Okolice

Dobczyce: Kierowca busa potracił kobietę

Dobczyce: Kierowca busa potracił kobietę

Groźnych, zagrażających życiu obrażeń głowy doznała kobieta potrącona w centrum Dobczyc przez kierowcę kursowego busa


fot. KPP Myślenice 

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 12:20 w pobliżu przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Podgórskiej z ul. Rynek. Po zdarzeniu tożsamość poszkodowanej była nieznana. W trakcie udzielania kobiecie pomocy medycznej funkcjonariusze ustalili, że ranną jest 75-letnia mieszkanka Dobczyc. Lekarze z myślenickiego szpitala walczą o jej życie.

Prowadzący przeznaczonego do przewozu osób mercedesa 31-latek z powiatu wielickiego był trzeźwy. Pojazd został już przebadany przez biegłego sądowego. Policjanci badają przebieg, przyczyny i okoliczności tego zdarzenia w prowadzonym postępowaniu.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 18 gru 2012

  niestety przjescie dla pieszych w tamtym miejscu jest fatalne...... kierowcy busów i nie tylko wmuszaja pierwszeńswo na pieszych .......... ale takze i przechodnie nie patrzą tylko lecą wprost pod auta ......

  24 2 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Przypuszczam - ale tylko - przypuszczam, że tak to pewno było. Zapewne ta starsza pani niezbyt właściwie upewniła się czy wybrała właściwy moment na przekroczenie jezdni. Oby szczęśliwie i szybko wróciła do zdrowia.

  3 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  w Polsce dalej u wiekszosci kierowcow oznakowane przejscie dla pieszych nic nie znaczy. "On se kupil auto i on jest pon", krol na drodze. W krajach cywilizowanych kierowca juz zwalnia gdy widzi pieszego przy pasach, moze bedzie przechodzil moze nie. Odszkodowania za potracenie sa tak wysokie, ze kierowcy wola na wszelki wypadek zwolnic. Ale i wkrotce podobnie bedzie i w Polsce.

  6 1 Odpowiedz
 • 19 gru 2012

  prawda jest taka że również ludzie chodzą jak chcą po ulicy ... przykładem jest to jak często widzę tego typu sytuacje np jest przejście dla pieszych a oni przechodzą przez ulicę parę metrów za wyznaczonym przejściem ... ale żeby nie było że piesi są tylko winnymi tego typu wypadków lecz również "MY" jeździmy jak chcemy.

  10 3 Odpowiedz
 • 24 gru 2012

  Czy ta kobieta przeżyła?? :(

  Odpowiedz

Zobacz więcej