Miasto

Przedszkolanki zgubiły czterolatka podczas spaceru

Chłopiec był wychowankiem jednego z przedszkoli i zgubił się podczas spaceru do Rynku. Dzięki szybkiej reakcji jednego z przechodniów i interwencji policji, dziecko po 20 minutach od odłączenia się od grupy trafiło do domu

Samotnego chłopca na placu Kilińskiego spotkał jeden z przechodniów we wtorek 11 grudnia około godz. 12:10. Zaprowadził go do pieszego patrolu pełniącego służbę w tym rejonie.

- Malec był zdezorientowany, w chwili znalezienia pozostawał bez opieki. W rozmowie z mającym niecałe cztery lata chłopcem policjantka z ogniwa patrolowego ustaliła imiona jego rodziców, a następnie – z pomocą dyżurnego jednostki – adres. Chłopiec szybko trafił do miejsca zamieszkania, pod opiekę babci. Dziecku nic się nie stało, nie miało żadnych widocznych obrażeń, narzekało jedynie na zimno - tłumaczy Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Wkrótce okazało się, że małego podopiecznego zagubiły opiekunki z jednego z myślenickich przedszkoli podczas spaceru do rynku. O fakcie tym przedszkolanki zorientowały się po powrocie do placówki, praktycznie w tym samym czasie, kiedy pojawili się tam funkcjonariusze.

Jak wynika z pierwszych ustaleń od momentu odłączenia się dziecka od grupy ponad dwudziestu przedszkolaków do chwili jego znalezienia, minęło około 20 minut. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.

Komentarze

 • profesor profesor 15 gru 2012

  Całe szczęście nastąpił zbieg szczęśliwych okoliczności - spotkał wrażliwego przechodnia, przechodzień policjantów a ci ustalili miejsce zamieszkania dziecka.

  36 4 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Koszmar dla dziecka i nauczycielki :/

  38 4 Odpowiedz
 • piotrworker 15 gru 2012

  1 przedszkolanka z przodu, 1 w środu i 1 na końcu + kamizelki w jaskarwych kolorach i żadne dziecko nie odłączy się od grupy. 20 szkrabów to duża grupa.

  45 4 Odpowiedz
 • adzygmunt 15 gru 2012

  Bez względu na to czym panie tłumaczyły fakt zgubienia dziecka i ZAUWAŻENIU TEGOŻ po powrocie do placówki, bez względu na to, że dziecku nic się nie stało - a stres strach- to nic? te panie, szkoda mi ich, bo mają swoje rodziny, dzieci należy dyscyplinarnie zwolnić z zakazem dożywotnim pracy w placówce oświatowej.
  Należy im się również sprawa karna za niedopełnienie służbowych obowiązków.
  Nie będę dalej snuł co by było gdyby, ale:
  Dziecko mogło być już w niedalekiej rzece, mogło zostać porwane.
  Sprawa nie powinna być załatwiona jako jedna z wielu, które po takich notatkach giną z ludzkiej uwagi, powinna być do nałożenia kary, jakiej i konsekwencji służbowych upubliczniona.
  Na miejscu tych rodziców nie odpuściłbym, nie powierzył opiece nad dzieckiem tym paniom.
  Głośno o tej sprawie powinno być także dlatego; by były przestrogą dla innych "opiekunek".
  W przedszkolach i żłobkach dzieci są bite, karmione jak gęsi tucznone kluskami, przywiązywane do nóg stołów czy łóżeczek.
  To tylko przykłady z Polski!

  29 62 Odpowiedz
  • 15 gru 2012

   Ciekaw jestem co Ty robisz, i jak wypełniasz swoje obowiązki, wpierw zrób rachunek sumienia, pomyśl i głupot nie pisz! w Polsce 99,9 % ludzi popełnia takie lub inne błędy. Dobrze że mamy tak dużo szczęścia i tragedje nas omijają. Więcej profesjonalizmu RODACY!

   35 12 Odpowiedz
  • Artur 15 gru 2012

   Chyba Ci się człowieku we łbie poprzestawiało? Warto rujnować życie dwóm osobom??!! Dziecku nic się nie stało, nie gdybajmy co by było, bo w końcu nie było!

   21 17 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  A ja niedawno widziałam dzieci na spacerze z jedną opiekunką a dzieci było jak nic 20, więc to świadczy że nie zapewniają należytej opieki. Jak nie potrafią to niech siedzą z dziećmi w budynku przedszkola. :/

  18 17 Odpowiedz
 • paulam 15 gru 2012

  Panie Andrzej pilnowanie dzieciaków to obowiązek pań, więc uważam że kara się należy mimo iż nie zgubiły dziecka specjalnie. I jak już ktoś wspomniał jeśli nie ma ich na tyle aby bezpiecznie odbyć spacer to lepiej zostać w budynku przedszkola i nie narażać na stresy.
  Każdy popełnia błędy, ale trzeba za nie ponosić konsekwencję.
  Mam dwóch chłopców w przedszkolu i panie bardzo faje, ale gdyby mi dzieci zgubiły to nie było by miło.

  23 10 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  bo w polsce jest tak ze jest jedna opiekunka na 10 dzieci a za granicą jest jedna opiekunka na 5 dzieciaków, więc gdzie indziej sie da ale w polsce juz nie...

  19 2 Odpowiedz
 • mirek@ 15 gru 2012

  najgorsze jest to ze na powszechnie panujące opinie o przedszkolach pracują sami ich pracownicy... po takich incydentach, o to co mysla rodzice, opiekunowie czy ludzie postronni mogą mieć pretensje tylko sami do siebie.

  wiele szczescia jest w tej historii ponieważ zakończyła się szybko i szczęsliwie

  9 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  zwykła nieodpowiedzialność!! tyle dobrze że dziecko całe i zdrowe się znalazło

  14 9 Odpowiedz
 • profesor profesor 15 gru 2012
  Lesica napisał/a:

  adzygmunt napisał/a:te panie, szkoda mi ich, bo mają swoje rodziny, dzieci należy dyscyplinarnie zwolnić z zakazem dożywotnim pracy w placówce oświatowej.
  Należy im się również sprawa karna za niedopełnienie służbowych obowiązków.
  Chyba Ci się człowieku we łbie poprzestawiało? Warto rujnować życie dwóm osobom??!! Dziecku nic się nie stało, nie gdybajmy co by było, bo w końcu nie było!

  Naturalne, że opinie w tym temacie będą skrajne. Z jednej strony mamy rodziców dzieci, których troskę o swoje pociechy mogą zrozumieć tylko inni rodzice, a z drugiej ludzi mówiących "dobrze, że nic się nie stało".

  Powinniśmy być dalecy od ferowania wyroków, zwłaszcza przez internet i całe szczęście, że nic się nie stało.

  Jednak Polak mądry po szkodzie, może ten przypadek powinien potraktować jako ostrzeżenie i wyciągnąć wnioski, aby podczas kolejnego spaceru scenariusz się nie powtórzył.

  Może trzeba zmienić zasady spacerowania z dziećmi? Historia mogła skończyć się tragicznie i dlatego trzeba zrobić wszystko, aby nie doszło do niej ponownie.

  21 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Pisząc ze w przedszkolach i szkołach bije sie dzieci,wiąze,karmi kluskami to znaczy że wszędzie sie tak robi?Według innych polak=złodziej czyli ja,ty,twoja żoną,kolegą też jesteśmy złodziejami?

  18 3 Odpowiedz
 • adzygmunt 15 gru 2012

  Swoje obowiązki zawsze wypełniałem niezwykle starannie. Przez 40 lat w pracy nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło. A z dziećmi byłem setki razy na koloniach, obozach sportowych, zawodach, w całej Polsce. Pilnowałem ich jak oka w głowie. Czy tylko się tak udało? Nie sądzę, bo pilnowałem zawsze!
  Zaznaczyłem, że żal mi tych pań, ale nie wywiązały się z obowiązków. Za zaniedbanie pilnowania musi być kara i to nie tylko - dla przykładu.
  Tych, którzy mi tu ubliżają jak na przykład Artur-Lesica pominę. Nie wiedzą co piszą. Nigdy nie mieli swoich dzieci, wnuków, których naprawdę kochali.
  Nic się nie stało? To dobrze, ale gdyby?
  Szczęście czasem może nie nie zdążyć wyrównać głupotę!

  24 22 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Czy wyście powariowali? Myślicie, że jak się ta przedszkolanka zorientowała, że brakuje jednego dzieciaka to spokojnie zaparzyła sobie kawę i czytała gazetę? No ale nie, najlepiej ją ukamienować.

  22 14 Odpowiedz
  • paulinka 15 gru 2012

   nie przesadzaj, nikt nikogo nie kamieniuje, nie dziw sie ze to wywoluje dyskusje. masz dziecko? jakbys sie zachowal gdyby ktos je zgubil?

