Okolice

Siepraw: Pracownik stoku jadąc skuterem potrącił sześciolatkę

Prowadzący skuter pracownik stacji zderzył się ze zjeżdżającą z góry 6-latką. Dziewczynka trafiła do jednego z krakowskich szpitali. Policjanci ustalają dlaczego mężczyzna jechał skuterem w górę stoku

Do wypadku doszło we wtorek 12 lutego około godz. na stoku narciarskim w Sieprawiu. Jak wynika z pierwszych ustaleń prowadzący na stoku skuter śnieżny 40-latek, pracownik stacji narciarskiej, jadąc w górę wzniesienia zderzył się ze zjeżdżającą na nartach w dół stoku 6-letnią dziewczynką z Sieprawia. Dziewczynka była pod opieką matki.

Poszkodowana trafiła pod opiekę lekarzy do jednego z krakowskich specjalistycznych szpitali dziecięcych, gdzie pozostaje na obserwacji.

- Myśleniccy funkcjonariusze, którzy pracują na miejscu wypadku, badają m.in. to, jaki charakter miały wykonywane przez mężczyznę prace na stoku gdy był udostępniony dla publiczności, czy pojazd, który prowadził był właściwie użytkowany i oznakowany, a również czy jego zachowanie było zgodne z przepisami, np. z regulaminem funkcjonowania tego miejsca – poinformował nas Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policja ustala naocznych świadków wypadku, którzy mogliby opisać okoliczności zdarzenia, to, czy miejsce to było objęte działaniem monitoringu. - Dalsza droga postępowania w tej sprawie uzależniona jest od rodzaju obrażeń, jakich doznało dziecko i dlatego czekamy na wyniki tych badań – dodaje Szymona Sala.

Mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy.

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 13 lut 2013

  w myslenicach by do tego nie doszlo

  13 50 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 13 lut 2013

   Jasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.

   63 11 Odpowiedz
  • mirek@ 13 lut 2013

   pewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)

   17 2 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  Zapomniałeś o porzucaniu zwłok noworodków w ustronnych miejscach.

  36 7 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 13 lut 2013

   ... i o porwanej i zgwałconej dziewczynie na kapliczce. Oj, długo by wymieniać...

   10 5 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  myśleniczanin jesteś chyba aż za bardzo związany z myślenicami że takie bzdety piszesz

  21 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 lut 2013

  mysleniczaninzdziada masz rację a ten co ma racje stawia się innym.
  Wszyscy, którzy dali ci minusy nie pojęli sarkazmu. Ja uważam za przedni.
  A dziewczynce i rodzinie współczuję!
  Ona jeszcze stosunkowo mało ma obrażeń. Dzisiaj w radio wysłuchałem komunikat: W Korbielowie 5-cio letnia dziewczynka straciła obie dłonie po tym jak przewróciła się na ruchomym chodniku siadając na kanapie. Obie dłonie wjechały pod chodnik Straszne!
  Kilka stacji ma takie usprawnienie przy wsiadaniu. Usprawnienie, które łagodzi szarpnięcie przy siadaniu, ale jakie nieszczęście może sie zdarzyć nie pomyślał nikt?

  7 8 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  Wypadki się zdarzają i to nie podlega dyskusji. Nie ma się co tutaj doszukiwać drugiego dna - tylko trzeba dobrze pomyśleć nad tym jak lepiej ochraniać użytkowników stoku, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy moim zdaniem nie powinni w ogóle poruszać się razem ze starszymi, bardziej doświadczonymi miłośnikami białego szaleństwa. Takie przemieszanie prowadzi do tragedii. Wiem, że tutaj pojawił się skuter, ale warto też wspomnieć o innych nie mniej groźnych sytuacjach jakich pełno na stokach.

  6 Odpowiedz
 • mirek@ 13 lut 2013
  Vivaldi napisał/a:

  mirekm napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszlopewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))

  haha dzięki temu jest to najbezpieczniejszy stok w Polsce! :)

  10 3 Odpowiedz
  • 13 lut 2013

   ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))

   8 1 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  e tam panowie... narty pod pachę i górę....i jak tanio...hehe

  5 1 Odpowiedz
 • eeee? 13 lut 2013

  OT: w jaki news nie wejdę pierwsze kilka komentarzy to jest burdel i robienie offtopa. Ogarnęlibyście się czasem co piszecie i po co.

