Okolice

Lubień: Ukradli alkohol weselnikom. Grozi im 10 lat więzienia

Lubień: Ukradli alkohol weselnikom. Grozi im 10 lat więzienia

75 butelek wódki i 20 piw - to łup trzech mieszkańców Lubnia, którzy włamali się do strażnicy tuż po zakończeniu wesela. Mogą trafić za kratki nawet na 10 lat

 Trzech mężczyzn w wieku 19, 21 i 23 lat, po zakończonym w strażnicy weselu wyważyli drzwi do pomieszczenia, gdzie został ukryty alkohol. Ich łupem padło 75 butelek wódki i 20 piw.

- Korzystając z kilkugodzinnej nieobecności weselników, wyskokowymi napojami zainteresowali się złodzieje, pozostawiając po sobie wyważone drzwi prowadzące na poddasze budynku. Stamtąd przedostali się sufitowym włazem do zamkniętego pomieszczenia i wynieśli z remizy wspomniany alkohol - opowiada Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Następnego dnia w godzinach przedpołudniowych policjanci zatrzymali włamywaczy. Podejrzewani o przestępstwo trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało niewielką część bezprawnie zdobytego alkoholu wypili, a resztę ukryli. Alkohol wrócił do właściciela.

Wszyscy zatrzymani byli już notowani w policyjnych kartotekach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty karne dokonania kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy. Grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. 

Komentarze (9)

Zobacz więcej