   15 8 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Opieprzył bym, ale zwolnienie dyscyplinarne i zakaz wykonywania zawodu to chyba lekkie przegięcie.

  25 14 Odpowiedz
  • mirek@ 15 gru 2012

   traktujesz niektore wpisy/opinie jak wyroki sadu :) przeciez kazdy moze miec inne zdanie w tej dyskusji. cale szczescie ze sie nic nie stalo, a propos twojego wpisu - inaczej zachowalbys sie gdyby bylo odwrotnie.

   rozumiem, ze moglo sie to zdarzyc i dziecko odlaczylo sie od grupy, teraz najwazniejsze jest jak pisal profesor zeby wypracowac taki system ktory bedzei zapobiegal podobnym sytuacjom.

   9 2 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  O które przedszkole chodzi?

  6 7 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Widzisz Adz, opinie są podzielone w zależności od punktu spojrzenia na sprawę. Dziwi mnie jednak stwierdzenie "dobrze że nic się nie stało". Przepraszam bardzo, o czym państwo piszecie? Że niby nic? Że tylko się "zapodział" na 20 min? Że go nikt nie porwał? Że nie wykorzystał seksualnie, że nie zamordował? "Nic się nie stało" powinno się stać hymnem narodowym, bo słyszy się to prawie na każdym kroku w naszym kraju.

  A ja wbrew opinii publicznej popieram głos ADZygmunta, kara powinna być i to surowa. Dlaczego? Otóż, przedszkolanka utraciła zaufanie jako opiekunka do dzieci. Nie tłumaczy jej WCALE brak pomocy do grupy, nie tłumaczy jej także odgórny zapis ilości opiekunek czy inne brednie. Rodzice oddający swoje dzieci pod opiekę przedszkola chcą mieć gwarancję bezpieczeństwa i kontroli nad swoim dzieckiem. W tym przypadku nie została ona zapewniona.

  Addendum dla krytyki mojej opini:
  Gdyby ta przedszkolanka była moją siostrą, dziewczyną czy żoną kazał bym jej z tej pracy zrezygnować. Odpowiedzialność to nie jest zabawa w "uda się, albo się nie uda". Zwłaszcza gdy chodzi o nasz największy skarb - nasze pociechy. Przechodniowi chciałbym podziękować za natychmiastową, trzeźwą ocenę sytuacji, brawo!

  26 9 Odpowiedz
 • XXX ... 15 gru 2012

  Przepraszam bardzo ale PANIE NAUCZYCIELKI w przedszkolu to raczej powinny by osoby kompetentne do uprawiania tego zawodu, przygotowane; SĄ OD TEGO by OPIEKOWAĆ sie i PILNOWAĆ naszych pociech. To nie jest wypadek typu dziecko upadło i ma siniaka tylko ZAGUBIENIE DZIECKA poprzez NIEDOPILNOWANIE czy tak czy siak TO NIE JEST DOPUSZCZALNE i tłumaczenie że każdy jest tylko człowiekiem do mnie w tym miejscu nie dochodzi. A co gdyby to zdezorientowane dziecko wpadło pod samochód ?? Wiadomo jak jeżdżą niektórzy po tym mieście. MOIM ZDANIEM te panie bez wzgledu na to czy są miłe czy sympatyczne POWINNY PONIEŚĆ JAKIEŚ KONSEKWENCJE po tym SZOKUJĄCYM INCYDENCIE.

  13 13 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Gdyby taka opiekunka zgubiła moje dziecko, to bym jej nogi z tyłka powyrywała. Przecież to dziecko mogło wpaść pod samochód, wpaść do Bysinki, mogło schować się gdzieś w krzakach i zamarznąć. Szczęście w tym nieszczęściu jest takie, że ktoś zainteresował się dzieckiem i wróciło ono do rodziców całe i zdrowe. Co do opiekunki/ek, to gdzie one miały oczy? Idąc z taką grupą na spacer trzeba mieć oczy dookoła głowy, przed powrotem do placówki przeliczyć dzieci. Bycie opiekunką, przedszkolanką, nauczycielką nie polega tylko na zabawie z dziećmi. To jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Te panie, przez swoją nieuwagę, naraziły dziecko na utratę życia lub zdrowia i powinny ponieść stosowną karę, bo nie wywiązały się ze swoich obowiązków.
  Inna sprawa: dzieci w przedszkolach powinny mieć specjalne kamizelki ( w lecie mogą to być czapeczki) w jaskrawych kolorach. Nawet jak takie dziecko oddali się od grupy, zawsze łatwiej je w tłumie wychwycić. Zapewniam, że nie jest to duży koszt.

  19 9 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Masz rację qleeg ale lepiej zainwestowac np w kawe w sekretariacie niz w kamizelki odblaskowe z adresem i nr przedszkola! Rodzice płaca czesne, na srodki czystosci, komitety i co? I nic. nie maja nawet pewnosci czy ich dziecko wróci z przedszkola całe.
  Odpowiedzialnosc powinna poniesc zarówno wychowawczyni jak i dyrekcja przedszkola!
  Uwazam, ze sprawe trzeba nagłosnic aby nikt nie próbował zamiesc jej pod dywan i aby była to przestroga dla wszystkich nieodpowiedzialnych wychowawców!

  14 10 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  adzygmunt piszesz to z własnego doświadczenia ?
  cyt. " W przedszkolach i żłobkach dzieci są bite, karmione jak gęsi tuczone kluskami, przywiązywane do nóg stołów czy łóżeczek. "
  ponieważ jak sam piszesz że 40 lat pracowałeś z dziećmi i młodzieżą to wychodzi że pracowałeś w latach świetności komuny i pewnie wtedy tam robiliście z dziećmi bo teraz trochę czasy się zmieniły i Ty jak już masz swoje lata to powinieneś być mądrzejszy i nie wypisywać takie głupoty .

  Nie mówię że trzeba te przedszkolanki pochwalić czy wręcz nagrodzić bo nie ma za co , ale tak jak ktoś tu wyżej napisał ile ich jest i jakie są grupy . Jak jest jedna czy dwie opiekunki na 25 maluchów to fizycznie one nie mają prawa ich ogarnąć .
  A kto jest temu winny ? przede wszystkim system począwszy od dyrekcji przedszkola czyli pani dyrektor bo na pewno dla obniżenie kosztów nie zatrudni kolejnych przedszkolanek a z kolei urząd miasta też nie da funduszy na kolejne etaty i tak się koło zamyka .

  To jest kolejny przykład jakich jest pełno w Polsce że nasz system oświaty jest o dupe rozbić i jak zwykle tracą tylko na tym dzieci bo z powodu cięcia kosztów nie ma kto się nimi zajmować bo albo nie ma przedszkolanek albo nie będą się użerać z maluchami za 1300 zł brutto .

  14 5 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  Drogi mysleniczaninie nie sądze aby adzygmunt pisał to z doswiadczenia! Wystarczy właczyc telewizor lub poczytać gazetę aby dowiedziec sie co sie wyprawia w żłobkach, przedszkolach ! Nie dalej jak miesiąc temu cała Polska żyła tragednią dzieci nad którymi znecały się opiekunki w złobku.
  pokaz mi nauczycielke, która zrabia 1300 zł. brutto - chyba że masz na myśli te które pracuja 3 godz. dziennie 5 dni w tyg.! Kazda ma dodatkowe godziny, które sa dodatkowo płatne. A poza tym zawód nauczyciela powinny wybierac osoby, które maja do tego powołanie a nie te które chca sie dorobić.

  5 12 Odpowiedz
 • adzygmunt 15 gru 2012

  _ myśleniczanin
  To moja riposta, na Twoje próby deprecjonowania mojej wypowiedzi.
  W przeciwieństwie do Ciebie ja mam uzasadnienie mojego zdania.
  https://www.google.pl/search?hl=pl&tbo=d&biw=1280&bih=939&spell=1&q=dzieci+z+przedszkola+bite&sa=X&ei=yurMUP6pBMm0tAakmYCADw&ved=0CC0QvwUoAA
  Jeśli chcesz szukać usprawiedliwienia braku profesjonalizmu pań przedszkolanek w systemie, To właściwie nie ma o czym pisać.
  Skoro to system jest zły bo PZPR, SLD, PIS, PO, na to zezwala i zezwalało, to gdzie jest u Ciebie poczucie odpowiedzialności za czyjeś życie. To system odpowiada według Ciebie, nie ludzie, to panie z przedszkola mają fantastycznego obrońcę. Gratuluję!!!

  6 9 Odpowiedz
 • 15 gru 2012

  dobrze że maluchowi nic się nie stało ale moim zdaniem wszyscy powinni wiedzieć które to przedszkole

  9 8 Odpowiedz
 • XXX ... 15 gru 2012

  Mówicie iż nie da sie ogarnac. Jakoś wiekszosc takich placówek ogarnia dzieciaki chocby nie wiem co takie małe dzieci chociażby na przejściach dla pieszych sie przelicza czy napewno są wszystkie. Fakt zawód Nauczyciela nie jest praca płatna fantastycznie ale do cholery jest pracą ODPOWIEDZIALNĄ !!! a szczególnie przy takich szkrabach trzeba zachowa MAXIMUM ostrożności a nie odwala kolejnego dnia pracy ... a by może tak właśnie zrobiły opiekunki-ka grupy.

