Kultura

Nowa moda: Internetowy "Wirus" Harlem Shake dotarł do Myślenic

Nowa moda: Internetowy "Wirus" Harlem Shake dotarł do Myślenic

Moda w internecie rozchodzi się jak wirus. Od lutego furorę w sieci robią filmiki z cyklu "Harlem Shake" na których tłumy osób tańczą w rozmaitych kostiumach. Powstają również w Myślenicach 

Kadr z filmu "Harlem Shake" nagranego przez uczniów myślenickiego liceum

Filmy z cyklu "Harlem Shake" to młode zjawisko i opanowuje internet od lutego 2013 roku. Kręcą je przedstawiciele różnych zawodów, studenci, mieszkańcy miast, a nawet żołnierze. 

Większość produkcji zaczyna się w podobny sposób: w centralnym punkcie kadru, w miejscu po którym nie można spodziewać się tego typu szaleństwa (biuro, szkoła, zakłady pracy, poligon) tańczy człowiek w kostiumie. W pewnym momencie muzyka zwalnia, a po chwili kilkadziesiąt osób w rozmaitych kostiumach porusza się w rytm "Harlem Shake" - singla producenta muzycznego Baauera. Tancerze robią wszystko co przyjdzie im do głowy, często pełzają, skaczą itd.

W Harlem Shake nie ma zasad, w ostatnim tygodniu moda porwała uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Myślenicach.

Filmy z cyklu "Harlem Shake" notują miliony wyświetleń w internecie, a najbardziej popularny - nakręcony przez żołnierzy, zanotował ponad 60 mln odsłon. 

Powiązane tematy

Komentarze (79)

 • Def Ibrylator 10 mar 2013

  Z dedykacją dla wszystkich użytkowników : zapomniał wół jak cielęciem był.

  80 18 Odpowiedz
 • 10 mar 2013

  Czytając wasze durne komentarze typu : "o jest pokaz tego co sie dzieje w szkołach licealnych , dzieci bogatych gogusi a synowie i corki biednych muszą w zawodówce cięzko pracowac na praktykach za nic , bez szans na zdanie matury a ci co ? jak można zdac mature bawiąć sie w małpy w zoo , korupcja , korupca , polska dla polaków ..."
  lub "zbeszcześcilii szlacheckie tradycyjne stroje POLSKIE! TO SKANDAL! szkoła powinna uczyć szacunku do historii!!!!" to wiem że te komentarze muszą pisać ludzie którzy mają kompleksy (problem, z zaakceptowaniem samego siebie) Ten artykuł jest tylko dowodem na to że ludzie z LO są normalnymi ludźmi którzy żyją nie tylko szkołą. A poza tym do liceum może chodzić każdy ponieważ Polskie szkolnictwo jest bezpłatne (do studiów) w LO są osoby ambitne (bez znaczenia czy pochodzą z rodzin bogatych czy biednych) a jeśli chodzi o Bezczeszczenie Historii to chce powiedzieć użytkownikowi o nazwie Mysleniczaninzdziada że majaczy ponieważ to że na filmiku są osoby ubrane w stroje szlacheckie i tańczą Harlem Shake to nie znaczy że robią coś złego i coś co ma na celu ośmieszenia Historii Polskiej .

  63 15 Odpowiedz
 • 10 mar 2013

  wypraszam sobie na wsi niema takich debili.

  64 26 Odpowiedz
 • 10 mar 2013

  Ludzie... ale spinacie dupy. Ja np. nie widzę w tym nic złego. Odrobina szaleństwa nikomu nie zaszkodzi. Matury się zbliżają, młodzi chcieli się odstresować, to źle ?! Lepiej robić dymy w barze jak to np. uczniowie innej szkoły którego patrona nazwisko zaczyna się na R. robią ?

  BoskiMarek Twój komentarz jest tak głupi, że nawet mi się go komentować nie chce -.-

  54 11 Odpowiedz
 • 10 mar 2013

  wyluzujcie !!!
  przecież każdy ma prawo bawić się jak mu się podoba!!!

  58 20 Odpowiedz

Zobacz więcej