod. skoro gmina wybudowala parking to nie mogla go oswietlic? rozumiem ze oswietlone sa tylko te platne?

  33 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2012

  taki mróz i panom policjantom się chciało wychodzić z ciepłego radiowozu? nie lepiej czaić się gdzieś w krzakach z fotoradarem?

  25 9 Odpowiedz
 • mirek@ 10 gru 2012

  to jak sie natkniesz na wlasciciela ktory to zobaczy i wezwie policje to on zaplaci za zle parkowanie a ty za uszkodzenie mienia, a lakierowanie to grube pieniadze

  22 9 Odpowiedz
 • 10 gru 2012

  W innych miejscach też ciągle parkują nieprawidłowo, ale tego jeszcze nie ustalili :D

  19 2 Odpowiedz
 • 10 gru 2012

  jak stać miasto na piąte rondo niech pomyślą o wiekszych bezpłatnych strefach parkowania kazdy ma swoją racje co do tego ze nie ma gdzie parkowac co do tego ze czasami trudno przejść ale problem nie lezy po żadnej ze stron tylko w tym ze najlepiej pobierac wszędzie opłaty a darmowych parkingów jak na lekarstwo a jak juz to hektary od centrum

  15 3 Odpowiedz

Zobacz więcej