Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna: Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

Miejska Biblioteka Publiczna: Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

Jakub Ćwiek - autor fantasy podczas spotkania w siedzibie biblioteki wygłosił wykład na temat genezy i ewolucji komiksowych superbohaterów 

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej we wtorek 29 stycznia. Tematem wykładu autora fantasy była geneza i ewolucja komiksowych superbohaterów na przestrzeni XX wieku.

Obok postaci mocno osadzonych w kulturze masowej, jak Superman czy Batman, pojawiły się mniej popularne, a pisarz mówił o wszystkich z równym z taką samą znajomością rzeczy odpowiadając na pytania, a od czasu do czasu wdając się w krótkie dyskusje z uczestnikami spotkania.

Fantastyczna biblioteka - zobacz jak wolny czas spędzają miłośnicy fantasy WIDEO

Po prezentacji, która trwała dwie godziny autor podpisywał swoje książki wszystkim chętnym, były też wspólne zdjęcia. Nie wykluczył dalszej współpracy w przyszłości, więc być może zawita do nas powtórnie z kolejnym pasjonującym wykładem.

Jakub Ćwiek, autor fantastyki, dziennikarz, felietonista, scenarzysta. Jest autorem powieści „Liżąc ostrze”, „Ciemność płonie” cykli opowiadań, min. „Ofensywa szulerów”, „Krzyż Południa” oraz zbiorów „Gotuj z papieżem” i „Chłopcy i Kłamca”. Wielokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, jej laureat w roku 2011 za opowiadanie Bajka o trybach i powrotach.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej