Okolice

Dobczyce: Kierowca busa potrącił kobietę. Zmarła w szpitalu. Policja szuka świadków

Dobczyce: Kierowca busa potrącił kobietę. Zmarła w szpitalu. Policja szuka świadków

Kierowca busa potrącił 75-latkę w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Podgórskiej z Rynkiem. Lekarzom nie udało się uratować życia mieszkanki Dobczyc. Policja szuka świadków tego zdarzenia

Do wypadku doszło 14 grudnia ok. godz. 12:20 w centrum Dobczyc, na skrzyżowaniu ul, Podgórskiej i ul. Rynek. Kobieta trafiła do myślenickiego szpitala, gdzie lekarze walczyli o jej życie. Zmarła po kilku dniach.

Jak się okazało, 31-letni kierowca busa z powiatu wielickiego był trzeźwy. Pojazd został przebadany przez biegłego sądowego.

SZYMON SALA, rzecznik prasowy myślenickiej policji: Policja oraz prokuratura zwracają się z prośbą o nawiązanie kontaktu z funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie karne te osoby, które w dniu zdarzenia, w piątek 14 grudnia ub. roku, około 12:20, wracały busem, białym mercedesem na wielickich numerach rejestracyjnych, z Krakowa do Dobczyc i mogą wypowiedzieć się co do okoliczności opisywanego wypadku. W tej sprawie można skorzystać z telefonów: (12) 372-92-16 – bezpośrednio do policjanta zespołu dochodzeniowo-śledczego lub (12) 372-92-00 – centrala KPP w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  9 sty 2013

  Szkoda kobiety i szkoda kierowcy bo nikt niechciał by być na ich miejscu...

  37 Odpowiedz
 • 9 sty 2013

  Aż dziw że świadków "nie było". Centrum miasta, do tego w busie też mogli być pasażerowie.

  12 5 Odpowiedz
 • 9 sty 2013

  świadków nie ma bo pewnie każdy się boi!

  6 5 Odpowiedz
  • 10 sty 2013

   "Mafii" busiarzy? "Nie ma" dlatego że ludzie mają ważniejsze rzeczy do roboty niż łażenie po sądach. Jakby się dało załatwić sprawę w prosty sposób to by i świadkowie się znaleźli.

   14 3 Odpowiedz
 • 24 sty 2013

  tak,teraz szukają świadków!a co zrobili policjanci którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi?nie spisali ani jednego świadka,usunęli samochód z miejsca wypadku.karygodne!a może myśleli,co w przypadku policjii byłoby abstrakcją,że jest to zwykła kolizja i można usunąć auto sprawcy.no i pewnie o 12.20 nikogo w pobliżu niebyło żeby spisać świadków.porażka polskiej policji!!!

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...