  8 4 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Wychowawczynie będą miały na pewno upomnienie dyscyplinarne i wpis do akt, ale od tej sytuacji nigdy na pewno nie zdarzy im się podobna historia, będą 100 razy przeliczać, sprawdzać itp. Człowiek uczy się czasem na błędach, dobrze że wszystko szczęśliwie się skończyło. Dzieci w dzisiejszych czasach są niestety inne jak 20 lat temu. Wtedy można było iść samotnie na dłuższy spacer z grupą 30 osobową, a dzieci słuchały pani jak świętości, teraz 18 osobowa grupa może być ciężka do poskromienia. I nie mówię, że to dzieciątko zawiniło, ale wystarczy dwóch ananasów cały czas rozrabiających, a uwaga nauczyciela zostanie uśpiona w stosunku do innego spokojnego dziecka.

  15 3 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Mam pytanie do osób które tak bardzo chcą wiedzieć w którym przedszkolu miała miejsce ta sytuacja...mianowicie- jakie to ma znaczenie? Większość pewnie czeka żeby ktoś wymienił nazwę przedszkola żeby tylko dołożyć coś od siebie. Nie ma żadnego znaczenia jakie to przedszkole, w każdym jest tak samo. Są jakieś wymogi i według tych wymogów przedszkola działają , a akurat w tym stało się to co stać się nie powinno. Sam posyłam dziecko do tego przedszkola i nie zamierzam z niego zrezygnować przez taką sytuację. Osobom które już zwolniłyby opiekunki lub w inny sposób starały się je ukarać zalecam terapię i to w dobrym ośrodku. Nie mogę wyrazić się niecenzuralnie więc nie napiszę co o was myśle...ale- czy mało było przypadków że matka zgubiła dziecko w sklepie lub na palcu zabaw? Jedno dziecko, swoje! Gdzie była jak płaczące dziecko było wypytywane przez obcą osobę gdzie mamusia? To jest jedno dziecko. A tu- cała grupa. I nagle nagonka bo pani nie upilnowała. Wiadomo też że są dzieci nadmiernie pobudzone, takie ciężko upilnować. Nie można jednemu poświęcić całej uwagi gdy ma się jeszcze ponad 20 dzieciaków. Ale jak to jest, że robi się nagonkę na opiekunki, w tym przypadku dobre, miłe i oddane pracy osoby, a nie zauważa się matek które mając jedno dziecko u boku nie potrafią go upilnować? Ludzie, zastanówcie się trochę...mnie osobiście szkoda dziecka,ale szkoda też opiekunek, bo tę sytuację na pewno zapamiętają na bardzo długi okres czasu. Trzeba Bogu dziękowac że to się tak skończyło. Nauczka dla dziecka i dla przedszkola. Wiem że większość z Was bez problemu ujarzmiła by gromadkę 20-25 dzieciaków tu, na forum. W domach czasem z dwójką ciężko sobie poradzić...

  24 9 Odpowiedz
 • robertos robertos 16 gru 2012

  Jezeli nie ma na tyle przedszkolanek aby pilnowaly dzieci to niech siedza w przedszkolu a nie biora dzieci na spacer jezeli nie potrafia nad tym zapanowac nie ma wytlumaczenia ze bylo ich malo skoro wrocily do placowki nie liczac dzieci LICZENIE DZIECI W TAKIM PRZYPADKU to powinny panie miec we krwi

  13 10 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  bierzecie dzieci na spacer to je jakoś oznaczyć, np. kamizelki odblaskowe wszystkim... tak jak to funkcjonuje w innych europejskich krajach

  17 4 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  ZWOLNIĆ OPIEKUNKI !!! DAĆ DOŻYWOTNI ZAKAZ WYKONYWANIA ZAWODU, JAK SĄ NIEODPOWIEDZIALNE TO CHODNIKI ODMIATAĆ A NIE OPIEKOWAĆ SIĘ DZIEĆMI. ZA CO ONE BIORĄ KASĘ?

  11 30 Odpowiedz
 • Zuza 16 gru 2012

  do volta - ma znaczenie jakie to przedszkole, bo nie należy uogólniać, że przedszkola wszystkie taką opiekę fundują dzieciom. To przedszkole nr.6 na osiedlu 1000 lecia. Niestety w tym przedszkolu takich przypadków było już wiele, (dziecko wyszło samo z przedszkola i poszło sobie do miejsca pracy mamy, przechodząc duże ruchliwe skrzyżowanie!). Sprawa jakimś dziwnym trafem nie wychodzi na jaw bo co... przedszkole to jest nietykalne. Gdyby zdarzyło się tak w innej placówce to od razu byłaby sprawa nagłośniona z nazwiska i miejsca. Niestety nie jest to przedszkole bezpieczne i najlepsze. Dlaczego nie nagłaśniać? Dlatego aby inne przedszkola nie miały złej opinii i ku przestrodze innych.

  16 11 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Przedszkole nr.6 na osiedlu 1000 lecia..Nie polecam!!!! Nigdy nie pośle tam swojego dziecka, bo wiem że w tym przedszkolu bezpieczne by nie było ....

  15 18 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  nie ma to jak zakładać kilka kont żeby zjechać przedszkole.
  gratuluję.
  co do tych waszych komentarzy to naprawdę niektórzy powinni iść na terapię. Najeżdżacie na pracowników. Wszyscy święci widzę.
  "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem". Szkoda słów na niektóre osoby.
  Najeżdżacie na przedszkole że jak nie ma tyle nauczycielek to zatrudnić? Może dowiedzcie się jak wygląda sytuacja w Urzędzie.
  Przecież wszystkie przedszkola mają przydzielone ilość miejsc dla pracowników i nie ma wyjątków.

  7 11 Odpowiedz
  • 16 gru 2012

   DZIWISZ SIĘ? MASZ DZIECKO? WIESZ JAK TO JEST GDY ZAGUBI?

   8 9 Odpowiedz
 • Zuza 16 gru 2012

  niewinny małolacie gadasz i nie wiesz co. Akurat to przedszkole ma nad stan ludzi i wszyscy o tym wiedzą, że tam zatrudniani są ludzi na telefon z urzędu.tam może być dużo ludzi w przeciwieństwie do innych

  8 9 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  NIEDŁUGO PIĘKNE ŚWIĘTA! ŻYCZĘ WAM LUDZIE POKORY I OPAMIĘTANIA.

  18 5 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Bez względu na to czym panie tłumaczyły fakt zgubienia dziecka i ZAUWAŻENIU TEGOŻ po powrocie do placówki, bez względu na to, że dziecku nic się nie stało - a stres strach- to nic? te panie, szkoda mi ich, bo mają swoje rodziny, dzieci należy dyscyplinarnie zwolnić z zakazem dożywotnim pracy w placówce oświatowej.
  Należy im się również sprawa karna za niedopełnienie służbowych obowiązków.
  Nie będę dalej snuł co by było gdyby, ale:
  Dziecko mogło być już w niedalekiej rzece, mogło zostać porwane.
  Sprawa nie powinna być załatwiona jako jedna z wielu, które po takich notatkach giną z ludzkiej uwagi, powinna być do nałożenia kary, jakiej i konsekwencji służbowych upubliczniona.
  Na miejscu tych rodziców nie odpuściłbym, nie powierzył opiece nad dzieckiem tym paniom.
  Głośno o tej sprawie powinno być także dlatego; by były przestrogą dla innych "opiekunek".
  W przedszkolach i żłobkach dzieci są bite, karmione jak gęsi tucznone kluskami, przywiązywane do nóg stołów czy łóżeczek.
  To tylko przykłady z Polski!

  Zgadzama się w 100%
  Dopóki nie nastąpia odpowiednie kary i kosekwencje to tak właśnie będzie. Biorą pieniądze a dzie odpowiedzialnośc, niektórym Pania się wydaje za spedzanie czasu z dziecmi to RELAKS ze dniówka przeleci i nie trzeba bedzie sie zbytnio przejmowac, to jesst tragedia. i tym własnie sposobem widac ze zadne referencje i wykrztałcenie nie daje nam gwarancji ze dziecko bedzie bespieczne, wiadomo wszystko się może zdazyc ale niania opiekunka zawsze powinna miec głowe na karku a nie bujac w obłokach zwłaszcza na spacerach, bo wystarczy chwila nie uwagi, rrozmowa przez tel itd i mamy skutki.

