Okolice

Pcim: Kiedy odmawiali różaniec nad trumną zmarłego, okradał ich pijany sąsiad

Pcim: Kiedy odmawiali różaniec nad trumną zmarłego, okradał ich pijany sąsiad

Kiedy nad trumną jednego z mieszkańców Pcimia odmawiano modlitwę różańcową, w sąsiednich pomieszczeniach grasował złodziej. Pijany 43-letni mieszkaniec Pcimia ukradł portfel z pieniędzmi

fot. KPP Myślenice

Późnym popołudniem we wtorek 5 marca grupa osób modliła się nad trumną mężczyzny, który zmarł poprzedniego dnia. Wśród nich znalazł się sąsiad rodziny zmarłego, 43-letni mieszkaniec Pcimia. - Mężczyzna był notowany za przestępstwa kryminalne, za które otrzymywał kary pozbawienia wolności. Znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu, a późniejsze badanie wykazało w jego w organizmie niemal 3 promile - relacjonuje Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Tuż po zakończeniu nabożeństwa żałobnego, brat zmarłego zorientował się, że z jednego z pomieszczeń skradziono jego portfel z pieniędzmi i dokumentami. Podejrzenia padły na 43-latka, który zdążył wyjść z domu.

Domownicy zatrzymali go kilkaset metrów dalej, przy strażnicy OSP. Mężczyzna zaprzeczał oskarżeniom. W pobliżu leżał skradziony portfel z dokumentami i częścią pieniędzy. Resztę banknotów odszukali i oddali poszkodowanemu wezwani na miejsce policjanci. - Wszystko wskazuje na to, że kiedy mężczyzna zorientował się, że jest ścigany, wyrzucił pieniądze, które wcześniej zabrał - dodaje Szymon Sala.

Podejrzewany o kradzież został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut popełnienia kradzieży. Przyznał się do winy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Komentarze (21)

 • Bartek Bartkowski 6 mar 2013

  poziom zwyrodnialstwa sięga zenitu!

  40 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 mar 2013

  Podłość ludzka nie zna granic .....

  33 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 mar 2013

  facet bez czci i wiary

  32 5 Odpowiedz
 • mirek@ 7 mar 2013

  nie do pomyślenia jakim złym trzeba być człowiekiem... zezwierzęcenie dotarło już do naszego powiatu

  22 3 Odpowiedz
 • 6 mar 2013

  Moje najszczersze gratulacje dla redakcji.
  Usunęliście pierwszy wpis boskiegomarka, ale zostawiliście drugi, równie szmaciarski.
  Tym samym, popieracie jego, jakże chwalebną postawę.
  Bo przecież, nie chodzi wam o wywołanie pyskówki na forum?

  22 11 Odpowiedz

Zobacz więcej