Okolice

Siepraw: Pracownik stoku jadąc skuterem potrącił sześciolatkę

Prowadzący skuter pracownik stacji zderzył się ze zjeżdżającą z góry 6-latką. Dziewczynka trafiła do jednego z krakowskich szpitali. Policjanci ustalają dlaczego mężczyzna jechał skuterem w górę stoku

Do wypadku doszło we wtorek 12 lutego około godz. na stoku narciarskim w Sieprawiu. Jak wynika z pierwszych ustaleń prowadzący na stoku skuter śnieżny 40-latek, pracownik stacji narciarskiej, jadąc w górę wzniesienia zderzył się ze zjeżdżającą na nartach w dół stoku 6-letnią dziewczynką z Sieprawia. Dziewczynka była pod opieką matki.

Poszkodowana trafiła pod opiekę lekarzy do jednego z krakowskich specjalistycznych szpitali dziecięcych, gdzie pozostaje na obserwacji.

- Myśleniccy funkcjonariusze, którzy pracują na miejscu wypadku, badają m.in. to, jaki charakter miały wykonywane przez mężczyznę prace na stoku gdy był udostępniony dla publiczności, czy pojazd, który prowadził był właściwie użytkowany i oznakowany, a również czy jego zachowanie było zgodne z przepisami, np. z regulaminem funkcjonowania tego miejsca – poinformował nas Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policja ustala naocznych świadków wypadku, którzy mogliby opisać okoliczności zdarzenia, to, czy miejsce to było objęte działaniem monitoringu. - Dalsza droga postępowania w tej sprawie uzależniona jest od rodzaju obrażeń, jakich doznało dziecko i dlatego czekamy na wyniki tych badań – dodaje Szymona Sala.

Mężczyzna podczas zdarzenia był trzeźwy.

Komentarze

 • mysleniczaninzdziada 13 lut 2013

  w myslenicach by do tego nie doszlo

  13 50 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 13 lut 2013

   Jasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.

   63 11 Odpowiedz
  • mirek@ 13 lut 2013

   pewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)

   17 2 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  Zapomniałeś o porzucaniu zwłok noworodków w ustronnych miejscach.

  36 7 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 13 lut 2013

   ... i o porwanej i zgwałconej dziewczynie na kapliczce. Oj, długo by wymieniać...

   10 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lut 2013

  myśleniczanin jesteś chyba aż za bardzo związany z myślenicami że takie bzdety piszesz

  21 7 Odpowiedz
 • adzygmunt 13 lut 2013

  mysleniczaninzdziada masz rację a ten co ma racje stawia się innym.
  Wszyscy, którzy dali ci minusy nie pojęli sarkazmu. Ja uważam za przedni.
  A dziewczynce i rodzinie współczuję!
  Ona jeszcze stosunkowo mało ma obrażeń. Dzisiaj w radio wysłuchałem komunikat: W Korbielowie 5-cio letnia dziewczynka straciła obie dłonie po tym jak przewróciła się na ruchomym chodniku siadając na kanapie. Obie dłonie wjechały pod chodnik Straszne!
  Kilka stacji ma takie usprawnienie przy wsiadaniu. Usprawnienie, które łagodzi szarpnięcie przy siadaniu, ale jakie nieszczęście może sie zdarzyć nie pomyślał nikt?

  7 8 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  Wypadki się zdarzają i to nie podlega dyskusji. Nie ma się co tutaj doszukiwać drugiego dna - tylko trzeba dobrze pomyśleć nad tym jak lepiej ochraniać użytkowników stoku, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy moim zdaniem nie powinni w ogóle poruszać się razem ze starszymi, bardziej doświadczonymi miłośnikami białego szaleństwa. Takie przemieszanie prowadzi do tragedii. Wiem, że tutaj pojawił się skuter, ale warto też wspomnieć o innych nie mniej groźnych sytuacjach jakich pełno na stokach.

  6 Odpowiedz
 • mirek@ 13 lut 2013
  Vivaldi napisał/a:

  mirekm napisał/a:mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszlopewnie, że nie - przecież nie mamy stoku :)ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))

  haha dzięki temu jest to najbezpieczniejszy stok w Polsce! :)

  10 3 Odpowiedz
  • 13 lut 2013

   ej nooo nie przesadzaj, stok mamy, gotowy, uzbrojony, oświetlony tyle , że nie mamy jeżdżących ani w górę ani tym bardziej w dół. Nooo i czy nie jest w ten sposób zdrowiej dla wszystkich .... :-)))

   8 1 Odpowiedz
 • 13 lut 2013

  e tam panowie... narty pod pachę i górę....i jak tanio...hehe

  5 1 Odpowiedz
 • eeee? 13 lut 2013

  OT: w jaki news nie wejdę pierwsze kilka komentarzy to jest burdel i robienie offtopa. Ogarnęlibyście się czasem co piszecie i po co.