  8 12 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  jeszcze kilka lat temu w 6 były piękne , duze sale , oddzielne jadalnie. Teraz nie ma jadalni - "wyłuskano" z nich dodatkowe sale a kiedyś duże sale są teraz maleńkie bo podzielono je robiąc z jednej dwie. Jak myślicie po co to? Więcej przyjętych dzieci to więcej pieniędzy dla przedszkola. I nikt nie bierze pod uwagę tego, iż takie klaustrofobiczne warunki nie slużą dzieciom a tylko nabijaniu kasy dla przedszkola. A teraz jeszcze dodatkowo brak nadzoru nad dziećmi.... Kadry jak ktos wyzej zauwazył jest tam nadmiar.... Dyrekcja powinna zostać przykładnie ukarana!

  15 7 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Ponieważ mój post został usunięty ( zaproponowałem ironicznie najcięższą karę ) - postanowiłem zaproponować nieco lżejszy wymiar kary ..... mianowicie dożywocie . A redakcji tego forum życzę z okazji nadchodzących Świąt więcej luzu i poczucia humoru . Kiedyś pisano na murach " napis ćwiczebny do zamalowania" . Ten post też jest ćwiczebny -do usunięcia.

  11 5 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Opiekunka do zwolnienia. Rodzice powinni żądać zadośćuczynienia i zmienić dziecku przedszkole.

  13 12 Odpowiedz
 • 16 gru 2012

  Jezu...ludzie, skąd w Was tyle zawiści? @PKS Fan- ja mam dziecko, wychodząc z nim pilnuje go jak oka w głowie, więc ja na przykład nie wiem jak to jest jak się zagubi, ale jak już wyżej pisałem- widziałem sytuację jak matka gubi dziecko w sklepie, wtedy panika, płacz i matki, i dziecka. Zachowania dziecka nie da się przewidzieć, są dzieci których upilnowanie jest prawdziwą sztuką, która często nawet matkom nie wychodzi. A taka opiekunka ma ogarnąć tych dzieciaków sztuk 20 albo i lepiej. I nie może skoncentrować uwagi na jednym, mniej ułożonym dzieciem na koszt reszty gromadki...Teraz wszyscy nagle odpowiedzialni, oburzeni sytuacją wydają wyroki. A teraz wyjaśnijcie mi proszę, krzykacze i flustraci forumowi, dlaczego rodzice dzieci z tego oddziału pisali petycję żeby tej przedszkolanki nie zwalniać, bo zwolnienie jej oczywiście groziło? Dla Was to pewnie dziwna sytuacja że po takim czymś rodzice którzy znają panią opiekunke i kojarzą też inne dzieci z oddziału, także to które zginęło, chcą aby nadal zajmowała się ona ich dziećmi i powierzają opiekę nad swoimi dziećmi osobie którą Wy już byście zwolnili...to teraz kto jest normalny, a kto nie? Czyje zachowanie jest ludzkie i poprawne?

  17 6 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Za to jej PŁACĄ. A w ogóle gdzie można złożyć skargę na opiekunki?

   ps. @volt - musisz być dobrym ojcem jeśli przeliczasz dzieci w sztukach.

   3 22 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  volt, ciekawa jestem, czy mówiłbyś tak samo, gdyby to dziecko odnalazło się .... w Bysince. Nie pisz mi tu o forumowych krzykaczach i frustratach, bo ludzie po prostu wyrażają swoje opinie na temat ZANIEDBANIA OBOWIĄZKÓW, które mogło doprowadzić do tragedii. To, że nic się nie stało, to tylko i wyłącznie zasługa przechodnia, który zainteresował się dzieckiem. Daleka jestem od "linczu i kamienowania" tych pań, ale na miłość boską, mogło skończyć się to bardzo źle ! Jakieś konsekwencje muszą ponieść.
  Sama ma dwójkę dzieci i wiem, że czasem ciężko je ogarnąć jak rozrabiają. Jeśli jest jedna opiekunka na 20 dzieci, to nie wychodzi z nimi na miasto !!! Bo ogarnięcie takiej grupy jest niemożliwe. Jeśli były dwie, to jedna idzie z przodu - prowadzi grupę, druga na końcu - pilnuje, czy nikt się nie odłączył, dzieci idą w parach. Tak to powinno wyglądać. Jeśli one nie zauważyły braku dziecka, nie przeliczyły dzieci przed powrotem do przedszkola, TO CZYM ONE SIĘ ZAJMOWAŁY !!!! Oglądaniem wystaw sklepowych ?!
  Nie piszcie mi tu również o tym jaki zły jest system, że brakuje przedszkolanek, że dzieci coraz więcej w oddziałach, że kryzys, że gmina pieniędzy nie daje itp, itd. To nie system zabrał dzieci na spacer, i nie system dziecko zgubił. Winę ponoszą roztargnione przedszkolanki.

  6 8 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Aż strach pomyśleć jak to mogło się skończyć. Te wypowiedzi powyżej można z łatwością podzielić na tych co dzieci mają i tych co ich nie mają. Tym pierwszym nóż w kieszeni się otwiera i słusznie, a ci co mówią "nic się nie stało" nie wiedzą co to znaczy być rodzicem. Kpina tym bardziej, że jak niektórzy piszą to nie pierwszy tego typu incydent w tym przedszkolu. W mojej opinii przedszkolanka do zwolnienia. I nie ma tu żadnego znaczenia, że idą święta. Pomyślcie jakie święta mieliby rodzice tego dziecka, gdyby mu się coś stało.

  8 11 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Czemu tylko zwolnić? Do więzienia wsadzić.
   Też mam dzieci. Polecam wyjście na spacer z 28 dziećmi w dwie osoby.

   3 8 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Czemu tylko zwolnić? Do więzienia wsadzić.
   Też mam dzieci. Polecam wyjście na spacer z 28 dziećmi w dwie osoby.

   volt napisał/a:

   Jezu...ludzie, skąd w Was tyle zawiści? @PKS Fan- ja mam dziecko, wychodząc z nim pilnuje go jak oka w głowie, więc ja na przykład nie wiem jak to jest jak się zagubi, ale jak już wyżej pisałem- widziałem sytuację jak matka gubi dziecko w sklepie, wtedy panika, płacz i matki, i dziecka. Zachowania dziecka nie da się przewidzieć, są dzieci których upilnowanie jest prawdziwą sztuką, która często nawet matkom nie wychodzi. A taka opiekunka ma ogarnąć tych dzieciaków sztuk 20 albo i lepiej. I nie może skoncentrować uwagi na jednym, mniej ułożonym dzieciem na koszt reszty gromadki...Teraz wszyscy nagle odpowiedzialni, oburzeni sytuacją wydają wyroki. A teraz wyjaśnijcie mi proszę, krzykacze i flustraci forumowi, dlaczego rodzice dzieci z tego oddziału pisali petycję żeby tej przedszkolanki nie zwalniać, bo zwolnienie jej oczywiście groziło? Dla Was to pewnie dziwna sytuacja że po takim czymś rodzice którzy znają panią opiekunke i kojarzą też inne dzieci z oddziału, także to które zginęło, chcą aby nadal zajmowała się ona ich dziećmi i powierzają opiekę nad swoimi dziećmi osobie którą Wy już byście zwolnili...to teraz kto jest normalny, a kto nie? Czyje zachowanie jest ludzkie i poprawne?

   Popieram!!!!!

   7 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  "Bylebyś cudze dzieci uczył" - już od bardzo dawnych lat wiedziano, że nauka i opieka nad cudzymi dziećmi to jedno z najgorszych i najtrudniejszych zajęć. Pochwalić i docenić jak jest dobrze nie ma kto, a gdy wydarzy się podobna sytuacja jak tu opisywana, to prawych, nieomylnych, gotowych do linczu - cała rzesza. Kto z was nie popełnił błędu w pracy czy życiu codziennym?????????? Tyle tylko, że osoby zawodowo związane z dziećmi mają tą odpowiedzialność ogromną bo związaną z życiem i bezpieczeństwem dzieci. Gdyby to dotyczyło mojego dziecka, też byłabym wściekła, ale próbowałabym wybaczyć i zrozumieć.

  13 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Dziwie się skąd tyle jadu i złośliwości w komentarzach na tym forum. Nie dotyczy to tylko tej sprawy.
  Mam wrażenie, że sami święci na tym forum. Genialni, wspaniali, bezbłędni, idealni. Ach co za szczęście żyć w Myślenicach, tyle wspaniałych osób wokół.

  12 8 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Szkoda, ze redakcja tego serwisu idzie po najmniejszej linii niczym Fakt.
  Jest tyle rzeczy do opisania, ale nikt się tym nie zajmie bo się nie chce narazić elitce rządzącej miastem. Ale zwykłego Kowalskiego można skopać.

  10 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Jeśli jest tyle spraw do opisania, to je opisz, przecież nikt ci nie broni. A ironizowanie w wyżej opisanej sprawie, jest wyjątkowo nie na miejscu.

