Kultura

Ice Bucket Challenge: Internetowa moda dotarła do Myślenic [WIDEO]

Ice Bucket Challenge: Internetowa moda dotarła do Myślenic [WIDEO]

Popularna w internecie akcja Ice Bucket Challenge dotarła do Myślenic. Oprócz pojedynczych osób wodą polał się sztab szkoleniowy Orlików Myślenice i harcerze 

Ice Bucket Challenge to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych - łańcuszek, realizowanych w internecie. W jej ramach osoby nominowane przez innych uczestników polewają się wodą, a film z tego wydarzenia udostępniają w internecie. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na chorobę stwardnienia zanikowego bocznego (Amyotrophic lateral sclerosis – ALS).

Na punkcie tego wyzwania oszalał cały świat, a wodą oblewają się m.in. sportowcy, aktorzy, celebryci, politycy i muzycy. To nie tylko zabawa, ale i akcja charytatywna, bowiem celem Ice Bucket Challenge jest finansowa pomoc badań nad leczeniem stwardnienia zanikowego. 

W Myślenicach podobne filmy zamieścili członkowie sztabu szkoleniowego Orlików Myślenice oraz druhowie z ZHP Myślenice. Ci ostatni do zabawy nominowali m.in. burmistrza Macieja Ostrowskiego. 

Harcerze do akcji nominowali burmistrz Macieja Ostrowskiego:

Ice Bucket Challenge sztabu szkoleniowego Orlików Myślenice:

 

W ubiegłym roku furorę w sieci robiły filmy na których tłumy tańczyły szalony taniec "Harlem Shake". Jeden z nich nakręcili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 18 wrz 2014

  najpierw warto cos sprawdzic zanim sie napisze, bo w tej akcji na pewno nie chodzi o to zeby sie polac wodą i udostepnic to w necie a przy okazji zwrocic uwage na ALS. Ciekawa jestem czy osoby polewające się wodą wiedzą co to za fundacja i kogo tym sposobem promują oraz czy wpłacaja pieniądze.

  33 9 Odpowiedz
 • Moriss Moriss 18 wrz 2014

  Żeby pomóc chorym na ALS nie trzeba wylewać na siebie zimnej wody, wystarczy wpłacić na konto pieniądze... Zacznijmy szanować wodę, bo kiedyś jej nam zabraknie.

  28 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 wrz 2014

  Żenada. Myślałem, że harcerze mają więcej oleju w głowie.
  Skąd w ludziach ten owczy pęd do naśladowania innych?

  30 9 Odpowiedz
 • 18 wrz 2014

  Na Macieja czeka kubeł zimnej wody w Listopadzie...

  28 13 Odpowiedz
 • 18 wrz 2014

  " Na punkcie tego wyzwania oszalał cały świat, a wodą oblewają się m.in. sportowcy, aktorzy, celebryci, politycy i muzycy..... " IDEAŁY godne naśladowania szczególnie celebryci i politycy :D ; warto poszukać informacji czym dokładnie zajmuje się fundacja dla której przeznaczane są datki ... a nie jak małpki w zoo .

  19 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...