  Z tego co usłyszałem, to minutę wcześniej stanął wyciąg z powodu awarii na górze stoku. Pracownik stoku wyjeżdżał do góry, a z za usypanej góry śniegu wyjechała mu dziewczynka bezpośrednio pod skuter śnieżny.

  3 Odpowiedz
 • axwz 17 lut 2013
  def_ibrylator napisał/a:

  mysleniczaninzdziada napisał/a:w myslenicach by do tego nie doszloJasne, że nie. W Myślenicach tylko strzelają z karabinów maszynowych do pracowników kantorów, rozwalają witryny sklepowe w celu kradzieży manekina i strzelają do księży.

  hahahahaha

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Policjanci odbierają klucze. Otwarcie posterunku z końcem lutego
Sułkowice 1

Policjanci odbierają klucze. Otwarcie posterunku z końcem lutego

Mundurowi rozpoczęli instalację potrzebnego sprzętu do funkcjonowania posterunku w Sułkowicach. Będzie działał przy ul. Sportowej Burmistrz Andrzej Grabczyk na ostatniej sesji wspomniał, że policjanci w tym tygodniu odbierają klucze do pomieszczeń i będą w nich instalować potrzebny sprzęt.  Informację potwierdza rzecznik myślenickiej policji. ...

Miniony tydzień to wyjazdy nie tylko do pożarów. Były też fałszywe alarmy
Powiat myślenicki 0

Miniony tydzień to wyjazdy nie tylko do pożarów. Były też fałszywe alarmy

W minionym tygodniu myślenicka komenda PSP odnotowała 16 zdarzeń wymagających interwencji strażaków. Były to pożary, kolizje, ale także fałszywe alarmy Cztery wyjazdy dotyczyły pożarów – Skomielna Biała, Sułkowice (zapalenie sadzy w przewodzie dymowym), Dobczyce (pożar samochodu), Bogdanówka (pożar boazerii w okolicy kominka); 10 miejscowych zagro...

Znamy stawki za śmieci w gminie Siepraw
Siepraw 4

Znamy stawki za śmieci w gminie Siepraw

W miniony czwartek radni uchwalili nowe stawki za odbiór śmieci, jakie będą obowiązywały od drugiego kwartału 2020 roku w tej gminie. Zmieniono też sposób ich naliczania, co znajdzie odzwierciedlenie w comiesięcznych wydatkach Do tej pory opłaty były zróżnicowane - im więcej osób zamieszkiwało daną nieruchomość, tym korzystniejsze były dla nich ce...

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu
Krzyszkowice 47

Mieszkańcy blokowali Zakopiankę. Domagają się budowy tunelu

Około 200 osób blokowało Zakopiankę w Krzyszkowicach w ramach protestu „Wyjdźmy na pasy. Chcemy bezpiecznie żyć”. Mieszkańcy domagają się budowy w tym miejscu tunelu artykuł aktualizowany Na pasy wyszli zgodnie z zapowiedzią o godz. 8 rano. Mimo minusowej temperatury na przejściu dla pieszych w Krzyszkowicach zjawiło się około 200 mieszkańców tej...

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową
Okolice 24

Marszałek chce zmobilizować gospodarzy. Nie wszystkie gminy realizują ustawę antysmogową

Jak podaje małopolski urząd marszałkowski, wprowadzenie zmian i dbanie o powietrze w kilku gminach, gdy sąsiednie ich nie wprowadzają, nie zmieni wiele. Dlatego rozpoczęły się prace nad nowym programem ochrony powietrza Jak czytamy w komunikacie UMWM, nie wszystkie gminy realizują obowiązki wynikające z uchwały antysmogowej w wystarczającym stopni...

Policja o sobotnim proteście: Jeśli będzie taka potrzeba skierujemy samochody na objazd
Krzyszkowice 6

Policja o sobotnim proteście: Jeśli będzie taka potrzeba skierujemy samochody na objazd

Na najbliższą sobotę, 25 stycznia mieszkańcy Krzyszkowic planują blokadę Zakopianki. Protest ma odbywać się w godzinach od 8 do 11.  Policja na wypadek utrudnień i dużych korków przygotowana jest na wytyczenie objazdu. Będą też na miejscu protestu, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego Ruch samochodów będzie można przeki...