  Z tego co usłyszałem, to minutę wcześniej stanął wyciąg z powodu awarii na górze stoku. Pracownik stoku wyjeżdżał do góry, a z za usypanej góry śniegu wyjechała mu dziewczynka bezpośrednio pod skuter śnieżny.

  3 Odpowiedz
 • axwz 17 lut 2013
  def_ibrylator napisał/a:

  mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszloJasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.

  hahahahaha

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie
Dobczyce 1

Niedawno wypowiedział wojnę drifterom. Dzisiaj Tomasz Suś proponuje inne rozwiązanie

"Kręciołki, czy to co tam się wyprawia na motorach i samochodami jest żenujące. (…) Zapiszcie się ludzie na jakieś wyścigi” – podczas ostatniej sesji rady gminy do fanów motoryzacji apelował Tomasz Suś. - „OK, ale gdzie?” – pisaliście w komentarzach. Burmistrz proponuje rozwiązanie – ma nim być piknik motoryzacyjny Podczas ostatniej sesji rady gm...

Kto zostanie przewodniczącym rady gminy w Raciechowicach?
Raciechowice 0

Kto zostanie przewodniczącym rady gminy w Raciechowicach?

Podczas najbliższych obrad rady gminy w Raciechowicach okaże się, kto będzie im przewodniczyć po tym, jak Danuta Grzesik (PiS) zrezygnowała z pełnienia tej funkcji Przypomnijmy, że w połowie sierpnia odbyła się sesja, na której swoją rezygnację złożyła zarówno przewodnicząca rady - Danuta Grzesik (PiS), jak i jej zastępca - Jolanta Łaciak (PiS)....

Wiesław Szymoniak: Dlaczego w Dobczycach nie ma apteki dyżurującej w nocy?
Dobczyce 3

Wiesław Szymoniak: Dlaczego w Dobczycach nie ma apteki dyżurującej w nocy?

Czy w innych miejscowościach powiatu myślenickiego potrzebne są nocne dyżury aptek? O możliwość ich wprowadzenia w Dobczycach pyta radny Wiesław Szymoniak Po tym, jak cztery lata temu w Myślenicach powstała apteka całodobowa, radni powiatowi zlikwidowali nocne dyżury aptek w mieście. W komentarzach pod tym artykułem pisaliście m.in., że "dzięki te...

W szkole trwają prace wykończeniowe, ale jest problem. "To wielki budynek, ale ma mało sal"
Dziekanowice 0

W szkole trwają prace wykończeniowe, ale jest problem. "To wielki budynek, ale ma mało sal"

W budowanej szkole w Dziekanowicach w lipcu rozpoczęły się prace wykończeniowe. Ich zakończenie zaplanowano na wakacje 2020 roku. Już dzisiaj burmistrz zwraca uwagę na małą liczbę sal W ciągu 12 najbliższych miesięcy wykonane zostaną m.in. posadzki, tynki, niezbędne instalacje, elewacja zewnętrzna. Zaplanowano także prace wokół budynku szkoły. Bur...

Trzy pożary w dwa dni
Raciechowice 0

Trzy pożary w dwa dni

Zasań, Raciechowice i Rudnik - płonęły dwa budynki gospodarcze i kosze na śmieci. Te pożary gasili strażacy w sobotę i niedzielę. Ogień na poddaszu budynku gospodarczego w miejscowości Zasań zauważono ok. godz. 22.30. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, podali dwa prądy wody w natarciu oraz oświetlili teren. Aby dokładnie dogasić pożar, musieli...

Zmarł mężczyzna, który wypadł z auta na "zakopiance"
Pcim 0

Zmarł mężczyzna, który wypadł z auta na "zakopiance"

W szpitalu zmarł mężczyzna, który 4 września wypadł z samochodu na "zakopiankę" w Pcimiu. Trafił tam m.in. z obrażeniami głowy, jakich doznał po upadku. Jak wynikało z relacji świadków, współpasażerów, mężczyzna, który siedział z tyłu Forda Transita, przebudził się, powiedział coś niezrozumiale i otworzył drzwi samochodu... następnie wychylił się,...