  9 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  @almar25
  Maszynista gdy się nie zatrzyma przed "S1-Stój" ponosi konsekwencje.
  Kierowca gdy przejedzie pieszego ponosi konsekwencje.
  Murarz gdy krzywo zbuduje dom ponosi konsekwencje.
  Dyżurny ruchu gdy źle ustawi zwrotnice i pociąg się wykolei ponosi konsekwencje. itp.
  Podałem przykłady "ciężkich" zawodów a zawód opiekunki wg. mnie należy do lekkich.

  JEŻELI CI LUDZIE PONOSZĄ KONSEKWENCJE TO DLACZEGO oPIEKUNKI MIAŁYBY NIE PONIEŚĆ.
  I NIE CHODZI TU O "JAD I ZŁOŚLIWOŚĆ" TYLKO O SPRAWIEDLIWOŚĆ

  7 12 Odpowiedz
  • 18 gru 2012

   A wiesz czy nie poniosły? Bo ja mam dzieci w tej grupie i wiem, że poniosły.

   7 4 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Bardzo łatwo można zniszczyć dobrego człowieka. Niestety ludzie na tym forum robią to z wielką przyjemnością. :(

  16 8 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   O jakich "ludziach" mówisz i o jakim dobrym człowieku? o opiekunce która zgubiła cudze dziecko?

   8 12 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  I wy czujecie się KATOLIKAMI? Czy tylko nimi chcielibyście być? Czego oczekujecie? Ta nauczycielka jest prawdziwym nauczycielem z powołaniem! Jest u kresu wytrzymałości..Ale najlepiej Ją dobić..Opluwać bezkarnie, bo żadne z was nie ma odwagi powiedzieć tego głośno! Jeżeli jesteście tacy odważni, szukacie sprawiedliwości,to się podpiszcie!!! Najłatwiej jest deptać, niszczyć będąc anonimowym. Czego chcecie? By ktoś znalazł ją w pobliskim lesie? Wtedy będziecie mieli satysfakcję? Że zniszczyliście wspaniałego człowieka? Opamiętajcie się ludzie! Idą święta! Może warto pomyśleć o duszy..Jak takie żmije usiądą przy wigilijnym stole z własną rodziną, dziećmi, mężem..? Z czystym sumieniem będziecie się cieszyć z narodzenia Dzieciątka? Jeśli uważacie, że tak, to jesteście obłudnikami. Dajcie spokój i zajmijcie się tym, co w życiu ważne...I pamiętajcie jedno..dobro zawsze do nas powraca..i zło..też POWRACA...

  13 9 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Nie mam żony ani dzieci.

   Każdy zawód wymaga odpowiedzialności. Za to przedszkolanki mają pensje i to nie małą.

   Masz nick NiewinnyMałolat. Dlaczego piszesz [cytat]rodziną, dziećmi, MĘŻEM[/cytat]

   NiewinnyMalolat napisał/a:

   Dajcie spokój i zajmijcie się tym, co w życiu ważne

   a dziecko nie jest ważne? co by było gdyby to dziecko znalazło się w rzece?

   WSZYSCY ponoszą konsekwencje za źle wykonywany zawód. niezależne czy się jest przedszkolanką, sprzątaczką, premierem, murarzem, maszynistą czy operatorem wozu asenizacyjnego.

   NiewinnyMalolat napisał/a:

   Ta nauczycielka jest prawdziwym nauczycielem z powołaniem!

   w przedszkolu nie ma nauczycielek tylko OPIEKUNKI.

   PS. zastanawia mnie dlaczego NORMALNY i NIEWINNYMAŁOLAT (konta zabierające duży głos w tym temacie) są założone jeden po drugim (6412 i 6415) z tego co wiem to posiadanie dwóch kont jest zabronione.

   6 11 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   A co według ciebie nieobłudny małolacie jest w zyciu wazne? Bo dla tych, których tutaj nazywasz "obłudnikami" wazne jest dobro dzieci / w tym wypadku tego jednego zgubionego dziecka/ !
   A rta opiekunka z czystym sumieniem mogłaby zasiasc do wigilijnego stołu gdyby to biedne dziecko wpadło do bysinki badz pod samochód? Sam jesteś żmiją !!!!! I to bez serca !!!! I nie obrazaj ludzi, którzy w przeciwieństwie do ciebie maja sumienie!!!

   8 10 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  PKS Fan lubisz oceniać ludzi, krytykować....Jesteś taki pewny siebie a nie wiadomo co Ciebie w życiu spotka... Przykre to ,bo w ogóle nie ma w ludziach empatii. "Kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień"

  8 5 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   MY MÓWIMY O KONKRETNYM PRZYPADKU O ZGUBIENIU DZIECKA. NIE MA WYTŁUMACZENIA DLA TEJ OPIEKUNKI JEST WINNA I KONIEC. POWINNA PONIEŚĆ KONSEKWENCJE.

   krakowianka00 napisał/a:

   Niech wszyscy którzy piszą tu te głupoty mają na tyle odwagi cywilnej by iść do tego przedszkola i powiedzieć prosto w oczy to co tu piszą!

   Przedszkole to chyba "6" na osiedlu. Pójdę i powiem co o tym myśle i jakie mam zdanie o opiekunkach.

   krakowianka00 napisał/a:

   ile pań przypada na ile dzieci a potem gadajcie po próżnicy

   NIE OBCHODZI MNIE TO ILE OPIEKUNEK PRZYPADA NA ILE DZIECI WIEM JEDNO ŻE TO JEST ICH PRACA I BIORĄ ZA TO GRUBĄ KASE.

   Nie mieszajcie w to parkingów i Burmistrza bo w tym artykule jest opisany KONKRETNY PRZYPADEK zgubienia dziecka przez opiekunke.

   4 10 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Niech wszyscy którzy piszą tu te głupoty mają na tyle odwagi cywilnej by iść do tego przedszkola i powiedzieć prosto w oczy to co tu piszą! Wy ludzie nie macie widać swojego życia prywatnego i piszecie te brednie z zawiści bo to jest jedno z najlepiej rozwijających się przedszkoli a tyle ile tam zostało wprowadzonych zmian aby zabezpieczyć dzieci to w żadnym tyle nie ma. W przedszkolu naprzeciwko kościołka też uciekało dziecko kiedyś i co nie pamiętacie?? Zajmijcie swoim życiem i dajcie spokój tym paniom bo konsekwencje na pewno zostały wyciągnięte a skoro się nie znacie to się nie wypowiadajcie albo najpierw przeczytajcie ustawy dotyczące przedszkoli i ile pań przypada na ile dzieci a potem gadajcie po próżnicy. Pilnowanie dzieci nie jest takie proste i tam są tylko osoby z powołania idźcie sami na tydzień i pokażcie jacy jesteście mądrzy! Ważne jest i to dziecko i jego rodzice więc przestańcie gadać by mogli oni o tym szybko zapomnieć i przestańcie robić nagonkę na panie i dyrekcję. Dyrekcja nie jest winna więc osoba która napisała by dla przykładu ukarać życzę aby ją to samo spotkało i ktoś chciał ukarać za błąd kogoś innego! Weźcie zacznijcie żyć własnym życiem a nie cudzym, myślenice są zaściankowym miastem gdzie każdy wciska nos w nie swoje sprawy, jesteście żałośni! A pomyślcie może dyrekcja technikum ma konszachty ze Strażą Miejską skoro co weekend naprzeciwko przedszkola 4 gdzie jest zakaz zatrzymywania zawsze stoi rząd aut i nikt z tym nic nie robi, skoro mówicie że w tym przedszkolu jest coś na telefon załatwiane to pomyślcie kto jest przełożonym? Odpowiem burmistrz więc idźcie do niego z pretensjami. Jest mi was żal widać dowartościowujecie się nagonką skoro macie o sobie taka niska samoocena to wam współczuję! Mi jest żal dziecka, jego rodziców tych pań także bo na pewno do końca życia będą miały wyrzuty sumienia w porównaniu do was co tylko stukacie bezmyślnie w klawiaturę, na tematy na które nie macie zielonego pojęcia. Mieszkam w Krakowie i cieszę się że nie muszę w Myślenicach bo ludzie, którzy tam żyją nie mają własnego życia i dlatego takie afery was cieszą. Co już zapomnieliście o kościelnym z osiedla?? Wam rzucić temat i już podnieceni stukacie jak porąbani jarając się tym. To jest poważny problem a to nieszczęśliwy wypadek. Więc skończcie bo jesteście żałośni i jak mówiłam miejcie na tyle odwagi cywilnej by iść i to co tu piszecie takie głupoty powiedzcie im prosto w oczy!

  9 9 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  stefani dla was nie jest ważne dobro dziecka ale zniszczenie człowieka i sensacja, więc skończ bo jesteś żałosna. Małolat nie małolat ale mądrze pisze. Zacznij żyć własnym życiem bo mi Cię żal.

  5 10 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   A ty niby swoim zyciem zyjesz ? To po co sie tu wypowiadasz? Piszesz, ze mieszkasz w krakowie ale swietnie jestes poinformowana o tym co sie dzieje w Myślenicach - nawet wiesz gdzie auta sa zle zaparkowane!!!!
   Przestań obrażać ludzi, używać epitetów które w zasadzie możesz i powinnaś skierowac do siebie. Jezeli nie potrafisz bez obrażania innych zabierać głosu w duskusji to tego nie rób. Tej OPIEKUNKI nikt tutaj nie obraża ale każdy uważa, iż konsekwencję powinny być wyciągnięte i tyle. Przedszkole jest finansowane ze środków publicznych, OPIEKUNKI opłacane z naszego wspólnego budżetu więc czyja to sprawa? NASZA!
   Nie odgrażaj się, identyfikacją po ID bo każdy z nas to może i potrafi zrobić:) Pisanie pod kilkoma nickami nic nie daje:)

   4 4 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  do PKS Fan: widać, że nie masz żony ani dzieci..więc po co się wypowiadasz na tematy, o których nie masz pojęcia? ja mam dzieci i wyobrażam sobie co czuli Ci rodzice..Nie twierdzę, że "nic się nie stało", ale też patrzę na to z innej strony..Ze strony człowieka, dla którego to jest całe życie..
  I "dziecko jest ważne"..Ale gdybać "co by było gdyby"..Gdybyś ty nie był takim prymitywnym człowiekiem, to może byś zrozumiał. Twoja zawziętość bierze się z niewiedzy, bo wyobraź sobie, że w przedszkolu są nauczycielki z wyższym wykształceniem a nie OPIEKUNKI jak tu piszesz. Opiekunki są w żłóbku.. :)

  6 5 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   No to ładnie sie uczyły jak gubią dzieci. Do wyższego wykształcenia to im daleko. W ogóle one wg. mnie nie zaznały prawdziwej pracy jaka jest na budowie, za nastawnikiem, w warsztacie. To czy to jest opiekunka czy nauczycielka to jedność dla NORMALNYCH ludzi, czy rodziców którzy oddają dziecko do przedszkola.

   3 10 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  PKS Fan jesteś najbardziej płytkim człowiekiem jakiego miałam okazję czytać! mam nadzieję że tam pójdziesz i to powiesz szkoda że nie będę tego świadkiem ale jestem bardzo ciekawa czy to zrobisz. Ja się mogę ujawnić żaden problem. Jesteś kimś kto się zna na wszystkim widać a tak naprawdę na niczym i dowartościowujesz się niszcząc i obrażając innych. Brawo powodzenia w życiu. Żal mi Cię człowieku albo nie bo człowiek by się tak nie zachowywał, więc żal mi Cię tym czymś czym jesteś.

  13 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Nie ma co tu z Wami dyskutować. Za dużo w Was złości, zawiści i gniewu.

  8 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  normalny zgadzam się z Tobą Ci ludzie nie mają serca są idealni i nigdy błędów nie popełniają, w ogóle co oni robią na ziemi? W niebie tacy powinni być skoro tacy święci czasem trzeba odpuścić bo z głupim nie ma co dyskutować.

  6 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Nie mieszajcie w to parkingów i Burmistrza bo w tym artykule jest opisany KONKRETNY PRZYPADEK zgubienia dziecka przez opiekunke.[/cytat]
  Po pierwsze nie pisałam o parkingach więc naucz się czytać ze zrozumieniem, bo tam parkingu nie ma a zakaz zatrzymywania gdzie stoi co weekend sznur aut na ulicy! a po drugie sami wmieszaliście w to Burmistrza mówiąc że tam coś jest przez telefon załatwiane, bo jakbyś nie wiedział on jest przełożonym wszystkich przedszkoli geniuszu nie mającym pojęcia o tym co piszesz!

  2 5 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Piszesz takie głupoty, że tylko "przeleciałem" oczami twoją wypowiedź i wybrałem do przeczytania sedno.

   WIDAĆ, ŻE JESTEŚ PRZEDSZKOLANKĄ tzn. OPIEKUNKĄ BO LUBISZ POUCZAĆ.

   4 10 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  do Stefani: śmieszna jesteś..jad wylewa się z całej twojej wypowiedzi. Może nie chcesz być żmiją, ale nią jesteś i mam nadzieję tylko, że i kiedyś na ciebie trafi i opiszą cię na takim forum, a ty nie będziesz mogła się bronić..Bo nie wiemy co nas może w życiu spotkać.Internet zniszczył już wielu wspaniałych ludzi..a może to właśnie tacy zawistni ludzie jak wy..?
  Ciekawe co teraz robią wasze pociechy "wspaniałe mamusie" skoro wy siedzicie przed komputerem i nie macie dla nich czasu? siedzą przed telewizorem?
  Do PKS Fan:
  Nie chce mi się komentować twojej wypowiedzi, bo na głupotę nie ma lekarstwa.

  9 6 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  PKS Fan jesteś w błędzie nie jest to mój zawód i daleko mi do niego, nie pouczam piszę prawdę, ale jeśli nie mam o czymś pojęcia to się nie wypowiadam w porównaniu do Ciebie! A przelecieć to może samolot nad miastem, a Ty jak coś cytujesz to czytaj ze zrozumieniem. Mi się wydaję że Ty za to jesteś kimś bardzo pokrzywdzonym, kimś kto ma do wszystkich żal i w ten oto sposób mści się w takich wypowiedziach,weź się nad sobą zastanów zanim cokolwiek napiszesz. Proponuję byś się zatrudnił jako opiekunka skoro masz takie doświadczenie i taki święty jesteś.

  5 5 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   SAM BYM TEGO LEPIEJ NIE UJĄŁ W STOSUNKU DO CIEBIE.
   JESTEŚ GENIUSZKĄ. JAKI MASZ ZAWÓD? Z TWOIMI MOŻLIWOŚCIAMI TO TYLKO SZKOŁA LUB PiS

   3 7 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Ludzie!!!!!
  CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI.
  Dzięki Bogu nie doszło do nieszczęścia. Miejmy tylko nadzieję, że wyciągniemy z tej dramatycznej sytuacji wnioski i w przyszłości wszyscy: rodzice, nauczyciele, niańki, babcie, ciocie itd - będą czujniejsi w stosunku do swoich podopiecznych. A tym, którzy wieszają psy na opiekunkach grupy, życzę aby nigdy w życiu nie znaleźli się w podobnych okolicznościach - a los bywa złośliwy.....
  Nauczycielce należy się niewątpliwie kara, ale tak od razu na bruk? chyba nie.

  15 1 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  PKS Fan z każda kolejna wypowiedzią zaczynasz się coraz bardziej poniżać, w Wiśniowej nie da się zdobyć tytuły mgr bo ten tytuł zdobywasz na uczelniach tylko, więc oszczędź sobie jak nie masz o czym pisać nie pisz w ogóle. A tytuły mgr nie mam. Ty też go nie masz i pokazujesz jaki z Ciebie wieśniak:) i nie obrażaj miejscowości żadnych, bo nawet ludzie żyjący na wsi mają więcej elokwencji niż Ty, wieśniak z miasta.

  9 4 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Ciekawe jaki masz zawód? Jak nie opiekunka i PiS?
   Ja jestem ze wsi i sie tego nie wstydze. Czym sie tak denerwujesz p. Krakowianko z Myślenic posiadająca trzy konta.

   Dla twojej wiadomości nie pracuje w warsztacie.

   stefani-BRAWO!

   4 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012
  PKS Fan napisał/a:

  NiewinnyMalolat napisał/a:w przedszkolu są nauczycielki z wyższym wykształceniem a nie OPIEKUNKI jak tu piszesz. Opiekunki są w żłóbku.. :)No to ładnie sie uczyły jak gubią dzieci. Do wyższego wykształcenia to im daleko. W ogóle one wg. mnie nie zaznały prawdziwej pracy jaka jest na budowie, za nastawnikiem, w warsztacie. To czy to jest opiekunka czy nauczycielka to jedność dla NORMALNYCH ludzi, czy rodziców którzy oddają dziecko do przedszkola.

  Widać, że wyskoczyłeś prosto z budowy he he:) Bo twoja inteligencja mnie rozwala :)
  A jeśli chodzi o nauczycielki w przedszkolu to wszystkie mają mgr przed nazwiskiem, o czym ty możesz tylko pomarzyć ;)
  Wracaj ty do tego swojego warsztatu i przestań bzdury wypisywać!
  Nie myślę odpowiadać więcej, bo to forum to jakaś porażka na bardzo niskim poziomie..Więc zapraszam innych internautów do wypowiedzi, jeśli tylko was kręci taka debata..
  Żegnam

  9 4 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Nie używaj caps locka jak do mnie piszesz to po 1! po drugie mój zawód do pięt nie dorastasz ani mnie ani jemu, po 2 widać co sobą reprezentujesz nic kompletne 0. Po 3 kończę bo z głupimi dyskutować nie mam czasu, w porównaniu do Ciebie mam życie prywatne! a Ty się zapisz na żal.pl gdzie Twoje miejsce.

  5 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  stefani jak już to nie ID tylko IP, kolejna osoba która pisze coś o czym nie ma pojęcia, ja już stąd idę bo nie mogę, to czytanie was to lepsze niż śmiechu warte które już nie emitują. Kraków jest zaledwie 30km od myślenic i mam tam rodzinę więc przyjeżdżam i wiem co tam się dzieję a po 2 wychowałam się tam i cieszę się że już tam nie mieszkam bo to zaściankowe miasto, w którym żyją ludzie interesujący się wszystkim a nie własnym ogródkiem, po 3 nie obrażam nikogo stwierdzam fakty.

  6 6 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  PKS Fan mam jedno konto które założyłam przed chwilą bo często czytam wydarzenia z tego portalu ale czytając co tu wyprawiacie musiałam założyć konto, jakbym miała 3 administrator by zablokował bo ma możliwość sprawdzenia IP z jakiego piszę. Denerwuję czytając głupoty jakie piszecie nic więcej. Że jesteś ze wsi widać po tym co piszesz, mój zawód to konsultantka w capgemini, na co dzień mam do czynienia z ludźmi na poziomie nie to co wy tutaj więc idę żegnam.

  3 6 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Oo cóz za zbieg okoliczności! Ja tez pracuje w capgemini na lublańskiej :) Moze spotkamy sie rano na kawie aby podyskutować na w/w temat.

   2 1 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  @krakowianka00
  Jak widać potrafisz tylko obrażać i pouczać innych.
  Pomylenie jednej litery spowodowało, że ty już stwierdziłaś, że stefani się na niczym nie zna.
  A w Śmiechu warte pewnie występowałaś.

  5 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Ciekawe czy tylko ja mam wrażenie, iż krakowianka00 i niewinnymałolat to ta sama osoba :)
  Reprezentuja ten sam WYSOKI poziom dyskusji, nawet błędy stylistyczne popełniaja te same:) Pogratulować elekwencji :)
  Ale na szczęście "poszły sobie" dziwnym zbiegiem okolicznosci pozegnały nas w tym samym momencie :)
  A całej reszcie forumowiczów zycze Wesołych Świąt!

  3 5 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   Ja też mam takie wrażenie z tym, że do tej grupy dopisałbym jeszcze użytkownika Normalny. :)

   4 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  stefani jeśli ,,elekwencji" to dlatego że szybko pisałam i to jedyny błąd jaki popełniłam, nie bądź obłudna i nie składaj takich życzeń bo są prawdziwe. Mi się wydaje że i stefani i PKS Fan to ta sama osoba po prezentujecie taki sam niski poziom wypowiedzi.

  3 4 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Napisałam poprawnie elokwencji więc nie zarzucaj mi błędów skoro sama je popełniasz stefani. Stwierdzenie faktu to żadna obraza, wy też ,,tylko" stwierdzacie fakty a obrażacie cały czas te panie i przedszkole.

  4 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Stefani tobie pogratulować "elekwencji"...
  Muszę jednak wyprowadzić cię z błędu..nie mam dwóch kont, bo i po co? Zresztą zauważ, że o 18.38 jednocześnie pojawił się mój wpis i krakowianki00...

  1 6 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   wielki problem dwie przeglądarki i w tej samej minucie nacisnąć dodaj komentarz

   3 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Ej!
  Wymieńcie się telefonami i dalej kłućie się w realu. Żałosna ta "wymiana zdań". Szkoda miejsca na forum...

  3 2 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   dobrze. będziemy się "kłucić" w realu. o ile ona ma telefon.

   małolatniewinny napisał/a:

   Hmm..skoro tak robisz...?

   No ja tak nie robię ale ty tak.

   2 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Hmm..skoro tak robisz...?

  1 3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Ehhh ludziska i po co się kłócić, sprawa jasna, panie dały plamę wielką jak Europa i co się stało to się nie odstanie, fakt, błąd nie do wybaczenia ale też koniec końców nie zakończyło się to tragedia. Należy się kara, może nagana do akt bo i przez parę lat to w papierach siedzi a i przy innym choćby najmniejszym przewinieniu wylot z pracy gotowy. Dyscyplinarka? nie sądzę, i tak już kobiety przeżyły swoje, reputacja zniszczona ( Myślenice mała mieścina każdy wszystko wie) no i kariera na włosku wisi,a i od teraz zapewne wszystkie przedszkola będą się miały na baczności. NA SZCZĘŚCIE dzieciak cały i zdrowy. Gdyby sytuacja zakończyła się tragedia to i owszem dyscyplinarka i więzienie, nie ma zmiłuj. Tyle ja, w tym temacie. Dziękuję za uwagę.

  11 Odpowiedz
  • 17 gru 2012

   należy się kara, ale taka jaką zaproponował piękny maryjan w skasowanym poście - jeśli czytałeś to wiesz o co chodzi.

   2 4 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Ehh Hella niepocieszona..chciałaby jeszcze kogoś opluwać, a tu temat zszedł na dalszy plan :(
  PKS Fan: nie mamy o czym rozmawiać. Dla mnie dyskusja już się kończy..

  3 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  O! w przeciągu trzech minut pojawili się NiewinnyMałolat i Normalny brakuje wam tylko krakowianki00

  2 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2012
  hella napisał/a:

  NiewinnyMalolat napisał/a:Ehh Hella niepocieszona..chciałaby jeszcze kogoś opluwać, a tu temat zszedł na dalszy plan :(
  PKS Fan: nie mamy o czym rozmawiać. Dla mnie dyskusja już się kończy..Nikogo nie opluwam. Czytaj uważnie

  Przepraszam Hella :)

  3 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Zostaje wam tylko Normalny..Ja zmykam :)
  Pozdrawiam :)

  3 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Czytam "te" wszystkie komentarze i ? zapraszam wszystkich na choćby 1 godzinę do opieki nad dziećmi. Przekonacie się jak to jest pracować jako "przedszkolanka" - przepraszam, ale nie przedszkolanka tylko nauczycielka przedszkola /przecież nauczycielki w przedszkolu mają takie same wykształcenie jak nauczycielki ze szkoły i niejednokrotnie skończone więcej kierunków... /. Wiem, ktoś powie, że taki zawód się wybrało i ma rację, ale jest ale... Nie zgadzam się, z tym, że nauczycielka z pomocą zorientowała się, że zgubiła dziecko, po dojściu do przedszkola. Szukano dziecka w każdej ulicy przylegającej do rynku. Byłam tego świadkiem. Współczuję nauczycielce, ale to ona ponosi odpowiedzialność za zaistniałą sytuację, nie pomoc. Rodzice zagubionego dziecka mają prawo do wzburzenia. Ale może należy wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Proszę wszystkich postawcie się w sytuacji zarówno dziecka, rodziców, ale także nauczycielki i nie piszcie na forum "głupot", typu dożywocie, itp. ludzie zabijają, znęcają się nad dziećmi i chodzą wolni,a tu wszystko skończyło się dobrze a i tak nauczycielka będzie żyła z traumą do końca swojej pracy.

  13 2 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Proszę wszystkich postawcie się w sytuacji zarówno dziecka, rodziców, ale także nauczycielki i nie piszcie na forum "głupot", typu dożywocie, itp. ludzie zabijają, znęcają się nad dziećmi i chodzą wolni,a tu wszystko skończyło się dobrze a i tak nauczycielka będzie żyła z traumą do końca swojej pracy.[/cytat]

  Zgadzam się z Tobą Mrozelda18

  7 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Dla zainteresowanych.
  Sytuacja miała miejsce w przedszkolu nr 6 im. Wandy Chotomskiej w Myślenicach ul.Ogrodowa 7 .
  Poczytajcie może uważnie Statut placówki a dowiecie się wielu interesujących rzeczy.... min. kto jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci, jakie są zadania przedszkola w w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i jak wypadła ewaluacja pracy przedszkola w roku szkolnym 2011/12 jakie są mocne jaka jest słaba (bo okazuje się, że tylko jedna !!!!!!!!) strona. Pomijam fakt, że autorem ewaluacji była nauczycielka w/w placówki (co uważam a normalne) a osobami na podstawie opinii, których budowano w/w dokument nauczyciele i dyrekcja szkoda tylko, że nie zauważyłam........................RODZICÓW???
  Chociaż może są ale ich nie zauważyłam.
  Z tego co słyszałam z "pierwszej ręki" sytuacja z "zawieruszeniem " się dziecka w w/w placówce nie była pierwszą w ostatnich latach co wybitnie świadczy moim zdaniem o ..... braku właściwego min. nadzoru pedagogicznego oraz niewłaściwym według mnie wdrożeniu zasad bezpieczeństwa.
  A tak naprawdę to czekam na reakcję na w/w wydarzenie następujących instytucji Kuratorium Oświaty i Wychowania oraz UMiG bo to te dwie instytucje sprawują nadzór nad tą placówką. A wyniki i ustalenia pokontrolne na pewno zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola czego Wam i sobie życzę.

  7 6 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  Zgubienie dziecka? Dla mnie sytuacja nie do pomyslenia, nie moze i nie ma prawa cos takiego sie zdarzyc. Niestety konsekwencje powinny zostac poniesione przeciez chodzi o DZIECKO 4 LETNIE DZIECKO............................................................................................
  Sama mam 3 latka i chyba bym oszalala gdyby przez niedopilnowanie cos mu sie stalo a wykluczyc tego nie mozna skoro malec byl sam przez 20 minut, W ciagu kilku sekund moze stac sie cos niedobrego a co dopiero po 20 minutach, nie osadzam nikogo ale Panie wykazaly skrajna nieodpowiedzialnosc bo w moim przedszkolu dzieci liczy sie nawet po wizycie w lazience, na jadalni i jeszcze w stu innych sytuacjach.

  4 5 Odpowiedz
 • 17 gru 2012

  To był po prostu indywidualista :)

  Ciekawe jest, że plemiona Indian wieszały dzieci na drzewach w kojcach i zostawiały je opuszczone na czas, aż się wypłaczą, żeby nie zdradziły położenia wrogowi podczas ataku.

  Ale dzisiaj? Przecież to nie do pomyślenia wśród dzikusów i wrogów ;)

  3 2 Odpowiedz
 • M G 17 gru 2012

  Ja tu widzę że parę osób znalazło sobie niezłe pole do popisu w obrzucaniu siebie błotem i nic więcej. Zero jakiejś mądrej dyskusji czy komentarza który wnósł by coś nowego w temat. Nejpierw zjechaliście opiekunki , teraz smarujecie sobie ile wlezie że głowa boli.
  Ode mnie dwa słowa. Przecież opiekunki zostały ukarane naganami pewnie im jeszcze jaką premię uwalą itd. o.k.
  Czego jeszcze oczekujecie , mają się oficjalnie na lipce powiesić..?
  Druga sprawa jest taka że po takim zdarzeniu jedna czy druga bedzie pilnowała tych dzieci o wiele uważniej niż wtedy. tak niestety każdy się uczy na błędach mniejszych czy większych. I sprawa głupich gdybań co by było gdyby... Nie byłoby , bo stało się inaczej i tak miało być że całe zajście skończyło się szczęśliwie. Pogdybaj sobie jedna z drugim czy bedzie w tym tygodniu koniec świata czy nie... powodzenia.
  Więcej pokory i szacunku do ludzi wam życzę!
  A teraz dawać minusy jak wam ulży.
  Pozdrawiam!

  12 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Kopia listu wysłana do redakcji portalu:

  Szanowni Państwo,
  Jestem ojcem dziecka, które chodzi do grupy, w której wydarzył się ten przykry incydent. Po przeczytaniu artykułu jestem zniesmaczony jego formą. Jeśli się uprawia dziennikarstwo to obowiązkiem jest skontaktowanie się z osobą o której się pisze (prawo prasowe) i dać jej możliwość wypowiedzenia się w sprawie. Także warto podjechać do placówki i spróbować się skontaktować z rodzicami zagubionego dziecka.
  Nie wiem, czy Państwo wiedzą, że rodzice z grupy z własnej inicjatywy podpisywali list się biorący w obronę panie przedszkolanki.
  Od dwóch lat jako rodzice domagaliśmy się u Pana Burmistrza stworzenia dodatkowego etatu w tej i innych grupach przedszkolnych, wiedząc że jest zbyt mała liczba opiekunek, zwłaszcza że w każdej grupie są dzieci wymagające specjalistycznej opieki (ADHD, ASPERGERA itp.). Zaistniałe zdarzenie jest konsekwencją tego stanu, czyli zbyt małej liczby personelu.
  Nie jestem zatrudniony w przedszkolu, ani żadna z Pań nie są mi znane prywatnie.
  Zwracam się do Państwa z prośbą o rzetelne przedstawienie sprawy, uzupełnienie informacji artykułu na Państwa stronie bądź jej ściągnięciem.
  Żądam zablokowania forum i opinii pod tym artykułem, które naruszają dobre imię przedszkola i osób tam pracujących. W przeciwnym razie będę nawiał ww. osoby do wejścia na drogę sądową przeciwko Państwa portalowi i internautom.

  imię nazwisko i telefon do wiadomości redakcji

  22 8 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Podobnie jak Almar25, także jestem rodzicem dziecka, uczęszczającego do tej grupy. Wczoraj, zupełnie niezależnie, napisałam list do Redakcji z prośbą o interwencję w sprawie niektórych wpisów, a nawet zablokowanie forum.

  Teraz trochę faktów:
  Potwierdzam wystosowanie petycji z prośbą o nie zwalnianie nauczycielki. Reakacja nas - rodziców - była spontaniczna, ponieważ znamy wychowawczynię i wiemy jak wysoki poziom sobą reprezentuje.
  Jest to osoba wartościowa, zaangażowana w swoją pracę, bardzo dobry pedagog i człowiek, posiadająca ogromne powołanie do wykonywania tego, jakże trudnego, zawodu.
  Jako matka pragnę podziękować także rodzicom zgubionego chłopca, którzy wykazali się niezwykłą empatią. Dzięki ich dobrej woli, nasze dzieci będą mogły cieszyć się dalej swoją ukochaną Panią. Szacunek dla Państwa!

  Zycie naszych dzieci toczy się swoim rytmem, w tej chwili przygotowują Jasełka, w piątek mają Wigilię.

  Bardzo proszę więc o powstrzymanie złych emocji i wyciszenie reakcji.

  Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
  (także tym, którzy jako pierwsi podoszą kamień i krzyczą głośno: "zwolnić").
  Elżbieta K.

  22 1 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Dzisiaj ładnie dzieciaczki szły w "daszkach" na głowie. Mam nadzieje, że taki incydent juz nigdy sie nie powtórzy :)

  13 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  @almar25
  Ciekawe jakie konsekwencje poniosły?

  2 8 Odpowiedz
  • 18 gru 2012

   Zapraszam do kontaktu z przedszkolem. Jesteś ciekaw to spytaj dyrekcji.

   8 3 Odpowiedz
  • 18 gru 2012

   może tak konsekwencje z twojego pisania wyciągniemy jesteś przykry to co wypisujesz ręce opadają i może sie już przymkniesz nie znasz sytuacji a co do sytuacji w przedszkolu miło że wróciło do normy

   8 2 Odpowiedz
   • 19 gru 2012

    Nie rozumiem dlaczego wyciągnąć konsekwencje z mojego pisania? Forum jest chyba od tego, że każdy może się swobodnie wypowiedzieć.

    Po "stylu" pisania i numerze konta wnioskuję, że Bolo82 ma podobieństwa do krakowiankiOO

    6 3 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Bolo82! Proszę, chociaz minimum kultury zachowaj. A wiesz może co to są znaki interpunkcyjne? Używaj ich czasami.

  2 11 Odpowiedz
 • inkwizytor 18 gru 2012

  Mieszkam w okolicy jednego z przedszkoli, i obserwując panie "opiekujące" się dziećmi ogarnia mnie uczucie przygnębienia.

  Panie maszerują rozmawiając z sobą, są dwie lub trzy, idą i gadają...

  Ja osobiście bardzo głęboko się będę zastanawiał nad myślenickimi placówkami...

  Niby rząd chce byśmy posyłali dzieci wcześniej do szkół, przedszkoli - ale po co taka reforma, skoro nie ma WYKWALIFIKOWANEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO?

  5 7 Odpowiedz
 • mirek@ 19 gru 2012

  wracajac do mojej wypowiedzi nawet w myslenickiej o tym pisza http://www.gazeta.myslenice.pl/serwis/archiwum/2012/47/Podczas-spaceru-zagubil-sie-czterolatek.html wydaje mi sie almar ze teraz ty powinienes kogos przeprosic ;)

  5 4 Odpowiedz
 • 19 gru 2012
  mummy napisał/a:

  worker napisał/a:1 przedszkolanka z przodu, 1 w środu i 1 na końcu + kamizelki w jaskarwych kolorach i żadne dziecko nie odłączy się od grupy. 20 szkrabów to duża grupa.Tylko, że wg przepisów na 25 dzieci przypada jedna pani.

  nieprawda! na 15 dzieci ma byc obowiązkowo 1 osoba dorosła!!!!

  3 2 Odpowiedz
 • 19 gru 2012

  Nieprawda. 1 osoba dorosła na 25 dzieci.

  6 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 6

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garska nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garska nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garska wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jed...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...